Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Logo 20th century

Dobrý den,
chtěla bych vytvořit intro ve stylu century fox. Na internetu (youtube) je spousta návodů jak vytvořit intro v programu blender. Pokoušela jsem se o tom a bohužel to můj pc nezvládl. Záleží na rychlosti počítače a může to tvrat až 12 hodin. Někde jsem četla že to jde i v programu 3DS max, ale ten nevím, zda-li je volně ke stažení. Nejsem expert přes tyto programy. Chci se zeptat, zda-li to již někdo nedělal a nemohl by mi poradit, v kterém programu je to lepší dělat atd. Jde mi spíše o zpracování té animace, písmo upravit umím. Děkuji

nevím vůbec, mně to přijde v blendru jednoduché, stáhne se oroginální logo 20th century fox, přepíše se název a dá se jen render animace, ale právě o render mi jde, protože to trvá x hodin a nakonec se mi to ani nikam neuložilo :( nevím jak na to a to jsem shlédla spousty videí a návodů

Tak jsem si Blender kvůli Vám nainstaloval.

Takže:

1) V nějakém pracovním okně klikněte na ikonku s dvěma šipkami (nejlépe na tu nejspodnější), pomocí které si zvolíte, co v daném prostoru zobrazit. Po kliknutí vyberte Properties.

[6992-1-jpg]

2) V pracovním okně properties klikněte na první ikonku (vypadá jako foťák) a tím zpřístupníte nastavení Renderování.

[6993-2-jpg]

3) Průlet nastavení:

Resolution - rozměr videa = rozlišení
Frame Range - rozsah animace, neboli si vyberete první a poslední snímek, ze kterých chcete udělat animaci.
Framerate - FPS, počet snímků za sekundu
Antialiasing - vyhlazování
Output - zde si vyberte cestu, kam chcete animaci uložit (!!!), poté formát (formáty IMAGE budou vždy jednotlivé snímky, Movie bude video), který si ještě detailněji můžete nastavit (datový tok, kodek...)

Po tomto nastavení již stačí zmačknout CTRL F12 (nebo Render - Render Animation).

Mohla bych vás poprosit, zda-li byste nezkusil udělat tu animaci? Zajímá mě spíš to, kdy se načte, tak co s ní pak udělat, jak ji spustit atd. Jsem antitalent. A ještě by mě zajímalo, jaký vliv má to, kdy dám Frame Range nižší počet snímků, zda-li by to bylo rychleji hotové nebo jestli by to bylo zkrácené ta animace.

Chtělo by to trošku popořádku. Co vlastně chcete udělat? Z toho programu vám vypadne buď video, nebo jedntlivé snímky, ze kterých pak hravě uděláte video = to nazýváte animací?

Co Vás přesně zajímá? Můj postup byl takový, že jsem na googlu našel projekt s touto animací, otevřel jsem ho, podle výše zmíněného návodu nastavil renderování a zkusil to. Počítač začal renderovat a začal na disku vytvářet jednotlivé snímky = správná funčknost. Samozřejmě jsem nerenderoval celou animaci, protože má 600 snímků a každý na mém počítači trval 30-60 sekund.

Ten rozsah vám prostě určuje, co z celé animace chcete vyrenderovat. Animace začíná na 1. snímku a skončí na 600. Když dáte renderovat například od 200 do 600, tak Vám pochopitelně bude chybět prvních 200 (199) snímků a animace bude zkrácená. Samozřejmě ale budete renderovat celkově jen 400 snímků, takže renderování bude trvat kratší dobu.

Takto například vypadá jeden ze snímků, který mi vytvořil Blender:

[6995-fox-final0300-jpg]

Ano vím, že vypadne 600 snímků, nevím, jak z toho udělat video, včera jsem to zkoušela, trvalo to asi 14hodin a po té jsemzjistila,žese mi snímky nikam neuložily,i když měly být v C:\render..šlo mi tedy o to, co dělat,když se vše zrenderuje .. nechci podstupovat dalších 14hodin nadarmo, mám notebook,nevímjaký procesor,ale když to trvalo takovou dobu, tak asi málo výkonný ..

