Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 10 aplikacii, ktore by nemali chybat na vasom Androide

Kedze sa mi nechce preluskavat rozne fora rad by som, aby sa uzivatelia podelili o informacie o aplikaciach na Androide, bez ktorych by podla nich nemal existovat ziadny mobilny telefon. Odporucajte len aplikacie, ktore uz neboli odporucane a nemate k nim uz co dodat. Programy mozu byt free aj platene.
Za seba dodavam nasledovne:
1. Google Sky Map - vyborny program, ktory vam pomoze zorientovat sa na nocnej oblohe aj pri slabsej viditelnosti. Kto sa vie orientovat podla hviezd tak urcite oceni.
2. Opera mobile - podla mna jeden z najlepsich prehliadacov nielen na mobilne platforme (free)
3. AndroIRC - irc klient, odpaja sa sice pri dlhsom timeoute, ale inak sluzi na to naco ma (free)
4. AndFTP - ftp klient (free)
5. Viber - alternativa ku Skype, vie volat medzi klientmi a posielat sms, netreba zlozitu registraciu, registruje sa rychlo cez mobilne cislo do par sekund a sam vyhlada vo vasom telefonnom zozname ludi, co ho uz maju instalovany a prida do contact listu (free)
6. vRecorder - zaznamnik, ktory napriklad automaticky nahrava vase hovory, protistrana je sice pocut velmi slabo, ale da sa z toho nnieco vypocut co sa obcas hodit. Samozrejme ak by bola kvalitnejsia alternativa hodila by sa (free)
7. MoboPlayer - prehravac medii, pozeravam na nom pred spanim filmy (free)
8. GPS test - sikovny gps lokator s viacerymi funkciami (free)
9. ColorNote - "stitkovac", mne sluzi na rychle poznamky a upozornenia
10. NetCounter - sikovne pocitadlo dat, rozdeluje dat z wifi a z telefonu a robi vam tak jednoduche prehlady co iste ocenia majitelia datovych pausalov.
Prispevky mimo temu a rozne pseudoflamy bude mazat, piste prosim iba k teme threadu (fleg)

1. ES File Manger - správce souborů, instalace aplikací (parádní volba je LAN, díky které můžu přistupovat přes WiFi na pevné disky v PC a sdílet tak data).
2. IMO - jednoduchý a parádní kecálek (ICQ, fb, gtalk...)
3. G-Alarm - parádní budík (free bohužel není)
4. SportsTracker - pomůcka pro sport
5. Titanium Backup - zálohování aplikací a dat
6. RMaps - cykloturistika
7. Multiling klávesnice - slovník, diakritika, volba vzhledů, smajlíci
8. Note Everything - má jednoduchý Widget, přes který se dá rovnout psát/kreslit/namluvit poznámka
9. QR Droid - čtečka QR kódů
10. Sygic navigace

TV Program - pracuje perfektně
CHMI - počasí včetně aktuálního radaru, družicových snímků
ASTRO - File manager
CamScanner - skenuje a převádí do PDF
Dolphin Browser - vestavěný screen capture - snímek obrazovky nebo její výřez bez rootu
Note Evrything - poznámky ve všech formách , textové, kreslené, zvukové, foto, zaškrtávací seznam, nákupní seznam, video, baracode, ve formátu docs
Sygic - navigace bez nutnosti připojení k datům
Aukro - pro náruživé nakupovače na cestách
QuickPic - prohlížeč fotek
iReader - nejlepší čtečka na mobilní formáty Pdb ......
Magnify - Lupa, kterou používám na focení místo makra, návod na plechovce, na lécích , výstřižek z textu atd ,
Angry Birds - krácení dlouhého času u lékaře ...
Player Pro - Pro poslouchání knížek před spaním, má časovač, který telefon vypne

PalmBookReader nepoužívám, ale tuto barvu mají všechny čtečky pro noční režim, zkus se podívat do nastavení a klikni na Day, nebo na ikonu sluníčka. V nastavení se zkus podívat, jestli nejde nastavit barva písma, pozadí, velikost fontu atd.

