Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnuti dedikovane graficke karty

Je mozne vypnout dedikovanou grafickou kartu aniz bych ji vyndaval ze slotu ?

Vzdy kdyz vyndam dedikovanou grafiku tak na integrovanou grafiku nejsou ovladace nainstalovany (coz je divny protoze ovladace jsou pro atiny od 2xxx - 6xxxx)takze by ovladace z 4850ky meli fungovat i na 3200 (nebo ne ?)

Dedikovana 4850
Intergovana 3200

Ja prave potrebuju vypinat dedikovanou grafiku kvuli filmum protoze moje hd 4850 dost huci a taky protoze starsi hry nejsou moc plynule takze by grafika o 1 generaci starsi mozna pomohla (kdyz jsou stare hry na nove grafiky spatne optimalizovany)

Divny ovladace mam navic jsem wokna asi pred tydnem preinstaloval. Neni to treba tim ze ATI ma horsi ovladace nez nvidia ? Jo a starsi hry tak tim myslim hry kolem 1999 - 2003.

A pokud te to zajima tak nejcastejsi problemy jsou:

1) Strasne velke propady v FPS (napr kdyz jsem hral COD 1ku misi kde je asi na scene 30-50 vojaku tak jsem mel 11 FPS)

2) Pernamenti sekani (velke FPS ale hra se porad na sekundu cukne a porad dokola) takove zaseky se stavaji jenom v urcitych pasazich (hidden and dangerous,mafia)

ZD ziadne ovladace nepotrebuje, ovladace potrebuju komponenty na zakladnej doske. K ZD teda moze ich byt ovladacov aj 10, a jeden z nich je pre chipset. A ten si nenainstaloval. Alebo si nenainstaloval ziadne. Alebo nespravne (pre nespravnu zakladnu dosku) Alebo pre nespravne Windows. Apod.
P.S. na CD dodano,m k doske nemusia byt ovladace pre novsie alebo stare Windows, treba ich tahat zo stranok vyrobcu zakladnej dosky a navolit si tam spravnu verziu Windows.

http://img231.imageshack.us/img231/8605/beznzvutde .jpg

Tak jsem zkusil zase si zahrat COD 1ku ale tentokrat jsem monitoroval vyuziti CPU a ram (proto to taky neni pres celou obrazovku) a COD 1ka vyuzije 1 jadro na max coz se mi nejak nezda (vice jader hra vyuzit neumi)..pamatuji si ze jsem to hral na 1gh celerounu a ja to nemuzu hrat na 3gh phenomu ???!!! Prosim overte si tu sestavu (prispevek nademnou) jestli je vse v poradku

Jo a taky jsem zkusil to CODecko na sedmickach tam je taky stejny problem (ovladace ok)

100% = 4 jadra

COD 1 dokaze vyuzit jenom 1 jadro cili tech 25% je v poradku (vlastne ani neni to vyuziti se mi nejak nezda)

Jo a hra je originalni s 1.5 patchem a pak jsem zkousel hidden and dangerous deluxe (freeware) a taky se seka

btw pred chvilkou jsem hral fear 3 kde 1 jadro bylo vyuzito na 75% (plus minus) a zbyla tri jadra jela zhruba na 25 %

Podle mě to procesorem není, staré hry CoD 2, Stronghold Crusader, Richard Burns Rally .........
mě běží, s daleko silnější grafickou kartou, normálně.
Co nové hry ?
Zkus 3D Mark 06 jak se to bude chovat a kolik bodů dosáhneš.
( výsledek si porovnej s podobnými sestavami )

Je mozne vypnout dedikovanou grafickou kartu aniz bych ji vyndaval ze slotu ?

Kdybys měl desku s intel čipsetem Z68 tak to jde (což nemáš) ale karta by byla pořád napájena a hučela by nejspíš stejně /pokud nemění hluk podle toho jestli je v 2d nebo 3d.

Řešení bude jiná grafika nebo zkusit vyměnit/vyčistit chladič nebo kartě nastavit nižší takty. Možná by hučela méně kdybys měl oddělaný dekl, možná se zahřívá víc teď v "létě". Potřeba zkusit aspoň ten dekl.
Nový originál chladič na ni bych moc nedoporučoval, ta karta už tu cenu nemá.

To vytahování ze slotu není moc dobré dělat často nebo odejde slot..:-)

Dekl mam vyndanej navic mam asi pul roku novej chladic na CPU ktery znacne snizil hluk. Mno a nevis jestli se da nejak vyresit problem s tema starsima hrama ? Ja jsem si treba chtel vcera zahral hidden and dangerous deluxe (freeware) prvni mise sla v pohode ale kdyz jsem hral druhou misi tak se to v urcitych pasazich sekalo.