Chápu. Jednoduše nastavte Frame Range například Start na 200 a konec na 203, čímž by měly vylézt 3 snímky - jednoduše tím otestujete, zda-li program pracuje tak, jak má. Pořádne zkontrolujte cestu, kam se má animace ukládat. Formát pro ukládání Vám doporučuji PNG, v horším případě JPEG. Nedoporučuji renderovat přímo video. Jde mi jen o to, že snímky renderujete po jednom a když se po pár hodinách renderování přeruší (zasekne se PC, potřebuju jít do práce s notebookem...), tak Vám zůstanou snímky před přerušením renderování zcela vpořádku a při dalším renderování jen nastavíte ve Frame Range jako Start ten snímek, který se stačil vytvořit před přerušením a pokračujete vesele dál bez ztráty. Renderovat snímky je tedy bezpečnější a lze renderovat přerušovaně.

Zkuste tedy vyrobit tyto 3 snímky a poté se můžeme pustit do převedení snímků na video - to už je hračka. ;-)

EDIT: Abych to ještě uvedl na pravou míru - video se skládá ze snímků, takže program tak jako tak VŽDYCKY renderuje jednotlivé snímky, ať je cpe do videa (renderování do AVI, atp.), nebo je ponechává jako jednotlivé snímky (renderování PNG, JPEG...). Proto je lepší renderovat jako obrázky (snímky v PNG, JPEGP) a ukládat je samostatně (můžete se dívat do složky, kam se snímky ukládají a už s nimi rovnou pracovat, nebo jen kontrolovat, jak vypadají, kolik jich je atp.).

tak jsem udělala, snímky 200-203 se načetly, ale ve složce, do které se mají uložit není nic, nevím, zda-li dělám něco špatně po načtení všech snímků, jestli to musím nějak uložit, či co .. složku, kam se mají snímky ukládat mám zadanou správně

Ok, paráda. Stáhněte tedy a rozbalte někam VirtualDubMod. Spusťte ho, vyberte File - Open Video File... a otevřete první snímek. Měly by se načíst všechny tři, což poznáte, když dole dáte šipku přehrání a obraz se nějak pohne (na těch třech snímcích to skoro nebude nejspíš vidět). Poté zvolte Video - Compression a zde to chce nastavit kodek, do kterého video uložíte. U tohohle kroku by chtělo znát, jak s nahrávkou chcete dál nakládat. Jestli ji chcete rovnou někam nahrát na web, pouštět atp., nebo jestli ji chcete použít někde jako část dalšího videa. V prvním případě bych volil například XVID, v opačném buď nějaký bezztrátový kodek (lagarith) nebo rovnou nekomprimované snímky.

Odkliknete OK a pak už jen File - Save as.

K tomu nastavování Compression - teď se možná zdá, že jsem vás navedl na nějakou složitější cestu, ale stejný postup nastavování by vás čekal v Blenderu, kdybyste dala renderovat jako video.

Rychlost renderování nejvíce ovlivní rozlišení videa a antialiasing, pak samozřejmě také náročnost daného snímku, protože v prvních snímcích toho moc není, naproti tomu někde od 100. snímku je vidět celé logo. U mě trval snímek v rozlišení 1920*1080 a 5x antialingu kolem minuty. Když si to vynásobíte 600, tak dostane hodně hrubý odhad, jak dlouho renderování bude trvat. V tomto rozlišení je to renderovat zbytečné, stačí menší, ale to koneckonců záleží na tom, jak s danou animací poté naložíte (zvolit tedy rozlišení podle toho). Stejně tak nevím, jaký máte procesor, který se o renderování stará. U mě je to stařičké Core2Duo na 2.66 GHz

Tak si najprv nastav rozlisenie mensie a vypni antialiasing, aby to renderoval 10x kratsie, az bude vysledok zodpovedat tomu co chces tak si nastavis rozlisenie a antialiasing na kvalitnejsie (podla poziadaviek na kvalitu). Napr. klasicke DVD ma len PAL rozlisenie (720x576), tak ked to chces dat na nejake vlastne DVD tak to zbytocne renderujes na HDTV 720p ptz to trva 4x dlhsie