Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD IBM ic35l080awa07-0 ukazuje jen 31,4GB

čaute
mám teraz tento disk.
Je to 80 Gb Hdd ale ukazuje mi len 31,4 Gb.
Tomu chalanovi od ktoreho ho mam prestal ist uplne a pouzival tam Linux, možno preto win Xp nevidí ostatnú časť alebo sa tie gb proste stratili.
Minule ak som kopíroval vyhodil ma do modrej tabulky a teraz ide rychlo a pustil som na tom aj hru, nevyzerá byť zlý.
Je naformátovaný v Fat32 a scandisk presiel a pri defragmentácii mi vypísal že neni potreba defragmentovat.

Je daky program na otestovanie disku kde zistim co s nim je, pripadne navratit ho na povodnu velkost??

[mod]Upraven nadpis, původně: IBM ic35l080awa07-0 (anarchist)[/mod]

Ten fdisk ma problem s diskami >64GB, aj ked pri rozdeleni len na jednu particiu (t.j. potvrdit ze chces jeden oddiel na cely disk) vraj rozdeli spravne, ja radsej pouzivam na rozdelenie nieco co aj funguje (napr. ten ranish).
Inac prikaz format tiez bude vypisovat blbo velkost (formatting 31GB ...) ale formatovat bude spravne, 80GB, ten vypis o 32GB treba ignorovat.