Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno šíleně dlouhá instalace ovládače tiskárny HP

Dnes mi přišla starší tiskárna HP LaseJet 1150. Ze stránek HP jsem si stáhl ovládač (má asi 74MB) a spustil jsem instalaci. Ta probíhá šíleně pomalu. Již to instaluje 90min. Jak to sleduji, paměť je vytížena minimálně, ale procesor stále na 100%. Ve správci procesů nejvice vytěžuje nějaký proces „hpfpaste.exe“ 99%. PC se nezaseklo, kursorem jde pohybovat, instalace pomaličku pokračuje. Spíše pokračovala, protože teď stojí na jednom místě (Produkt HP LaserJet se instaluje, čekejte) asi 30 min. Je to normální, co je to vůbec za proces „hpfpaste.exe“ Už jsem jednou instalaci přerušil a restartoval PC, ale po spuštění instalace se procesor opět zpomalí výše zmíněným procesem. Jinak s PC nemám problém. Mám CPU 1,6GHz, RAM 1,5GHz. OS Windows XP profesionál. Mám čekat, nebo dělám něco špatně?
Děkuji za radu

Vytizeni pameti neni nikde v systeme vidiet (mnozstvo obsadenej pamati NENI vytazenie), a je to aj nepodstatne.

Pockaj este hodinu, on ten HP instalator je uplne nahovno ale zvycajne to raz doinstaluje.

Inac vseobecne plati ze tlaciaren NEpripajat, spustit instalator, a tlaciaren pripojit az ked ta istalator k tomu vyzve.
P.S: mozes skusit to prerusit, restartovat Windows, potom odstranit uplne vsetko od HP (v pridat-ubrat programy apod), potom znova restart Win, a skusit to nainstalit znova.
Je aj mozne ze mas nejaky problem s diskom alebo nejaky bordel vo Windows s ovladacmi apod. Nejde ti disk v PIO mode? Instaloval si ovladace chipsetu?

Co to ???? 74 MB driverov pre tlačiareň ???

XP obsahuje generický driver pre tvoju tlačiareň nač sťahuješ nezmysly, pripojíš tlačiareň a necháš co ti system ponúkne, ak nic, skús naklikať driver pre PCL5 seriu .....

Na webu HP, driver pre tvoju tlačiareň má 2 MB ....

Ak by sa vyskytli problémy s tlačou nejakého typu dokumentov, tak si stiahni driver určený pre W2000. Ten generický ovladač pre XP, vraj nejako chybne spracovává pamäťovo náročné tlačové úlohy, hlavne pri tlači PDF dokumentov ... Ignoruj hlášku WIN že ovladač nie podpísaný. Instalácia prebehne do cca 2-3 sekund

Odstráň všetky UNI nezmysly co si nainstaloval ... :puff:

Děkuji všem za snahu pomoct, po 160 min. se instalace dokončila, vše zatím funguje tak jak má, tak to prozatím nechám tak, při reinstalaci Windows zkusím použít některou z rad. Jinak těch 74MB (oproti zmíněným 2Mb, které údajně obsahuje pouze driver) je asi proto, že je to podle všeho celé instalční CD. Nemám totiž zkušenosti, co je a co není pro chod tiskárny nutné, takže jsem provedl doporučenou instalaci jako z instalačního CD. Jenom mě pravě překvapil ten dlouhatánský čas! K tomu času instalace samozřejmě nepočítám stažení toho ovládače, to bylo během pár minut doma.

Tak to koukám... Myslím, že v mém případě by dříve letěla tiskárna z okna a driver do koše. Co může mít na driveru 74 MB?
Zlatá moje diluviální OKI Page 14ex, připojená ještě pěkně postaru přes paralelní port. Po instalaci systému (Win 7) jsem ji zapl, systém oznámil, že objevil hardware, za půl minuty nainstalovaný ovladač. V aktualizacích byl dokonce jakýsi update, takže tiskárna někdy z roku 1997 může i v 21. století tisknout lépe a radostněji.

hm.. to nic není... Já mám doma skoro už dvacetiletou.. :-)

[http://www.printerworks.com/Images/LJ4-LaserJet.jp  g]

BTW měnit nehodlám, drivery jsou ve všech Windows (od Win3.1CZ po Win7 Ultimate) i GNU/Linux, funguje i v DOSu. Náklady na 1 stránku jsou 0,083Kč (bez papíru) ]:)

edit: poslední kvalitní tiskárna od HP byl typ HP LJ4000. Pak už úroveň šmejdu rostla nechutně rychle.

Taky pěkná fosilie...:-)
Tiskárnu měnit nehodlám, koupil jsem ji za pár šupů v krámě se starou ("repasovanou") VT. K tomu náhradní toner (900,- Kč) a válec (1200,- Kč) a přežije mě. Původní toner a válec však slouží, ty nové jsou do foroty.
Měl jsem od toho i originál krabici, kde se mimo jiné dozvíme, že ovladače jsou na DOS, Win 3.x, Win 95, linux a má to super ultra moderní USB. Samozřejmostí je paralelní port, přes který to mám připojené.
Co se nákladů na tisk týká, bude to něco podobného. Jen, pravda, tichým provozem ta tiskárna zrovna nevyniká...:-)