V prostatě máš 3 možnosti
1. sehnat si knížku již namluvenou
2. sehnat si knížku v elektronické podobě a v počítači si ji nechat namluvit programem Balabolka - není to namluvené hercem, ale dá se zvyknout.
3. nainstalovat si do svého Android telefonu program Moon reader + SVOX a ten ti přečte vše, co napíšeš nebo máš napsané, tzn i knížky. To je ale spíše hračka.
Podrobnosti lze mailem.
Na vyzkoušení si stáhni free a slovensky cerveny_kapitan.html

Pre mna idealna moznost c.1, uz som to tu parkrat neuspesne zhanal, hlavne rozhlasove hry z Cro, takto som mal zdigitalizovanych asi 150 hier z Sro a vydrzalo mi to asi na 3/4 roka kym som ich vsetky vypocuval, ale zdigitalizovane nahravky z Cro neviem zohnat.

Aldiko - čtečka knih
AdFree Android - adblock ;-)
MXplayer - imho asi nejlepší přehrávač videa
KeePassDroid - Keepass port pro android
GoogleDocs (Disk Google) - webový kancl
Opera Mobile - to je jasné ;-)
RemoteRDP - RDP klient
Teamviewer - klient TV
Wifi analyzer - skenování wifin

1.bez tohto sa síce dá existovať,ale kto potrebuje podrobné automapy+možnosti ubytovania,ktoré fungujú aj offline+možnosť online aktualizácie navigácie,tak pre android/ios sú dostupné bezplatné Travel Guides aplikácie od firmy Triposo,v online mode vedia fungovať v rámci google maps v zariadeniach,ktoré nemajú hw gps čip,v zariadeniach s hw gps fungujú ako plnohodnotný navigačný software ....
2.pre tých,ktorí neprežijú bez videa na telefone,doporučujem Roman10 Media Converter,ktorý vie skonvertovať video priamo v telefone pre potreby a možnosti konkrétneho použitého modelu,stačí videá nakopírovať na pamäťovú kartu a otvoriť aplikáciu v mobile
3.pre majitelov tabletov a telefonov s dodtatočne velkým displejom,ktorí chcú mať nejakú CAD aplikáciu,tým doporučujem om3DCAD..na pomery androidu špičková bezplatná aplikácia,ktorá jednoduchosťou používania a možnosťami prevyšuje aj blender,aj napriek min.doporučeniam funguje bez obmedzení aj na slabých mobilných procesoroch/jednojadrové 600Mhz mobilné procesory v starších android telefonoch-tabletoch neznamenajú žiadne obmedzenie/
4. pre hudobne nadaných je k dispozícii Opus free-emulátor E-piano,Hammond,Piano,VLtone-špičkový emulátor Casio synťáku,Zampona-nádherne spravená virtuálna panova flauta

A nemas tam tu nejdulezitejsi : Give me Tweenty - mobil polozite na zem a delate kliky (na jako clicks ale jako pus-ups cviceni) a nosem odklikavat kdyz jste dole ;) verze tohodle watch

Batery solo widget - zobrazuje stav nabití v kruhu v procentech
DSL.cz - měření rychlosti připojení
Jízdní řády - fakt super (od iDnes IDOS)
Zvukoměr - měří rambajz v okolí

Hledám nějaké schopné šachy. Mám tu ŠachyV. Nejsou špatné, ale není to ono

Mam Business Calendar Profi a spatny to neni. Jenze me to stejne nebavi synchronizovat. Takze jediny co delam (a je to nejjednodussi a nejlepsi), synchronizuju Outlook pres Myphoneexplorer. V podstate pak cokoli co mas v Outlooku mas i v tel. a naopak. Je to fakt nejspolehlivejsi a nejrychlejsi, aspon pro me.

Jo, Outlook s Google s tel. Ja mam v Outlooku jiny kal. nez pouzivam na Googlu. Nemam rad veci online. Takze na Googlu mam jen takovy min dulezity veci a navic pres Outlook synchorniuzju jen jeden z kalendaru, ktery jsou v Outlooku.
Pres Myphoneexplorer se ti krasne zesynchronizuje vse. Pouzival jsem ho na tel. SE a kdyz funguje i na Androida, mam ho i tam. Synchronizuje ti to i kontakty, zalohuje sms atd. Proste je to pro me jednodussi delat synchro Outlookovyho kal. pres nej.

