Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Smazání souboru nelze dokončit

Zdravím,
mám problém, o kterém se tu už sice jednou psalo a to ten, že nedokážu smazat dva soubory z plochy díky Průzkumníku Windows, ve kterém jsou prý spuštěny - (Akci nelze dokončit, protože soubor je otevřený v programu Průzkumník Windows). No a proč se znova ptám? Protože i přes pár rad co byli dány se mi nepovedlo soubory odstranit. Dík za ochotu a každou radu....

Vyzkoušel jsem: lock hunter, unlocker a murder.

to je nějaké video apod, od čehož dělá windows automaticky náhledy?
spusť si na ploše příkazový řádek cmd.exe
na plochu se dostaneš:

cd "%userprofile%\plocha"

ve správci úloh killneš explorer.exe
soubor smažeš:

del /f /q "nesmazatelný soubor*"

pak si průzkumníka (explorer) znovu spustíš.
místo příkazového řáadku jde mazat v normálním správci souborů, opět bez pexploreru.

jenže když nezabralo ani tolik unlock-softů co jmenuješ, bude mít pravdu spíš kráťa - spusť si nějaký rozumný správce procesů (codestuff starter, process explorer), a dívej se který soubor (o koncovce se neobtěžuješ zmiňovat) ti startuje z plochy.