Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Facebook virus, jak jste na tom?

Ahoj, docela by mě zajímalo zda někteří z vás co toto fórum navštěvují mají problém s novým fenoménem, kterým je záhadný virus na sociální síti Facebook. Nutí uživatele aktualizovat Flash kodek nebo nabízí odkaz na Youtube video, kde jste pak vyzvání k jeho aktualizace. Co tak poslední dobou sleduji jedno fórum, tak řešení toho problémů se tam stalo problémem číslo 1. Jak jste tedy na tom vy? Díky
Změna kategorie, původně: Internet (Kurt)

No řekl bych že nejde o IQ, já ho používám, ale bez těch otravnejch aplikací,dotazníků atd... a mám klid, používám ho pouze k chatu, bohužel ICQ a Skype už nikdo nepoužívá (co se týče mých přátel), a tak nemám jinou možnost komunikace. A přesvědčte někoho ať zruší FB:-):-D

To nie je o tom byt in, je to o tom, ze gro uzivatelov FB tvoria deti a pubertalna mladez, u ktorej je to IQ vzhladom na ich vek a casto aj vychovu take ake je.
Nienadarmo sa hovori, ze Twitter je pre intelektualov a FB pre ostatnych, vzniklo to urcite najme pre nizky priemerny vek uzivatelov FB. Samozrejme treba netreba to zrat doslovne;o).
Btw zaujala ma veta pouzivat FB normalne. Co to je? A naco vlastne FB mozem ako obycajny bezny dospely clovek pouzit? Skusal som niekolkokrat najst tam nieco pre mna a vzdy to zlyhalo. Mozno mam naozaj nizke IQ, ze ani na ten FB to este nestaci;o).

Vždyť tam nemusíš nic o sobě psát jako ta omladina, ale můžeš tam třeba pouze vkládat odkazy (reklama zadara).

nikto nemusi, vsetko co das na svoju stenu vidia tvoji priatelia, pokial nemas nastavene inak.
Moznosti FB je vela, ale je len na tebe co budes s tym robit. Nikde nie je napisane, ze si medzi priatelov musis dat pubertiakov a sumienky. Nikde nie je napisane, ze tam musis vesat kazdu fotku alebo pisat o tom, ze si si prdol.
Ja vyuzivam napriklad na FB chat (zalozeny na XMPP protokole), ked niekedy potrebujem viacerym ludom oznamit nieco, pripadne sa ako skupina ludi na niecom dohadujeme (chata, akcia, koncert ... ).
Sem tam samozrejme davam aj fotky z akcii etc. No a v neposlednom rade aj som v niekolkych zaujmovych skupinach ako je MySQL ci Pixelmator (kde priamo tvorcovia aplikacie pisu rozne novinky a informacie).

Pokial samozrejme nic z toho nepotrebujes, tak ucet nemas a nechyba ti. Ale davat to neustale najavo s tym, ze si inteligentnejsi je uplne nelogicke.

Tvou zeď vidí ti, co je máš v kontaktech (pokud není nastaveno jinak). Když to okomentují, objeví se komentář i na zdi těch, co mají v kontaktech oni - letadlo. Nemusí to ale komentovat, mohou to i "sdílet" a tím se to dostane na jejich zeď.
Odkazy kam - například mě zaujme článek na iDnes.cz, kliknu na sdílecí tlačítko a je na mé zdi na FB. Rovněž pod svými články mám ona sdílecí tlačítka a čtenáři si to mohou dát na svou zeď. Líbilo by se mi to u vláken a článků i tady v poradně. Když někdo bere FB jako "chat puberťáků" a vůbec neví, jak to tam chodí, pravděpodobně to tady nikdy nebude. Přitom je to minuta práce. A nejde pouze o FB, ale o např. Twiter, Limkuj, Vybrali.sme, zaslání do Google oblíbených, vytištění atd. To všechno dělá reklamu.

[http://admin.poradna.net/file/view/400-sdileni-iko ny-gif]

pokial FB pouzivas normalne, tak je to celkom fajn sluzba

Buď od té dobroty, a vysvětli mi, k čemu by mi ta fajn služba mohla sloužit?
Já nepotřebuju rozšiřovat informace o sobě a svém soukromí. Do toho co dělám, co si myslím a po čem toužím nikomu nic není. A když budu mít potřebu si s někým pokecat, tak na to mám přítulku nebo si zajdu do hospody.

nedělejme z toho "mladí jsou blbý, za nás...."

našel jsem tam spolužáky, staré známé (které jsem třeba 10 let neviděl), vím o kulturních akcích, které mě zajímají, mám informace z oborů, které mě zajímají, novinky, které chci vědět, přehled o čase přátel (skutečných, ne virtuálů) - kdy kam zajdem, a další hafo možností, dle každýho schopností.

a kupodivu si můžeš i zveřejňovat CO CHCEŠ.

