Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání RAM do NTB

Přeji pěkný večer.
Mám NTB HP Probook 4720s
OS: W7 Ultimate 64 bit
Dle Everestu má tuto RAM:
Velikostní faktor (Form Factor) SODIMM
Detaily Synchronous
Velikost 4096 MB
Rychlost 1333 MHz
Celková šířka 64 bit
Šířka dat 64 bit
Umístění Top-Slot 2(under)
Banka BANK 2
Výrobce Samsung
Sériové číslo 95063E16
Nálepka Neznámý
Číslo dílu M471B5273CH0-CH9

Mám dokupit jen další RAM 4096 MB 1333 MHz a vrazit jí do NTB nebo raději koupit nějaký set?
Třebas: http://www.alza.cz/crucial-so-dimm-8gb-kit-ddr3-13 33mhz-cl9-d263174.htm

Karle, Karle - nečekal bych od tebe takhle zavrzelý a naprosto nesprávný názor. Každý snad komp využíváme k čemu potřebujeme - a me 4GB taky třeba nestačí - například se připravuji na zkoušku z Sieblu, což znamená : Oracle (800MB RAM v piči a ještě to nic nedělá a běží na pozadí), Siebel Tools, Siebel Server (1,2 GB+ a to mam všechno co nepotřebuji vypnuté), Siebel Gateway, SWSE - a doslova to stojí, swap soubor 12GB.. A to vlastně dělám na kompu jen jednu věc - ještě si k tomu člověk otevře PDFko, youtube na poslouchání, a co udělali Siebel Tools bych si rád ověřil v SQL Developeru..

Pochopim, že 4GB někomu muže stačit, pochopim i 512MB, názor, že "4GB stačí", však nepochopím. Jsou lidé, kterým nestačí a neni jich málo..

Ja bych koupil
http://www.alza.cz/kingston-4gb-so-dimm-ddr3-1333m hz-cl9-d149203.htm, kdyz by nahodou nefungoval DUAL (v coz neverim), staci dokoupit za dalsi tyden ci dva tydny stejnou kingstonku a budes mit 8GB.
Neyhoda takovyho reseni je, ze bys 2x platil postovny.
Na servis se vykasli, ten si dava pridanou hodnotu (praci)a zaruku na novy dil ti da jen na 3mesice.

Tak jsem tu zase. Kopíruju z dvouch externích HDD. (Přesouvám data) Zároveň mi jede klient uTorrent a ještě JDownloader. Vytížení paměti mám mmt kolem 95%. Noťas je jak chcíplá myš, reaguje strašně pomalu.
[551_sshot_1.png]
Ram mám 4096 MB ale PC ukazuje že je použitelná jen 2,98 GB. Co žere ten zbytek?
[826_sshot_1.png]

Máš v BIOSu zapnutou funkci Memory Remap?

Tak to neznám a nikdy jsem to nedělal.

Nemáš v MSCONFIGu paměť omezenou na 3 GB?

To ne už jsem se na to díval několikrát.

Nemáš integrovanou grafiku, která si bere 1 GB paměti?

Ne mám samostatnou grafiku.
Připadá mi že nestihá jakoby disk na kterém je OS, ale ten s kopírováním nemá nic společného. Kontrolka furt bliká jak o život.

Ne mám samostatnou grafiku.

32bitovým windows je to fuk, někam tu videoram namapovat musí = do svého známého prostoru ze 4gb. takže kolik sis ubral?
64bit systém by ti měl zobrazit 4gb využitelné ram.

OS: W7 Ultimate 64 bit

ale ten printscreen je z xp. tak co tam vlastně běží?
edit: teď jsem z toho medvěd - využití paměti v % píšou win7. ony umí i klasický vzhled "w2000"?

edit několikátý: 78 procesů? co ti tam běží za bordel?

tak si ten memory remap v BIOSe zapni, ked si o tom este neslysel.
Ale stejne ti to nepomoze, budes mat 3,25 alebo 3,5 namiesto 3GB (na 32bit OS //edit: aha ty mas 64bit OS, tak to budes mat potom 4GB az si zapnes remap). To ze je plna RAM je spravne, Win ju pouziva ako diskovu cache a ked kopirujes tak chces mat RAM zaplnenu diskovou cache.
Mozes si pozret v spravci procesov kolko pouzivaju procesy a ktory zere najviac RAM ci tam neni nejaky divny proces co zere vela.

Ked kopirujes z HDD na HDD tak je to zdechle ptz disk je vytazeny a nestiha davat data potrebne pre veci na ktore klikas. Treba ale overit a) ze mas nainstalene ovladace chipsetu resp. preinstalit, b) ze nieco nebezi v PIO mode, c) ze neni vadny disk (napr. test utilitou od vyrobcu disku, napr. nabootovanim z UBCD)

ked to tam nemas tak mas smolu (ono sa to moze volat aj inac, to musis vidiet ty ze co tam mas za moznosti k chipsetu alebo memory (moze byt aj 4GB hole apod)). Este mozes skusit zakazat integrovanu grafiku chipsetovu (intel IGD apod) ak tam to nastavenie je, a ak mas nabeton extra grafiku mimo chipset.
3GB su uplne dostacujuce, na kopirovanie suborov uplne staci aj 512MB a ide to naplno. Ked ti zere RAM najeky proces tak si mas zistit ktory proces. ked nezere RAM ziaden proces tak to je OK a neries to je to potom vsetko spravne a problem mas inde a nie v RAM.

Tak teď jsem vedle.
Drbal jsem do toho a nejde mi systém spustit, tak jsem přehodil HDD z kterého jsem naklonoval ten nynější. Je to zhruba 3 měsíce co jsem ten klon dělal. Samo že už tam jsou i jiné programy, ale ty základní jsem tam měl doposud.
No a výsledek je tu: [412_sshot_1.png]
Mám to naklonovat na ten po....ný system co jsem dodrbal a doinstalit co bude chybět, nebo raději nová instalace?
Do toho se mi moc nechce, je tam pár fíglů v programech které dost používám na Blu-ray a už si to nepamatuju. Složité prolézání fór atd.
Nechci používat ten starší disk je to ten pomalejší 5400ot./min a ten novější co jsem na něm dodrbal systém je 7200ot./min.
Ještě info k tomu jak jsem si dodrbal.
Start, msconfig, po spuštění, služby a tam jsem něco vypnul a amen tma. Win načítá a nic.
Když to natvrdo vypnu a dám nouzák, tak je modrá smrt.
Poslední funkční konfigurace taky jen načítá a nic.
Pokus opravit to z instalačního DVD se nepovedl. Psalo mi to co to opravilo ale výsledek žádný.
:-( Uff to dřina.

Zkus nasledujici....

hye i've had this problem same as you ..
if you goto msconfig
-boot
-advanced options
then untick the maximum memory options
and it should be fixed! ^^
please get back to me if this has solved your problems ^^

http://www.sevenforums.com/performance-maintenance /30806-7-25gb-ram-usable.html

msconfig (Enter)
zalozka Spusteni pocitace
okenko Upresnit moznosti
Odskrtnout Maximum pameti