Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zabanovaní IP

Dobré ráno přeji mám takový problém. Mám herní servry(Gta SA: MP) A potřeboval bych něajyký plugin nebo radu jak banovat hráče z dynamickou ip adresou. Nevím jestli kontrola MAC adresy nebo nějak jinak jestli to jde nějak. Vím že to mají na jinych servrech cod cs atp, ale já to potřebuju na samp. Už mě vážně štvou ty děcka

Jistě jde změnit MAC adresa jenže to děcka neumí...teda drtivá většina z nich. Oni jen resetnou router naskočí jiná IP a přihlási se znova. A heslovat servr(y) nechci proto hledám něco jak jim zabranit v přístupu na servr

To vi malokdo tady, jakym zpusobem hostujes server? Jaky software na to pouzivas a na jakem operacnim systemu. Treba bude nekdo schopny najit/vymyslet zpusob, jak autentifikovat uzivatele.

Kazdy jiny zpusob je neucinny. MAC se prenasi jen v jednom segmentu site (dal pres router uz ne), u nekterych poskytovatelu se IP meni po restartu routeru, navic muze byt za jednou verejnou adresou i vice pocitacu, takze to taky neni pouzitelne.

Jedinou moznosti tedy zustava overovani uzivatelu a to nejlepe tak, ze kazdy uzivatel ma sve unikatni pristupove udaje.

Karle mám program co mění ip(nemám na mysli ip na webu, ale na herní servry) a ping max 80 jde to nebudu tady davat link ať zas lamy nezneužiou. Ale potřebuju banovat na zakladě třeba MAC adresy dejte mi někdo nějaky navod nebo link kde si zjistím co a jak

Nastuduj si neco o sitovem modulu ISO/OSI a budes vedet, ze ban na MAC muzes dat tak leda v lokalnim segmentu site (ten, co je mezi tvoji sitovkou a routrem) a to jeste pod podminkou, ze uzivatel bude natolik hloupy, ze si ji MAC nedokaze zmenit.

Tudiz MAC neni mozne blokovat. IP je snadne zmenit. Co z toho vyplyva? Ze musis najit jiny zpusob jedinecneho overovani tvych uzivatelu.

jistě, ip adresu umí změnit kde kdo. ideálním řešením by byla registrace- trošku jsem googloval a registraci ty módy umí. bylo by to ideální řešení, než dávat ban na ip range. to bys měl pepo z jedný vody na čisto.

No FTA SA:MP je multiplayerova hra jistě chodí tam i děcka a to jde. Mám hráče vo maj i 40+ let ti se tam chodí odreagovat pobavit se po práci prostě relax a pak tam příjde děcko co to kazí ostatním osobně nepotřebuju mít 200 lidí na servru a 90% mallych "debilnich" děcek raději méně a je víc zabavy. Ale to sem odbehl od tématu servr můžu zaheslovat, ale to nemá cenu stejně se heslo dostane ven. Jde mi o to jak rozpoznat dotyčného jak změní ip i nick

Zaheslovat server je k ničemu.

Taky jsem kdysi SAMP trošku málo hrával. Ale jen na privátním (uzavřeném) serveru, kam veřejnost neměla přístup. Pokud si hráči chtějí OPRAVDU dobře zahrát, nelze jinak, než server jen pro zvané. V opačném případě tam budeš mít akorát hafo pubošů z Polska/Ruska, s rotačáky s neomezenou municí, kteří budou lítat v létajících autech kolem lodi v Las Venturas.

Bylo nás tam třeba 5, 8. Ničemu to nevadilo, hráli jsme připravené scénáře (měl jsem rád cyklistický Tour de Mt.Chiliad či Převoz VIP na hadí farmu). Škoda že nedošlo na mód Grove Street vs. Angel Pine; náš modař to nedotáhnul do konce a pak už zájem o SAMP poklesl, tak to vyšumělo do ztracena.

Jo já mám kvalitní mod normal koupeny od slevenskych programatoru vps nemam u pipni :D Já nechci heslovat servr osobně moc nehraju jen tam občas musím zajít jinak tam mam adminy co se staraj. Jen sem chtěl vědět jak banovat třeba na zakladě MAC adresy nebo nějak tak. O nic jiného mi nešlo. Tato debata se zvrhla někam kde jsem nechtěl.

