Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pergamen v Microsoft Office Word

Ahoj, jde nastavit ve Wordu nějakou šablonu pergamenu..Abyych tam měl jako pozadí něco takového /viz obrázek/ a na to by se normálně dalo psát..Nemyslím to tam zkopírovat jako obrázek .. To by bylo poté takové nepřirozené..Díky Vety
[http://nd03.jxs.cz/274/234/6b838d1c14_60652201_o2. jpg]

Otevřeš si nový dokument > záhlaví a zápatí > tam vložíš ten obrázek > roztáhneš přes celé > zavřeš záhlaví a uložíš celé jako šablonu. Další nový dokument "ze šablony", vybereš tuhle uloženou a píšeš.
Alespoň tak je to ve Wordu 2000, v novějším nevím - neprovozuji, ale asi to bude stejné.

já sice používám open office, ale v práci máme ms 2003, myslíš jako na obrázek text? jako má on v souboru pod příspěvkem? Jestli ano tak to je v nastavení obrázku musíš ho nastavit jako pozadí aby ti šel text to je buď pravým tl a nebo nahoře ve výběru. A nebo v nastavení obtékání textu tam je za, před, pod a na obrázku nebo tak nějak to tam je.

s ms 7 zkušenost nemám, ale ani jedno z toho co jsem psal nepomohlo? Pokud ne tak počkej na odpověď kráti, ten bude vědět o MS více, nebo ještě mne napadlo ten obrázek nahrát jako styl- nebo jak to je máš tam různé pozadí jako štuku, egyptský papyrus a podobně je to někde nahoře v liště a můžeš tam buď nahrát vlastní a nebo použiješ jeden z nich a pak jen místo něj v upravení nahraješ ten pergamen.

Klikneš PM na rámeček textového pole > vlastnosti > barva > vzhled výplně > karta obrázek. Vždyť jsem ti to sem dal vyrobené. Máš to přeci pod mým příspěvkem nahoře ke stažení.
Také jde úplně obyčejně vložit obrázek a nastavit mu obtékání "za textem". Text je ale právě potom lepší (nemusí se), vložit do textového pole, protože si to pole šoupneš kam chceš a nemusíš to dělat trapně mezerníkem, či jinak. Určitě by se našel ještě další způsob "jak psát na pergamen".

[http://pc.poradna.net/file/view/6405-textove-pole-  pozadi-gif]