Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opravdu nadupaná herní mašina

Ahoj, hodlám si koupit nový herní notebook který dokáže uvést i ty nejnovější, nejnáročnější hry. Notebook by měl samozřejmě mít co největší Gigahertzů v CPUčku, co největší graf. kartu, paměti být tolik nemusí (stačí mi i okolo 320-500GB)...prostě aby tam byl obří výkon. Nejlépe aby uvezl i HD kvalitu a ještě lépe 3D vyobrazení.
Otázka je který. Jsem schopný si i připlatit ale samozřejmě, čím levnější tím lepší. Díval jsem se na notebooky z řady Dell XPS, HAL3000, Alienwary...ale opravdu nevím který, takže čekám vaše názory, nabídky, tipy.
Děkuji

50.000 převedeno do desktopové podoby (25-30 tisíc) je herně slušný PC. Ale určitě ne stavěný na nekompromisní hraní náročných her, to bys musel ještě hodně přidat. Pokud se tedy vůbec taková super-děla (v segmentu "notebook") vyrábí, myslím že spíše ne.

Ani klasické PC za 50.000 bych si netroufl nazvat "opravdu nadupanou herní mašinou". Ceny něčeho takto nazvaného budou i u desktopu začínat o pár desítek tisíc výše.

Pořádná bedna a zdroj, deset tisíc. Základní deska + CPU + chladič, dalších dvacet tisíc. SSD nebo Velociraptor na systém a až několik HDD na hry, data - v současné době od deseti tisíc nahoru. Dvě grafické karty ve SLI/Crossfire, třicítka. Zvukovka, chladiče, bižu, klidně dalších 5 táců. Suma sumárum: 75.000 bez OS, monitoru, klávesnice. A jít výš není problém.

Naneštěstí takový systém asi nebude 2x výkonnější (ve hrách) než PC za čtyřicet. Poměr cena/výkon je u takovýchto nabušených strojů už docela nevýhodný.

Her a aplikací je spousta, a i staré hry na něm jdou narozdíl od window 7 na kterém každá 3tí hra nejde, i Windows box je lepší než XP mode na windows. Je pravda že je dražší než klasický notebook ale mnohem trvanlivější, výkonější a spolehlivější. Já osobně bych ho bral klidně i tu nejlevnější verzi ale to až budou finance ted plánuji iphone 4s pokud nepříjde iphone 5 to bych počkal protože bude levnější.

takže využití 4gb ram u win 7 64bit nad 60% a u mac 4gb os X lion 25% je pohádka? Ani bych neřekl kamarád má sice macbook air 13" ale je to skoro to samé jako mac pro. A her je sice méně, ale nejnovější na něj jsou, a případně lze využít nějaký windows box. Na windows 7 jdou nejčastěji hry po roce 2007 ty starší málo které a několik i nejnovějšíc her (to samé se týká programů) At si dotyčný vybere co uzná za vhodné, ale nejlepší volba je tento stroj.

ne, že není tolik náročný takže u her bude stačit 4gb bohatě kdežto na win 7 se 4gb to bude u náročnější hry ji shazovat a psát že není dostatek paměti a podobně. A pokud chce stroj hlavně na systémem nerušenou práci s mackem neprohloupí, nová verze os ho bude stát jen 500kč narozdíl do windows pár až několik tisíc, nebude ho trápit nekompatibilita her, zamrzánní, padání, samovolné restartování, viry,.... a mohl bych pokračovat.

nejlepší volba je tento stroj

Na nadupané hry. To tvrdíš ty. Kolik z deseti současných graficky náročných AAA her na eplu spustíš? GTA4? Metro2033? Crysis2? Skyrim? Poslední Batlfíld/CoD? Arma? Stalkery? Fallouty? Nevím, ptám se.

Kupovat Mac primárně na náročné hry je nesmysl.

Sheparde, dotaz je na mašinu na hraní nejnovějších her. Ne na mašinu, kterou si bude dotyčný leštit ego.

Připouštím, že pár her na Macu rozjedeš, ale je je to jen část toho, co funguje na PC. Mimochodem, když jsme u toho Šepárda z tvého nicku, jak ti na něm běží Mass Effect 1 + 2 a jak ti poběží ME3?

takže sem za 1 chybu člověk s iq vola a zasloužím si házet lopatou? Psal sem to narychlo jelikož se většina milovníků windows do mě pustila tak mi asi ujel prst, a když sem to dal upravit aniž by tam byl pod ním jiný příspěvek i po aktualizaci stránky to psalo "příspěvek není možné upravit", rýpat, napadat to ano ale radit to ne, že?

A pokud chce at se podívá sem: http://www.alza.cz/notebooky/18842920.htm#f&limit= 30000/50000&pg=1 (připadně změní cenu) a může si vybrat co chce on

Asi bych měl na Youtube dát nějaký video, jak hraju GTA4 na plný detaily na netbooku s Atomem. Kdo tomu neuvěří, bude satanovi v pekle česat chlupy na oháňce a leštit rohy Sidolem. A ti největší křiklouni budou čistit pekelný latríny. A to tam maj Gutalax místo aperitivu.