Outlook s Google nesynchronizuju vubec, ale mam ho v Outlooku otevrenej. Google nechavam synchronizovat prave pres tu aplikaci Business Calendar Pro. Ale cokoli z kalendare v Outlooku (PC) synchronizuju pres ten Myphoneexplorer. Je to spolehlivy a jde to pekne nastavit.

Nemam rad veci online.

Paranoia? :-)

Ale ne, kvůli čemu nemáš rád Google kalendář? Ta synchronizace je právě špičková, když máš víc zařízení s Androidem. Stačí používat jeden gmail a všechno mám přístupné všude a o synchronizaci se vůbec nestarám, vše se děje samo. Google kalendář něčím nevyhovuje? Opravdu se jen ptám, používám ho na běžné plánování a tu synchronizaci zbožňuju.

Aby nedoslo k mylce. Myphoneexplorer synchronizuje konktakty jen z tel. do PC a muzes je samozrejme synchronizovat i s Outlookem a asi i Googlem, ale to ja nedelam. Mam to jako ty. Moje kontakty jsou jen moje a tak jsou jen na tel. a v PC jako zaloha.

Ja prave nechci vse pres Google, to co nechci mit online, synchronizuju s Outlookem. Jinak ta aplikace Business Calendar Pro to s Google kalendarem synchronizuje dobre a bez problemu, ale to umel i ten defaultni kalendar v Androidu.

Jestli mas cas, tak si Myphoeexplorer zkus. Da se nainstalovat i portable primo z origo instalacky.

Jeste trochu ozivim, zacal jsem pouzivat "Viber" dle meho velmi dobra aplikace pro internetove volani a chat - jakousi obdobu sms, dobra integrace do systemu, naprosto skvely a cisty prenos hlasu. Jiste ma i sve mouchy, ale asi stokrat lepsi nez obluda Skype.

:-p nikoho to tu asi nezajimá ale uzasná aplikace jsou Akcie ;) Uz podle názvu asi víte k čemu je to dobré..

Pridavam Missed Call, netreba vysvetlovat k cemu slouzi a ČSOB smartbanking, vyborna aplikace, intuitivni ovladani, vsechny bezne funkce pro obsluhu uctu, neni nutne zadavat ten otravny devitimistny sms kod pri kazdem prihlaseni a transakci, urcite take pouzivate :-)

Dnes jsem objevil úžasnou aplikaci Googles

Popis
Hledejte fotografováním: namiřte fotoaparát svého mobilního telefonu na obraz, známou památku, čárový nebo QR kód, výrobek, výlohu nebo známý obrázek. Pokud služba Goggles najde podobný obrázek ve své databázi, poskytne vám užitečné informace.

Goggles dokáže „číst“ texty v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině, portugalštině, ruštině a turečtině, a dokáže je také přeložit do jiných jazyků.

Aplikaci Goggles můžete také použít jako čtečku čárových a QR kódů.

Zkoušel jsem fotky hradů z knihy a našlo jich to asi 10 ze 12. I Č. Krumlov to poznalo podle obrazu na zdi.

vstávat, je 5 hodin.

nezazněla tady oblíbená aplikace inSSider, wifi analyzer
[?data=http%3A%2F%2Fwww.metageek.net%2Fproducts%2Fi  nssider-for-android%2F&size=165x165]

dále, pokud hledáte spolehlivého manažera pc-win/ droid-fon, tak používám myphone explorer, jak už se o něm zmínil radek. někdy jsou ty hrůzy od výrobce founu naprosto nepoužitelné. toto funguje relativně dobře.
[?data=http%3A%2F%2Fwww.fjsoft.at%2Fen%2F&size=165x  165]

a uchvátil mě googlí překladač, kdy si vyfotíte text a on vám ho převede a přeloží
[?data=https%3A%2F%2Fplay.google.com%2Fstore%2Fapps  %2Fdetails%3Fid%3Dcom.google.android.apps.translat  e%26hl%3Dcs&size=165x165]

a používám aplikaci kdovolal.cz, která spolehlivě označí operátorovo reklamní pohůnky
[?data=https%3A%2F%2Fplay.google.com%2Fstore%2Fapps  %2Fdetails%3Fid%3Dcom.pykaso&size=165x165]

taky si stím hraju už nějakou chvilku- mají to vymakaný.
----
já se ještě zeptám na nějakého správce obrázků. vestavěný je ošklivý a nepraktický. nemá někdo tip na něco normálního? myslel jsem si něco jako irfan nebo xnview na win.

