Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navigácia pre Android

Zdravím Vás, chcem sa spýtať, či nepoznáte nejakú kvalitnú navigáciu pre Android (480x800 - HTC Desire S), ale takú, ktorá dokáže pracovať mimo ciest? Myslím tým, že naskenujem nejakú turistickú mapu, upravím cez nejaký PC SW a dokáže s ňou navigácia pracovať.

Ďakujem

Na android diskuzich i jinde, jsou vetsinou blbci nebo frikulini, a to je prevlecenej blbec, takze obzvlast na android foru bych jim neveril ani n. Pokud hleda turistickou navigaci, respektive mapu, tak neexistuje pouzivat telefon s cimkoli. Google mapy nejdou pouzit, da se stahnout 16km², ale to je zalostne malo, i kdyz si jich natahas vic, stejne to pro zacatek leze na net(bez nej si neskrtnes a nejsou tam podrobny cesty, jak maji specialni mapy) a net v zahranici je kurevsky drahej a na vetsine mist nedostupnej. Predpokladam teda, ze se nebude pohybovat ve mestech. Ja mel ted v Africe net ood Iridia a je to na hovno. Platis a nefungujes. Porad to pada a rychlost nula nula nic.

Ja tam layer mam, ale zalezi, co nazyvas layerem. Co mas za verzi? mam posledni, zaktualizuj si to a mel bys je mit taky. Pokud myslis vlastnim layerom vlastni mapu (tu stazenou), tak ta ma 16km²(zapnes v laboratori v nastaveni map). Da se jich stahnout vic, ale google neni turisticka navigace, nema turisticky trasy. Pokud proste hleda neco na turistiku, s trasama atd., tak s googlem nema sanci. dnes jsem zkousel aplikaci na kole, ktera cte z googlu. doma jsem to uploadnul na pc a zkoumal jsem to. Zaznamenava to pomerne presne, rychlost, nadm. vysku atd., cestu taky, ale googl tu cestu ve sve mape proste nema. Jel jsem lesem kolem brna a neni to tam. Ted jak jsem to zkousel v Africe, tak tam Google nema vubec nic. Na mape prazdno a na miste miliony cest.

Ked naskenuje mapu tak podla nej stroj nemoze navigovat ze "teraz dolava" apod ptz stroj potrebuje mat okrem mapy aj vektorovy model ciest. Takze ked chcel skenovat mapu tak chce podla mna do toho len obcas pozret ze kde je.
Ak chce vyslovene navigovat ze chodte dolava-doprava tak to ma s oskenovanou mapou smolu a potrebuje kvalitny turisticky navigacny pristroj ako si pisal.

Nic nehledej. Nic takovy neexistuje. Pokud hledas neco na turistiku, neexistuje pouzit telefon, protoze nevydrzi na baterii. Kdo to pouziva je bud masochista nebo hodne nenarocnej a spokoji se s par hodinama provozu, vetsinou ani tech par hodin to nevydrzi. Pokud to myslis trosku vazne, nezbyva ti nez koupit turistickou navigaci (nejlip Garmin GPSmap 60-62, Oregon nebo ted tu novu, co umi mluvit s drzakem). Jinak na Androidu zkus Locus nebo Maverick, nejlip verzi pro. Stahnes si mapy doma, ason Locus ot umi, Maverick tusim ne. Ja je zkousel pred par tydnama v Africe a funguji, ale jak rikam, je to naprosta nouzovka. V podstate je to k hovnu, stejne tak jako ty "pracovni telefony".

No pokud chodi par kilometru, tak mozna ano. pokud jedes nekam stovky kilometru a pak treba chodis nebo jezdis na kole nebo cokoli, tak ti minuta nestaci v zadnym pripade. nepsal na co to chce, ale zadny telefon nevydrzi treba 18 hodin se zaplou navigaci, jako turisticka navigace, ktera ma mimochodem moznost nahrat treba stary rusky vojensky mapy (ty uz ted jsou i v androidu, ale je to jak se skrabat levou rukou za pravym uchem) anebo spec. mapy, ktery do androida zatim v zadnym pripade nijak nedostanes.

Ja kedysi ako pionier som bol v "oddieli turistov" :) a neboli ani mobily ani navigacie a sli sme stovky km a vzdy sme dosli. Prave ze orientovat sa da aj v terene a podla prirody (moznosti orientacie podla prirody su desiatky a navyse existuu aj turisticke znacky) a to je to z cvoho ma clovek zazitok, a nie pocuvat nejaky stroj ze mi bude diktovat este aj nadych a vydych :D
P.S> samozrejme ze mapu mas mat so sebou, ale cumi sa do nej len raz za cas.

Jasne. Ja to taky tak beru, proto pisu, ze je to cely na ho.no. Su z dediny a nipotreboval sem nikdy tyto cipoviny, ale treba ted v Africe bych bez navigace byl v prdeli. Byli sme v Kongu apod. a tam nema mapy proste nikdo. On nepsal kam jezdi nebo kam to chce, proto jsem mluvil i o extremu, kde nemas turisticky znacky. Treba v Africe nejsou, nebudou ani v jizni americe a nebudou ani v Asii. Jestli hleda neco na cesko, tak mu android taky nemusi stacit, ale spis kvuli te vydrzi.