Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se budí notebooky

Mám dva desktopové PC, které mohu mezi sebou budit (i když jsou vypnuté) jakousi utilitou (Wake On Lan complete solution v. 1.0) zadáním MAC adresy buzeného počítače s tím, že je tam přednastaven port 40000)
Tahle metoda mi však nefunguje u NB (Sony Vaio X-505 s WinXP), u kterého není možno v Biosu možnost Wake On Lan nastavit.
Chtěl bych se proto zeptat, zda je vůbec možnost nějak ten NB vzbudit, alespoň když je ve stavu Stadby či Hibernate a pokud ano, jakým způsobem. Tou utilitou, kterou mám k dispozici, to nejde.

Díky za případné odpovědi.

tak tak...wwol sa v biose nemusi vobec nachadzat a v okliestenych nb biosoch sa ani nenachadza. aj tak je tam len na okrasu aby ho bolo mozne zapnut alebo vypnut. pozri si vlastnosti sietovej karty (v device manazerovi) tam ho podla mna budes mat (neviem sice ako stary je tento nb ale podla mna to maju asi vsetky novsie nb).

Flegu díky moc, měl jsi pravdu. Ten NB, i když je více jak dva roky starý viz

http://notebooky.idnes.cz/preview/sony_vaio/sony_vaio_x505_75x75031125.html

má v Device Manageru u síťové karty možnost ve WakeOnLink Settings enableovat 2 polohy, a to forced a OS controlled. Bohužel mi to ale ani u jedné nechodí.
Můžu teď ale zkoušet jiné programy, popřípadě laborovat s tím číslem portu.