Například na to, že tam přilepíš odkaz, vidí to tví lidé v kontaktech a třeba jejich kontakty a kontakty těch kontaktů...
Já si tak zvětšuji návštěvnost webu bez zvuku a blogu na iDnes.
Jinak to ale také používám podobně jako L-Core - dcera je v Anglii.

klikat je v pořádku, ale:
- dívám se do stavového řádku kam odkaz vede. u flash videa to hned vidět není, tam ale váhám nad pochybností zdroje, což je fb bez výjimky
- tvrzení o nutnosti aktualizovat flash: vím že mám nějaký poslední, a novější nepotřebuju, z takového okna odcházím
- u pokusu o instalaci dává prohlížeč vždy dotaz - tady by ho měl každý uživatel zastavit
- nelezu na net jako lamoadmin, vždy jen s omezeným účtem. takový uživatel si zaviruje nanejvýš vlastní profil, ale pokud nemá ani povolen autorun, dál v pc se nerozšíří.

takže stačí počíst si chybové hlášky, podívat se co mi vir dovolí spustit (když už jsem mu dovolil se nainstalovat):
1. buď můžu zkusit nouzový režim, jestli jde jen o hloupost v "po spuštění" a ne zásah do registrů, větev run.
2. nebo se přihlásím jako admoš. antiviristi můžou odklikat svůj aktualizovaný antivir, po vyčistění podle av logu se přihlásí jako původní uživatel, a odstraní mrtvé záznamy z registrů.
3. my co pohrdáme antiviry si připravíme oblíbené nástroje: při zabránění spuštění *.exe zkopírujeme nějaký ten process explorer, správce souborů, třeba i hijackthis na *.com a fouknem zástupce do "po spuštění". pak se přihlásím jako zavirovaný uživatel, samo se spustí oblíbené nářadí, a s havětí vyfakuju.
4. taky existují offline antivirové nástroje (rescue boot cd; aktualizace se zavirovaným pc nic moc), někdo nabootuje live tučňáka. pak vymažou stopy součástí viru co našli. zbytek dorazí po přihlášení jako správci.

A si si isty, ze si s nimi "musis" pisat? 90% mojich znamych su na FB, ale to neznamena, ze tam poleziem za nimi. Dost dlho mi trvalo kym som si kvoli naliehanieu zakaznikov nainstaloval Skype, ale dodnes uprednostnujem z historickych dovodov komunikaciu cez irc.

Ano, tak sem se bál zbytečně:-)Tohle fórum jsem měl na mysli, jinak to že hodně uživatelů tvoří děti v nižším věku, ano to je pravda. Nicméně znám tedy i spoustu dospělích, kteří tam čas traví, ale i znám i ty, kteří ho zrušili, protože jim nic nepřinesl.

Já nějak netrpím potřebou odsuzovat někoho kvůli tričku (a používat Facebook je asi stejné, jako nosit tričko - nic to o člověku nevypovídá). Nicméně mně osobně taky k ničemu není. Nejsem ale zarytým odpůrcem sociálních sítí (taky proto mám Google+) jen jsem zarytým odpůrcem lidské blbosti. a vycintat na sebe na FB, že jedu na 14 dnů na dovolenou a psa dávám k babičce, je fakt vrcholná blbost - i té jsou ale někteří FB uživatelé schopni.

Také jsou bezva ty automatické odpovědi v e-mailech. Včera mi přišlo od kámoše něco jako:
"Do 5. 8. 2011 jsem na dovolené mimo republiku, ozvu se vám hned, jak se vrátím." :-) Tak jsem zvědav, jestli se bude mít z čeho ozvat, protože internetovou kavárnu u nich v Psojedech snad ani nemají.

FB používám, nicméně v přátelích mám pouze lidi s kterýma se osobně znám. Mám přesně nastaveno, co kdo může o mně vědět a přiblblý aplikace typu "odpovězte na otázku o..." nebo "zahrajte si supermega hru..." posílám do /dev/null. Stejně tak 3,14čoviny, který nutí uživatele kliknout na "to se mi líbí". Jo, ať se to líbí komu chce, já to vidět nepotřebuju. Jen škoda, že se mi ještě nepodařilo vypráskat odtama reklamy, pak by to nemělo chybu.