Jak již bylo řečeno, mac adresu nelze zabanovat, popřípadě jde(ale pouze v nějakém případě, viz. horní odpovědi), ale změnit jí není nic těžkého. Další tvůj dotaz ohledně zabanovaní IP - IP banovat můžeš, ale pokud jí má hráč proměnlivou, připojí se tam po restartu routeru, nebo přidělení nové ip od providera znovu. Pokud chceš stáhni nějakej plugin (co já vim jestli existuje) na registraci hráčů na serveru, pokud hráč dostane ban na IP, dostane zároveň na zaregistrované jméno. S tim, že na jeden mail si může někdo založit pouze 1 účet. Ovšem založení nového mailu a nová přihláška není nic těžkého. Mohl bys taky zavést ověřování přes SMS, to už ovšem IMHO bude něco stát (nemám ozkoušené). Jinak s tím nic neuděláš, krom toho zmiňovaného WH.

Me pořád si nerozumíme vím že existuje plugin nějaky na toto jen nevím kde ho sehnad, popřípadě kdo by mi udělal. Musi to jít nějak třeba na steamu to jde že to kontroluje HW myslím. Nevím vážně v tom sem lama proto sem se obrátil tady na poradnu. Ověřování přes sms? celkem nerealné

Proč by mělo být ověřování přes SMS nereálné? Vždy se pošle na číslo registrační kód na ověření účtum, max jeden účet na heslo, jenom jak sem řekl to bude něco stát. btw: Prostřednictí mezi tebou a uživatelem je IP na tu a z ní se posílají pakety, pokud ten člověk má nějakej anitivirák, předpokládam, že kontrolovat nějaký hlubší data v pc ti neumožní.

Cau, takze reaguju pro par "chytrolínu" kteří o tomto ví tak leda kuloví. Chápu vás, rozumíte například sestavování PC, rozumíte HW ale o tomhle víte prd.

Sám několik takových programů používám. Například smoothping.com - dostal jsem ban na wow (ip), stáhl jsem si ten program, za 120 kč si ho koupil přez paypal a když se přez něj přihlásím, tak ban na ip už nemám. Mnoho chytráků tvrdí, že nejde hrát stabilně bez lagů - ale jde, předtím jsem měl ping cca 50, teď s tím programem mám 70 (a to je ta proxy v londýně, kdybych byl angličan tak mi to ping určitě sníží) takže to nelaguje ani trochu.

Nebo další program, your-freedom.com s pomocí tohoto programu + freecapu si ip změníte na jakýkoliv program, který si vyberete - základní funkce umí zdarma.

Pingbuster to samé.

Máte pravdu, ip to nemění ale veškeré "akce" jdou přez proxy takže se to tak tváří.
Ano, jde to a kdo říká že ne tak je zamrzlej v době před opicama.

Pan je tusim znalec, ked zvladol kupit nejaky program nie? Len nechapem naco si vlastne reagoval, tazatel sa pytal na ochranu pred ludmi ako si ty a nie na to ako si "zmenit" IP.
Vlastne dobre, ze si napisal, aspon sam dotazovany vidi, ze banovanie podla IP naozaj nema zmysel, koecp ludi si ani nemusi kupovat pristup na proxy, staci ak restartnu modem a maju novy ip z uplne ineho adresneho rozsahu (cize nepomaha blokovat ani adresne rozsahy).
Inak nikto nikdy nepisal, ze to nejde, lenze 99% zabanovanych chce take veci zadarmo a tu tvrdim aj ja, ze zohant free proxy, ktora nelaguje a je geograficky umiestnena rozumne, aby som mohol hrat napriklad na cz/sk serveroch s dobrym pingom je prakticky nemozne.
Ak si zaplatis platene proxy mas aj v CR/SR a nemusis svoje packety hnat cez UK.
Myslim, ze tazatel uz odpovede na otazku ako sa branit dosta, je zbytocne to dalej rozvijat len preto, ze nie su take ako cakal, pokial nie je s nimi spokojny odporucam navstivit ine forum.

přesně, mě nejde o snížení pingu - jde mi o tu "proxy" nebo teda změnu IP. Ono by bylo asi snažší savolat smému ISP a poptat se co a jak když chci změnit ip, nicméně internet jsem neplatil já, ani nejsem plnoletý takže tohle je takový řekl bych dobrý kompromis :)

jinak, někteří provideři mohou částečně blokovat porty nějaké hry, v lepším případě budeš mít vysokou latency (ping) v horším se ti nepůjde připojít vůbec - k tomu je taky dobrá proxy :)

jinak mě docela uvádí do rozpaků, že v obsáhlém článku na poradně se píše že to zadarmo není možné, ale je. Pokud vás zajímá jak - mrkněte se například na your freedom program. Nabízí zdarma denně 6hodin a lagy jsem taky neměl.

