Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s neoriginálními bateriemi do UPS

Mám APC Smart​-UPS 1000INe​t, je v provozu 4 roky. Dnes ráno autotest (pípáním a blikáním) hlásí, že je baterie vybitá. Poslední možnost: odpojit vše a nechat 24 hodin nabíjet; nepomůže-li to, je potřeba baterii vyměnit.

Originální baterie (RBC6): třeba tady stojí skoro 3,5 tisíce (dá se najít i o pár stovek levnější).

Našel jsem i neoriginální, např.: tady je za 1500.

Risknout tu neoriginální variantu? Jaké jsou vaše zkušenosti? Jde mi hlavně o spolehlivost a... abych nevyhořel.

Díky.

Naprosto bez problémů - ty baterky jsou samozřejmě všechny stejné, je to prašť jak uhoď.

Mohu-li ti radit, i těch 1500Kč je téměř dvojnásobek reálné ceny. Stačí baterky vymontovat, podívat se na rozměry a "ampérhodiny" (voltáž je 12V) a podle toho koupit baterky nové ve specializovaném šopu (např. fulgur-battman).

Kľudne - bez obáv môžeš dať aj neoriginálne...
Existujú aj tzv. "LongLife" - s predĺženou životnosťou, ale sú drahšie...

Po mojich skúsenostiach s výmenou aku v UPS:
Pozor na presný rozmer! Aj zdanlivo 1 mm v rozmere môže vyrobiť nemalé problémy s "narvaním" aku na miesto - mohol by som Ti vyprávať...:-)
Mal som v ruke 2 identické aku, ale od iného výrobcu. Líšili sa v šírke 1 mm.
(Alebo to bolo na výšku? - už si nepamätám).
Povieš si čo to je iba 1 mm, a naozaj som ich tam nedostal.:-(