Na FB mám smyšlenou identitu a jediného přítele - dceru. Využíval jsem toho, když studovala v zahraničí a na svůj FB dávala fotky, odkazy a různé zprávy.

Dnes se na FB připojím jen tehdy, pokud se chci dostat na něčí odkazy ("najdete nás na fejsbuku...") Bez vlastního loginu to nelze.

S problémem jsem se nesetkal a nepředpokládám to. Pitomoučká videa z YT je to poslední, co mě zajímá.

wam_Spider007:
Ale chapem, ze je IN sa voci FB vyhradzovat a tvarit sa ako majster sveta

Já zase mám dojem, že být registrovaný na FB je mnohými lidmi považované za být IN a někteří si asi ani nedokážou představit používat internet bez FB.

jirka44:
Já nepotřebuju rozšiřovat informace o sobě a svém soukromí. Do toho co dělám, co si myslím a po čem toužím nikomu nic není. A když budu mít potřebu si s někým pokecat,

S tím se dá plně souhlasit. Bohužel je dost takových lidí kteří tu potřebu asi mají a asi hlavně pro ně je ten FB dělaný. Bez nich by ten FB už asi dávno zkrachoval. Když má někdo potřebu si s někým popovídat (podiskutovat) tak je k tomu dost různých možností, např. diskuzní fóra, ale někteří asi považují FB jako jediné internetové místo k tomu určené.

Boeing:
a kupodivu si můžeš i zveřejňovat CO CHCEŠ.

O to zveřejnění co nejvíce informací o sobě asi mnohým uživatelům FB jde. Mám dojem, že to byl a je asi záměr tvůrců a provozovatelů FB.

pukas:
můj důvod proč jsem nucen ho využivat je to, že tam jsou všichni se kterýma jsem si dřiv psal po ICQ nebo Skype.

A nikdo z nich nepoužívá starý dodnes stále dobrý e-mail? Já na internetovou komunikaci s lidmi preferují hlavně e-mail a nemám alespoň prozatím v úmyslu se registrovat na FB pouze kvůli tomu abych si mohl psát s některými lidmi způsobem který je v dnešní době moderní.

L-Core:
pokud se chci dostat na něčí odkazy ("najdete nás na fejsbuku...") Bez vlastního loginu to nelze.

Mám dojem, že toto je takový ne příliš solídní způsob jak nalákat a možná i přinutit mnohé lidí aby se na FB registrovali. Pokud chtějí nějaké informace které tam jsou tak se tam musí registrovat. Bez toho by těch uživatelů FB bylo asi mnohém méně.

Mně zase přijde, že teď začíná být pro ostatní IN facebook nemít a při každým příspěvku o něm napsat, jak je to služba pro blbce atp. :-)

Facebook ve svý podstatě není úplně tak špatná služba, odpad z toho dělají až puberťáci, kteří si "zeď" spletli se svým deníčkem a cpou to všem, koho mají v přátelích.

Osobně facebook využívám na fotky - je fajn, když se někde uskuteční akce, pak vás označí a vy si hned můžete prohlížet své fotky, okomentovat atp.

Jak už tady padlo - statusy, hry, odkazy a viry nepoužívám, nic pro mě.

Že se vir tak masově mezi uživatele svědčí o tom, že ho používají lidé, kteří nejsou vůbec seznámeni s bezpečností na internetu a klikají na každou hovadinu. Kdo si začne povídat s anglicky píšícím kontaktem, stáhne a dobrovolně nainstaluje "něco" do PC, si nic jiného než zavirovaný počítač nezaslouží.

shark.jd:
Facebook ve svý podstatě není úplně tak špatná služba, odpad z toho dělají až puberťáci, kteří si "zeď" spletli se svým deníčkem a cpou to všem, koho mají v přátelích.

S tím by se i dalo souhlasit. Problém může být ale i v tom, že mnohé firmy a organizace některé informace a diskuze cpou na FB místo na svoje vlastní firemní stránky a pak když se k těmto informacím chce někdo dostat tak mu nezbývá nic jiného než se na FB registrovat.