Keby si nekecal, nepisal som tam, ze to nejde, pisal som tam, ze to nikto nema rozumny dovod nieco take poskytovat zadarmo. Netvrdim, ze sa neda zohnat server s nejakym promo programom, ktory nie je este momentalne pretazeny, ale takych serverov je minimum, v praxi su casto take programy naozaj len promo, cize isty casovy usek a potom su dalej poskytovane len ako platena sluzba.
Zakladna vec, ktoru si musi kazdy uveodmit, proxy server nieco stoji, nieco ma stoji samotne zelezo, nieco ma stoji mesacny housing a nieco aj starostlivost o server. Nikto nebude poskytovat sluzbu zadarmo a minat svoje peniaze na to, aby si sa ty mohol hrat svoju hru. Kazdy chce zarobit a aj musi, inak skor ci neskor skrachuje.
Zjednodusene sa da povedat, ze dlhodobo a trvalo nie je mozne, najst proxy, ktory by poskytoval takuto sluzbu zadarmo v pozadovanej kvalite.

Záleží na tom co znamená požadovaná kvalita, ale já říkám že jsem asi měsíc používal your - freedom zadarmo, teď jsem si koupil jinej program protože mi nestačil denní limit 6 hodin. To ale normálnímu uživateli stačí. Nicméně bys to tu mohl zamčít, myslím že téma je vyčerpané.

A jsme opet u situace, kdy "bily" uzivatel bude:
1) na siti s promennou IP adresou
2) za NATem s nechtenym uzivatelem

A opet mame problem

Pro kontrolu HW by to musel umoznovat klient. Tedy v tvem pripade nejspis hra a ta by to musela predavat na server k kontrole. No jo, jenze pak tvuj mily uzivatel vymeni sitovku a zase ma originalni sestavu.

Budes se muset smirit s tim, ze kdyz ti tady tvrdime, ze nejefektivnejsi metodou je zaves prihlasovani, tak to asi bude nakonec pravda. Ostatni zpusoby jsou slozite/nakladne/nemozne.

Omlouvám se na Tebe sem zapoměl. Jistě vymění síťovku jenže toto zmakne někdo skušenější ty lamky co jen změní ip pomocí restartu routu :D Ty mam někde........ale snad existuje kontrola např. hw proto sem se obrátil na poradnu

Ale vzdyt je dostavas celou dobu. Shnme si to:
MAC adresa - neprenasi se mimo jeden segment LAN
IP adresa - v nekterych pripade lze snadno zmenit, nekdy naopak mohou mit stejnou IP adresu jak nechteni, tak chteni uzivatele
HW kontrola - musi podporovat klient. Treba steamclient nejakou takovou kontrolu provadi kvuli kradezi uctu, kdyz se zmeni konfigurace (mozna i sitova adresa) klient vyzaduje dodatecne potvrzeni, Blizzard byl kdysi popotahovan, protoze WoWko provadi kontrolu bezicich procesu kvuli cheatovani a na linuxu na to WoWko nemelo prava a banovalo to ucty, takze se to resilo. A taky mu to musi operacni system dovolit.
A co nam zbyva? Ano, chytri vedi, odpoved D
Vytvoreni jedinecne identifikace uzivatele pomoci jmena a hesla - tezko se obchazi (zalozeni noveho uctu na novy originalni email), neda se obejit zmenou IP adresy ani cehokoli jineho.

Vidis jeste nejake jine moznosti? My, kteri se ti to cele vlakno snazime vysvetlit zadne dalsi moznosti nevidime.

Abych byl korektní, ještě jedna varianta mě napadla. Na serveru zároveň zprovoznit VPN server (kde by se uživatelé přihlašovali jménem a heslem, případně unikátním certifikátem). Kdo nemá VPN přístupové údaje, případně je na seznamu "zakázaných certifikátů", nemůže se připojit. A server by prostě fungoval pouze na VPN adresy.

Ale to je možná ještě vyšší dívčí než ověřování uživatelského jména a hesla.