Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměťová karta

Dobrý večer,
v neděli jsem dávala fotky z foťáku do PC, včera, když jsem přijela z výletu a zapojila foťák do PC na obrazovce foťáku se zobrazila zpráva "Chyba komunikace". Nevíte čím to může být? Mám paměťovku SD Transcend 4GB. Zkoušela jsem ji dát i do jiného foťáku a PC, ale psal to samé. Když jsem ji dala do tiskárny, psala "Chyba paměťové karty". Dá se ta chyba nějak odstranit? Nebo kartu můžu rovnou vyhodit? Nevěděla jsem kam napsat, tak se omlouvám, pokud se sem toto téma nehodí. Děkuji za jakoukoli odpověď.

to vypadá blbě.
vraz tu kartu do normální čtečky přímo do pc, bez nějakých foťáků a tiskáren (ale to že čtečka tiskárny hlásí chybu je špatné). pravděpodobně neuvidíš nic.
pod windows zkus spustit free program recuva, jestli vůbec tu kartu uvidí.
(lepší jsou placené r-studio nebo getdataback, ale za osahání terénu to stojí)

odpojování všech flash pamětí za chodu znamená koledovat si o zničení karty/flashky. jestli tam po prvním selhání komunikace následovaly nějaké kejkle v pc -> windows mají obsesi furt něco bufferovat a někam zapisovat -> a následované vytažením bez odpojení, pak už je to loterie co se s sd kartou stane.

Obcas mi znami priniesli pamatove karty a vypisovalo chybu, boli nespravne vybrane z fotaku, aj ked to bola ina chyba, ze je nutne formatovat kartu, ale vzdy som to vyriesil, takze vyskusaj toto:

- opakovane vlozit kartu do citacky v notebooku alebo PC
- vlozit kartu do fotaku, zapnut fotak, vypnut, vybrat kartu, nasledne vlozit do PC citacky

Ako som povedal, mne to vzdy pomohlo, ale toto je ina chyba, takze je mozne ze je karta poskodena, potom mozno nepomoze ani format.

Inak nemam skusenosti s tou znackou, ale nabuduce odporucam pamatovky Kingston (lacne a kvalitne - aj po nespravnom vybrani vzdy fungovali), alebo Sandisk (drahsie a kvalitnejsie).