Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi fi připojení

Dobrý den potřeboval bych si zapojit wifi ale nevím o tom vůbec nic a návod nemám jméno routeru je zcomax 11g router děkuji za každou radu .

1. tak si zatím zjisti současnou konfiguraci: start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

2. jestli chceš 3 notebůů připojovat k jednomu routeru s wifi 54g, možná by bylo lepší ho vyhodit a vzít nějaký "lite-n" wifi: WN-220R, WR741ND
3. pc nastaven na dhcp = automatické získání adresy. notepad s výpisem "ipconfig" máš furt otevřený.
4. kabel z pc do lan routeru.
5. wan stranu nastavíš podle notepadu: buď je tam dhcp (nenastavuješ nic). jinak ručně vyplníš ip, masku, bránu=gateway, dns.
6. u wan rozhraní najdeš "clone mac", necháš svůj pc naklonovat. (není nutné, ale hodí se)
7. můžeš připojit wan kabel k providerovi
8. nastavíš wifi: tvůj název ssid, šifrování wpa-psk, wpa-key cca 10 znaků, u nových "n" routerů zakážeš wps.