Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý notebook

Zdravím,

předem bych chtěl všechny odpovídající upozornit, že moje zkušenosti s PC nejsou na úrovni programátora. PC používám hlavně pro hraní her.

Můj problém je, že můj notebook již není tak rychlý jako dřív. Dřív jsem to řešil defragmentací, formátem a tak dále... ale bohužel je můj noťas čím dál pomalejší a tak říkajíc "zasekanější". Dřív jsem na něm hrál i CS Source nebo Half-Life 2 (oboje na source enginu) a rozjel jsem to na střední solidně. Dnes? Na minimum a nedá se to hrát. Navíc u VŠECH her, třeba i takových jako AvP2 které by mi neměly dělat absolutní problém, se mi děje to, že při hraní se mi hra třeba na pět vteřin seká a pak na dalších pět vteřin ne. A zas a zas a pořád dokola. Nerozjedu tu ani CoD2 a to bych s tím taky neměl mít problém...
Programy na pozadí to asi nebude, jelikož mi to dělá i po úplně čerstvém formátu. Nevím co se s notebookem děje.

Zde přikládám výpis z dxdiag:

Machine name: NOTEBOOK
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6000) (6000.vista_rtm.061101-2205)
Language: Czech (Regional Setting: Czech)
System Manufacturer: Micro-Star International
System Model: MSI Notebook VR610
BIOS: Ver 1.000
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual-Core Processor TK-55 (2 CPUs), ~1.8GHz
Memory: 1790MB RAM
Page File: 984MB used, 2827MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 10
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 6.00.6000.16386 32bit Unicode

Snad vše postačí a budu vděčný za každou radu.

Děkuji

Čiže ak správne chápem:
Keď si kúpil ntb - OS už tam bol, čiže TY si ho neinštaloval. Po čase si ho "zasvinil" inštalovaním a odinštalovaním mnohých programov a hier.
A keďže si mal pocit, alebo fakt už beh celého ntb bol spomalený, si sa rozhodol ho čistiť, resp. preinštalovať OS.
Odvtedy sa tá pôvodná rýchlosť ntb čo si ho kúpil, nedá dosiahnúť...

Asi tak nejak?

"Umíra" :-) to zrejme nie, ale je možné, že ak ho máš už dlhšie - prehrieva sa a bolo by vhodné ho vyčistiť od prachu - návod určite nájdeš na youtube...;-)
No a samozrejme po nainštalovaní OS - nainštalovať správne ovládače (z webu výrobcu, odkaz som Ti dal). chipset a potom ostatné...

Pre istotu: cz.msi.com

Zrovna dneska jsem ho čistil :D Rozebírám ho každou chvíli, jelikož mi blbne větráček a hrozně vrčí, tak do něj naplácám trochu vazelíny a už to jede :D Everest mi naměřil teplotu CPU od 60 do 70 stupňů. Nevím jestli je to hodně, ale řekl bych že ne... každopádně ještě dneska zkusím nainstalovat ty XPčka :D