Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí disk nefunguje

Dobrý den,

koupil jsem si nový počitač a snažil jsem se připojit externí disk, který vůbec nefunguje. Vždycky když připojím externí disk počítač říká, že musím disk naformátovat jinak se prostě nespustí. Prosím Vás nevíte co s tím? Na tom disku mám 2TB paměť to nemůžu vše ztratit. Předem díky.:)

kdyby ten disk nefungoval, nešel by ani naformátovat...

Předpokládám, že "někdy" ten disk fungoval. A taky, že ses k němu choval jako prase a neodpojoval jej korektně. Podle toho, jaký byl na disku filesystém můžeš zkusit recovery nástroje.

Pokud nevíš/nechápeš, co jsem výše napsal, obrať se na někoho, kdo bude vědět co a jak. Alternativně si můžeš vyzkoušet obonovu dat na vlastní triko, v nejhorším případě prostě přijdeš o 2TB bezcenných dat (důležitá data každý normální člověk zálohuje a hlavně je netahá po pofiderních externích discích nebo dokonce USB flashkách).

A cos tedy přesně dělal s tím diskem? Měl jsi externí disk, který jsi používal se starým PC. Teď máš nový PC a v něm to nefunguje? Nebo jsi ten disk měl uvnitř starého PC a přemontoval jsi jej do rámečku? Leze to z tebe opravdu jak z chlupaté deky. Na starém PC ten disk jde připojit?

používej link "odpovědět", tyhle tvé výstřiky slov do prostoru jsou nepřehledné.

Zkus disk připojit zpět na starý počítač, ať vyloučíš rozdílný formát (mediální centrum je předpokládám na Windows, pokud by to byl Linux, tak to je pak úplně jasné). Pokud nebude fungovat ani tam, tak jsi to odpojil obzvláště brutálním způsobem a poničil strukturu FS.

Aha, takže centrum je ještě další zařízení? V tom případě, pokud je to "mediální krabička," v tom je na 95% Linux. A nemáš náhodou v tom starém PC nainstalovaný nějaký starý SW s podporou toho mediálního centra? Protože pak by ten disk byl naformátován v linuxovém formátu a dávalo by to smysl.

1. To zařízení nevlastním, nemůžu ti tedy pomoci přímou radou
2. Nicméně: zde se nacházejí firmwary a manuály k tvému zařízení, včetně FAQ: http://www.tvix.co.kr/ENG/download/default.aspx?pG roup=TViX%20HD&act=RD&pSerial=36
3. obecně bys měl:

- aktualizovat firmware na nejnovější
- aktivovat podporu sítě v nastavení
- nastavit sdílení.

Manuál je zde:
ftp://ftp.dvico.com/Manual/TViX/M7000/TViX_M7000_E nglish.pdf

Podle dokumentace je default wifi připojení, musíš přepnout na drátové a povolit Samba sdílení (viz sekce 4.3 manuálu)

Brzdi! :-)

Na firmware, pokud se ptáš takto, raději (zatím) zapomeň, ať z toho není kus neživé hmoty.

Postup upgradu firmware je popsán v manuálu, ale zatím na to kašli. Upgraduj až v okamžiku, kdy to nebude fungovat, nebo to bude dělat psí kusy. Obecně se to dělá tak, že firmare se nahrává přes síť přímo do zařízení.

Nastav si nejprve síť a to sdílení.

Vždyť vám dal odkaz na manuál, dokonce na příslušnou pasáž!!

...Jo v pohodě funguje a Linux nemám...

Nebylo by konečně na čase povolat někoho schopnějšího?! Kdo zjistí, co je na disku za souborový systém a která utilita tudíž umožňovala přístup z redmondského systému?!