Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootmgr is compressed

Ahoj, kamarád se jednou rozhodl, že ušetří místo na disku. Tak zaškrtl "Komprimovat jednotku a šetřit tak místo na disku"
To nebyl moc rozumný krok. Vše, co si myslel, že ušetří místo, ale také mu při startu počítače naskočila hláška "Bootmgr is compressed"
Hledal jsem řešení a řekl mu, ať tam zkusí dát instalační DVD od WIndows 7 (má 32 verzi). To se ale vždy zasekne při načítání. Tak jsme mu sehnali disk pro opravu systému. Ten se taky zasekne.
Než budem vyndávat HDD a strkat ho do jiného PC k opravě, chtěl bych vědět, jestli je tu ještě jiný šetrnější způsob, než budem rozdělávat PC.
Děkuju moc za odpovědi

k tomu DVD - insatalacne dvd sa nemoze zaseknut, ak sa zasekne tak tam ma este nejaky dalsi HW problem. Kedy presne sa to zasekne? Mackas klavesu ked ti to pise zmacknite klavesu pre boot z DVD? Mas povoleny USB legacy support v BIOSe?

Ked nerozbehas instalacne CD tak este ma napada ze Win7 si vytvara nejaky maly 100MB oddiel, ten snad nema kompresovany, ak je Aktivny velky systemovy oddiel skusil by som nastavit ako aktivny ten maly oddiel, napr. ranish-om (UBCD).
Ak nic tak bude najlepsie a asi aj najrychlejsie strcit ten HDD do ineho PC s Win (idealne Win7 ak tam mal Win7) a obsah toho disku zas odkompresovat.

Jo, jasně, DVD nabootuje, dá Windows setup (EMS enabled), naskočí WIndows loading data, čára přeběhne, najednou Starting Windows, ale bez ikonky a s hned poté černá obrazovka a kous.
USB legacy nevím, zkusíme.
Půjčím mu UBCD, a ten trik zkusíme taky.
To strčeníí HDD do cizího PC beru jako jednu z posledních možností.
Díky za info, dám vědět :)

"Win7 si vytvara nejaky maly 100MB oddiel"
Tento oddiel je presne na to, aby bootovacie subory ostali nekomprimovane.
Lenze WIndows 7 sa da nainstalovat aj bez tohoto "100MB oddielu".

Pruser je samozrejme u Microsoftu, ze pred komprimovanim systemoveho disku si existenciu tohoto oddielu neoveri (myslim, ze prislusnu rutinu by zvladol aj stredoskolak).

Na servery Microsoftu je sice dost upozorneni, ze bez tohoto zavadzacieho oddielu sa nesmie pouzit "komprimovanie systemoveho disku", ale ziadne riesenie ked sa predsa pouzije som nenasiel.

no ja prave neviem co tam ten domaci samoexperimentator s tym PC robil, mozno tam nahodou ten oddiel ma len to prenastavil, co ja viem :) Asi ho tam ale nema.
Treba ten disk vybrat a strcit do ineho PC, robota na 5minut aj s dekompresovanim, nechapem co robi take drahoty s tym.

řešení je jednoduché - nastartovat instalaci Windows7 z instalačního DVD, dát instalaci a zvolit přídavné drivery. V tom okamžiku se objeví klasické okno, ve kterém se dá doklikat na disk který je komprimovaný a normálně jej přes vlastnosti disku dekomprimovat. Toto bude chvíli trvat, jakmile to bude hotovo, stačí přerušit instalaci a restartovat PC.

edit: už jsem takto opravil minimálně 2 PC.

No v tom je ten problém.
Když nahodíme instalaci Windowsů tak se zaseknou v části, kde by se to mělo načítat.
To DVD jsme zkoušeli u mě, funguje bez chyby. U něj se zasekne asi v té části kde by měla vyskočit načítací čára (Tři zelené čárečky co jedou a jedou)
Stejný mu dělá opravný disk.
Asi to teda holt jinak, než že ten HDD přehodíme, nepůjde.
Díky za rady, ozvu se zpátky

dát instalaci a zvolit přídavné drivery

Tohle se mi nepodařilo, ale když jsem dal Opravit počítač, tam se daly vyhledat ovladače přímo v PC a tedy dostat na vlastnosti disku.
Čili - postup funkční, jen s volbou "Opravit počítač", namísto "Instalovat".

kdyby ho moc zajímala bývalá data, může zkusit ten disk přípojit k pc s jiným systémem.
ale nemusí mít přístupová práva, nejspíš ani netuší co to znamená, a mi se to nechce po tisící vysvětlovat dokola.
šetřit místo na disku: má si rozdělit disk na systémovou část a zbytek pro data. pak by data přežila i vynucený formát různých domácích lamoadminů.