Našel jsem si to na notebooku a mobilem vyfotil monitor. Musím ho trochu potrénovat, než se dostanu někam, kde to vyzkouším "navostro". Tady jsme pro Google moc malí a Street View od nás nikde není (že bych to na těch místech zkusil v reale), protože máme jen 5 000 obyvatel a jsme jedním ze dvou měst v celém okrese :-)
Včera i spolehlivě našel slavné obrazy Vincenta a Salvadora, nebo galerie, kde jsou k vidění.

ahoj,taky se přidám:

1) WhatsApp - sms,mms zdarma.Funguje bombově :-)
2) iReader - Pro mě nejlepší čtečka. Vyzkoušel jsem jich víc,ale tahle mi vyhovuje.
3) AKnotepad - primitivní úkolovník.Hledal jsem hooodně dlouho a nakonec mi tady někdo poradil tohle.V jednoduchosti je jeho síla.
4) Svítilna
5) Digital clock widget
6) jízdní řády,noviny- idnes,deník,novinky,svět androida,hry.....mooooc a pořád jiné a jiné :-)

Jen se chci zeptat,jak je tenhle prográmek- Google Goggles, tak vím,že jich takových existuje víc,ale nevím jak se jmenujou.Poradíte? Chtěl bych vyzkoušet všechny a vybrat si z nich. Díky

Já mám android už asi 3 roky, teď jsem si koupil HTC One X a takové hry, jako třeba GTA Vice City, nebo Asphalt 7 nešlapou ani na tomto telefonu tak plynule, jako když "usmrtíš" všechny aplikace. Nejsem člověk, co by to zahlcoval kravinama, mám tam 4 hry (tyto dvě, spíš abych viděl, kam jsme se s výkonem na mobilech dostali), Chess Free (super šachy, ale strašně dlouho přemýšlejí) a Cut the Rope, kde teď vydali verzi "full free" a můžu jen doporučit, je to strašná sranda :) Kdo má rád logické hry, ten se v tom vyžije.

Na HTC ROM (Android 4.0.3, Sense 3.6) jsem naměřil v Linpack for Android kolem 40MFLOPS (1,2GHz), na CM10 (1188MHz) naměřím v tom samém testu 65-70 po týdnu běhu bez killerů. Nedostatek výkonu mě netrápí.
Abych nebyl jenom OT, tak pro mě jsou aktuálně nepostradatelné programy:
Hudba Play, základní přehrávač hudby, jednoduchý, dělá, co má.
Notepad, protože mám děravou paměť.
Dropbox, abych měl data stále při sobě.
ASTRO na strávu souborů.
Graph 89 jako doplněk, když nemám kalkulačku TI-84+ při ruce.
Mobile Maps 10 abych nezabloudil.

Nerozumím moc těm věcem okolo ( 40MFLOPS ) nemám ponětí co znamená. Ohledně výkonu v AnTuTu Benchmark v3.0.3 jsem dostal 13500 bez ukončování aplikací, a 14685 s ukončením. Nevím, co to skóre znamená, ale doufám, že vyšší = lepší :))
Ještě teda doporučím AnTuTu Benchmark, porovnává výkon vašeho telefonu s výkonem ostatních.

V AnTuTu Benchmark 3.0.3 naměřím 7782 @ 1,2GHz, což je výrazně víc, než základní Sensation, na internetu se pohybuje kolem 6500 po přetaktování na 1,7GHz.
Ty moje dva výsledky porovnávám na jednom telefonu s různým systémem, proti Sensationu s ROM od výrobce je ten můj raketa. Je jasné, že starý Sensation nemá na One X, to se snad ani nedá čekat, že by se ho chytal.

Začal jsem používat na čtení Cool Reader. Nejen že zvládá hafo formátů, ale umí číst. autmaticky rolovat a mnoho dalšího. A je free.
Na usínání PlayerPro - má časování vypnutí.
Na sledování slovenské televize Slovak TV
Na upozorňování - Life Reminders