Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAID0 vs Raptor

Momentalne mam iba jeden disk - Seagate 250GB SATA ku ktoremu chcem neskor dokupit dalsi a spravit RAID0. Na tych diskoch vsak system nebude iba data. Preto chcem este jeden disk na system. Najprv som rozmyslal nad Raptorom (360) ktory velkostou na system (wXP)uplne dostacuje ale po zhliadnuti nejakych testov k nabehu systemu neviem ci to je dobre riesenie (dobre je len je drahsie a tym padom mozno aj zbytocne ak ta rychlost nie je umerna cene).

otazka teda znie ci je lepsie mat jeden raptor pripadne kupit nejake 2x80GB za tu istu cenu a dat ich do dalsieho RAIDu alebo dat 2 raptory do RAID0 (uz dost draha a ani nie realna sranda). Je asi jasne, ze RAID nema taku rychlost vyhladavania ako jeden Raptor ale zase dokaze rychlejsie kopirovat ale je to iba jeden disk cize ked jeden odide da sa reklamovat a je po srande zatial co s RAIDom ten dobry preformatujem a ide sa dalej...pre a proti je vela. Chcem sa spytat na konkretne skusenosti prip. nejake vlastne skusenosti a prakticke merania.

-Raptor
-RAID 2*80GB
alebo
-1*80GB alebo 1*160GB

http://www23.tomshardware.com/storage.html?modelx= 33&model1=138&model2=122&chart=40
neviem ako funguje tento test ale je tam toho viac (treba to preklikat), tak teraz mam pochybnosti ci ten Raptor zobrat alebo nie.

ten test je nejaky divny. ako moze byt raptor74 pomalsi ako raptor36. takze podla testu by som nesiel. ono su totiz obidva raptory rovnake ale 74 ma TCQ, takze mozu byt rovnake alebo 74 bude o nieco rychlejsi.
doma i v robote mam raptor na OS a ked si sadnem za iny pc bez raptora tak po chvilke si vsimnem dlhsie odozvy hardisku.
raptor je tiez dobry na strihanie videa.
nevyhody ale ma: cena, vyssia teplota a vyssia hlucnost, co je dan za vyssie otacky.

nějak nechápu to tvoje pojednání o raidu 0 a datech. osobně bych si disky s datama do raidu 0 nedal to si to radši nazvu music a games a nebudu riskovat že mi ta jedna 250 odejde a 500g dat bude v háji. /navíc mi neni jasné kam bys potřeboval ty data tak rychle kopírovat aby se to vyplatilo mít to v raidu/. dva raptory bych si do počítače nedal už kvůli tomu kraválu co produkují.vzheldem k ceně bych si radši koupil dva další 200g disky nebo něco podobného.