Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hrozí nevratné zaschnutí tiskové hlavy?

Dobrý podvečer,
užívám tiskárnu Canon MP640 (2 černé a 3 barevné zásobníky, tisková hlava), dosud stále jen s origo Canon inkousty.
Před pár dny mi tam došly dva barevné inkousty a vzhledem k tomu, že potřebu tisknout barevně momentálně nemám, to neřeším - černého inkoustu mám dost.

Otázka zní - hrozí zaschnutí části tiskové hlavy, pokud tisknu jen černou a barevné zásobníky jsou prázdné? Má to Canon nějak ošéfované, aby třeba i dva měsíce mohl fungovat s prázdnými zásobníky? Nebo pro klid duše a tiskové hlavy musím inkousty vyměnit?

Něco na téma čištění se tu už diskutovalo, ale to není zrovna fáze, do které bych se chtěl dostat. Nová tisková hlava stojí přes 2000 Kč a to je docela ranec vzhledem k ceně nové tiskárny.

Díky.

rozhodně nedoporučuju nechat prázdné patrony, to je to nejhorší, co může být, pak nemusí pomoci ani (mně jinak celkem fungující) jarová voda.

Problém je totiž v tom, že při každém zapnutí si tiskárna trošku barvy "cucne" a vyčistí si trysky, což logicky s prázdnou patronou nejde a hlava se tak může zničit, protože ohřev trysky nemá v zásadě co ohřívat....

Klidne se rid tou diskusi na kterou mas odkaz, v podstate se budu jen znovu opakovat. Jede li tiskarna s prazdnymi barevnymi naplneni, mam za to ze pojede i bez nich, vyndat vsechny, tiskovou hlavu dle toho odkazu vycistit, slozit, instalovat cerne naplne, pripadne zarovnani tisku bude asi nezbytne. Pokud nepotrebujes barevny tisk a tva multifunkce je schopna tisku s demontovanymi barevnymi naplneni, vidim toto jako nej reseni. Pri vyndavani cernych kazet je treba jiste opatrnosti a cviku, unik inkoustu a potrisneni neni moc prijemne.;-)

Pěkně jste mě vycukali:-), nasadil jsem tam hned náplně, co jsem měl ve skříni schované, až budou potřeba. Po vyčištění trysek vyjely správné obrazce, takže hlava je v pořádku. Díky za konzultaci. :beer: