Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak nastavit Ovislink WL-5460AP

Zdravím, nedávno jsem tu s vámi řešil jak dostat internet do dolního patra baráku. Ve finále z PowerLine adaptéru sešlo a dal jsem si práci natáhnout pod lištami a husími krky kabel do dolního patra na místo, kde bych chtěl wifi mít.
Nyní bych opět potřeboval poradit, na jaký mód mám AP (zatím zkušebně Ovislink WL-5460AP) nastavit. Vede mi dolů kabel z horní wifiny, kde jde klasicky DHCP. Zkoušel jsem všechny módy (AP, Repeater, Bridge) - (který je vůbec nejlepší v mém případě?) a ve všech režimech mi klesla rychlost internetu z 6 Mbit/s na cca 700kBit/s.
Jelikož jsou obě zařízení spojená kabelem, počítám, že i dole mi půjde rychlost stejně.
Díky

Nastavil jsem režim AP. Sedím vedle toho a pořád to nejede úplně stejně rychle, ať už jsem k Ovislinku připojenej vzduchem nebo kabelem. Poznám nějak, k jakému zařízení jsem zrovna připojenej?
Tím že obě krabičky budou vysílat stejnou síť docílím stejným SSID a různým kanálem? Nebude se náhodou jednat o 2 rozdílné sítě? Myslím to tak, že když budu na zahradě blíž AP1, bude to komunikovat s AP1, jakmile přejdu na druhý roh zahrady, bude to automaticky komunikovat s AP2?

Supr. Tak mi to teď jede stejně rychle jako i nahoře. Ale je to půjčené a má to jenom 2 porty, respektive jeden, když v druhém je vstup. Tímhle to vyřeším? (samozřejmě stejné nastavení - WAN přelepit, DHCP vypnout, ...)
Jak na NB zjistím ten vysílací kanál konkrétního zařízení?

TP-LINK TL-WR340GD je výprodejní shit, vykopávka, géčková mrtvola, a vůbec totální krám.
normální zařízení je např wr741nd.

kontrolu mac úplně vypni, prakticky nemá smysl, jen u nověji přidávaných zařízení komplikuje život.

vysílací kanál vidíš nejspíš ve vlastnostech wifikarty - nějaké advanced: kde momentálně přijímá.
anebo inssider, vistumbler, bez uzurpování celé karty potom WirelessNetView.

Stačí místo MAC filtru aspoň klasický WEP? Nebo spíš WPA?

Jo další věc, abych se dostal do konfigurace toho Ovislinku, musel jsem to udělat takhle. Není možný se tam dostat nějak jinak? Abych to nemusel pořád přehazovat a přepisovat? Do horní wifi se dostanu přes 192.168.1.1, bude fungovat když nastavím např 192.168.1.2 na Ovislinku?

Ještě: Site Survey - seznam okolních sítí - síla signálu (vyšší lepší?) - pokud vidím jiné sítě kolem na stejném kanálu a podobné síle signálu, mám to brát jako potenciální problém a nějak to řešit?

díky Ti, Brtníku :-)

jedině wpa. ale pokud máš barák uprostřed pozemku a neřešíš žádné sousedy, nepotřebuješ žádné zabezpečení.

jak na administraci krabiček: záleží na tom co už máš nastavené.
dejme tomu že horní router má ip 192.168.2.1, dolnímu proto změníš adresu do stejného rozsahu, třeba 192.168.2.2, síťové tiskárně či nas disku necháš třeba pevné adresy 192.168.2.3,.2.4
ať se ti do toho nemontuje dhcp (horní, společné pro celou síť), omezíš mu rozsah jen na 192.168.2.100-.199.
kdo si chce nastavit adresy staticky místo dhcp, může začít od 192.168.2.10 výš.
proto se zakazuje dhcp dolní krabičce, ať není na stejném drátě konflikt, vše zvládne ta horní.

síla signálu: jak píšeš = vybrat kanály obou vysílačů tak, ať nejsou stejně silné na stejném ani těsně sousedním kanálu. ale běžně míváš ze svého routeru o 20-30db silnější signál než od sousedů.
v dnešních panelácích už to bývá potíž, v neřešitelných případech se i doma přechází na 5ghz pásmo. ale píšeš o 2 patrech a o zahradě, tak by to neměl být problém (ani u řadovky nemáš kolem sebe 8 sousedů a jejich sítí).