Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký kabel kam použít?

Ahoj. Všude na netu čtu že dneska už maj zařízení autodetekci a je jedno zda použiji utp přímí či křížený, ale přece jen by mě zajímalo kde všude je nezbytné použít křížený kabelo pokud vyloučím autodetekci. Vím že je to k propojení dvou pc a také k propojení stejných zařízení (např. 2x switch,router)..A v ostatních případech je to přímý. Jsou i nějaké výjimky, kdy musím použít křížený utp (A-B). Vřele děkuji

proč to máš v pokecu? sem lozím jen relaxovat, než zmizím pryč.
switche/routery mají detekci auto-mdi už přes 10 let. umí to taky všechny gigabitové karty.
takže ho potřebuješ jen při přímém propojení starých pc (nebo pc-měřák s lan rozhraním)

To Vám to ani nestojí za odpověď lenoši!

až teď jsem si všim. tak sorry že jsem se vůbec obtěžoval, znamenám si černý puntík.