Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční mechanika

Ahojky, mám obavu, že mi na NTB odešla DVD mechanika - když vložím CD či DVD, tak načítá, načítá, ale nic nenačte. I když je prázdná, tak občas udělá zvuk jak kdyby načítala. Dá se s tím něco dělat nebo se musí rovnou celá vyměnit?
Jedná se o NTB Sony Vaio VGN-NS21M - již po záruce - jak jinak :-/

můžeš zkusit vyčistit čočku tyčinkou s isopropylalkoholem (ne líh, ani cokoli jiného), ale moc šancí tomu nedávám.

kup rovnou novou: http://www.alza.cz/cd-a-dvd/dvd-vypalovacky/slim-d o-notebooku/18848537.htm

- pozor ale, budeš možná muset předělat "obal" nad samotnou mechanikou (pokud je přítomen) plus předělat čelíčka. Obojí chce trochu mechanické zručnosti a malý křížový (philips) plus klasický šroubovák.

vytáhneš tu starou (většinou je dole na spodní straně notebooku jeden šroubek který ji jistí - cca v místech její zadní stěny). Pokud bude mít takový konektor, jaký je na obrázku, kup tu co jsem linkoval (BD-RW za 1700 určitě potřebovat nebudeš, takže si vyber z těch dvou za 500)

[http://img.diytrade.com/cdimg/864334/8040612/0/123 5114304/Bran-new_original_APPLE_super_slim_inhalan t_SATA_port_DVD-RW_drive.jpg]