Já chápu a velmi se mi líbí původní smysl FB, tedy umožnit nově příchozím vysokoškolským studentům seznámení se s prostředím, se spolužáky a zapadnutí do místních zvyklostí. Jako studenská záležitost a omezená na jednu školu (tedy na intranet) to je nepochybně jedna z nejlepších věcí, jaká kdy na nějaké síti byla vytvořena (hned po Google). To, co se z toho stalo už chápu méně a obávám se, že to nakonec povede k nějakému odtržení té spíše akademické části od "plebsu" s jeho pseudoproblémy.

FB si za svojí existenci dokázal získat mnoho lidí z celého světa. Mnozí si už ani internet bez FB nedokážou představit a mnozí různé informace hledají na FB a mnohdy do toho zatahují i jiné lidi. To je asi i jeden z důvodů proč mnohé firmy a organizace se snaží prezentovat na FB. Chtějí být tam kde je a používá to mnoho lidí což je i pochopitelné. Možná si ale neuvědomují, že tím některé informace o sobě skrývají před těmi co na FB nejsou registrování a registrovat se tam nechtějí.

FB by se možná dalo považovat za nějaký nový moderní typ "viru" (záměrně to dávám do uvozovek) který se šíří internetem za účelem vstupování do soukromí mnoha lidí a vytahování z nich co nejvíce informaci o sobě včetně těch osobních a soukromých za účelem jejích zveřejnění. To si asi mnozí uživatelé FB neuvědomují, protože FB je už natolik zblbnul, že si to asi ani nejsou schopní uvědomit. Tím samozřejmě netvrdím, že všichni uživatele FB si to neuvědomují a zveřejňují tam vše k čemu je ten FB navádí. Určitě jsou i takoví kteří FB používají jen okrajově a nezveřejňují tam nic co není nutně vyžadované.

Jsem na tom špatně - denně alespoň jeden zoufalec, který si zmíněný vir nainstaloval...

Řekl bych, že se členství na FB stalo pro mladé jakousi "povinností", neboť pokud tak neučiní, jednoduše se tím sami vyčlení z kolektivu - všechny akce, dokonce i úkoly se rozšiřují pomocí FB (spolužák dostal plný počet za to, že nepřinesl úkol ze dne na den, jenž byl napsán v naší třídní skupině a nemá účet na FB - profesorka ho poslala k šípku s její oblíbenou hláškou: "Tomu se říká jak? Smůla!") Chápu, že vám dospělým nemá moc FB co nabídnout, na sledování novinek je lepší Twitter. Osobně se na FB skoro neobjevuji, ale využívám jeho služeb prostřednictvím pluginu v Mirandě na chatování, neboť jiné služby skoro nikdo nevyužívá - proč taky, když na FB mají všechny přátele...

Ono denně těch zoufalců bude víc, k těm mladým, souhlasím plně s tím názorem, když je nějaká parta a přidá se k ní někdo nedejbože bez FB, tak je zle. Pro mladé je to hit, mě je 21 a také ho sice používám, ale narozdíl od těch klikajících bezmozků si dávám pozor. Nikdy mi nic nepřišlo na FB.

vlk56:
Řekl bych, že se členství na FB stalo pro mladé jakousi "povinností", neboť pokud tak neučiní, jednoduše se tím sami vyčlení z kolektivu

Asi tak nějak to bude. Mladé a nezkušené puberťáky se většinou dá jednoduše ovládat a manipulovat s nimi. Škoda ale, že ten FB do toho zatahuje i nás starší kteří nad tím vším přemýšlíme trochu jinak a bez nějakého Facebooku, Twitteru a jiných podobných blbosti bychom se obešli.

Co konkrétně máš manipulováním na mysli?

Pokud teď zapnu FB, vidím hromadu bordelu v podobě "kdo se s kým přátelí", anket, "komu se co líbí". Žádoucí jsou jen fotky a posty od stránek, kde jsem vědomě klepl na ono "like tlačítko", sem tam nějaký status od přítele. Už dávno není pravda pořád omýlané prohlášení, jak tam lidi píšou, že se právě chystají na záchod - toto jsem pozoroval tak měsíc nebo dva po rozšíření mezi masy. Všechno časem omrzí...

vlk56:
Co konkrétně máš manipulováním na mysli?

Například to, že mnohé lidí (hlavně mladé) ten FB natolik omámí, že bez něho si ani nedokážou představit fungování internetu nebo, že jim nabízí to co by mohli jednoduše docílit i bez nějakého FB atp. FB se většinou prezentuje jako něco nejideálnějšího a nejlepšího ze všeho co v internetu je a mnozí lidí na to dokážou naletět bez toho aniž by se nad tím trochu zamysleli.