Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win8 ve VirtualBox - není dostupná hardwarová akcelerace

Čaute všichni včera sem vyděl že ide už stáhnut win8 stahl sem ho a dal ho do virtual boxu že to testnu ale když sem to zpustil napsalo mě to Hardwarová akcelerace VT-x/AMD-V není na vašem systému dostupná. Některé hostované operační systémy (např. OS/2 a QNX) vyžadují tuto vlastnosti a nepodaří se je proto spustit.

Nevíte jak to opravit.Dík moc

Změna předmětu, původně: Win8 (host)

Jake nastaveni mas v nastaveni VirBoxu ?

První sada testů proběhla naprosto běžně přímo na počítači, další dvě sady na dalších Windows 7 uvnitř VirtualBoxu, a to se zapnutým VT-x a dále i s EPT. VirtualBox sice nabízí i podporu běhu na procesorech bez HW podpory virtualizace, ale vzhledem k tomu, že většina procesorů už má alespoň podporu pro základní VT-x / AMD-V, jsem se rozhodl test v režimu bez HW asistované virtualizace vypustit. Důvodem bylo také to, abych mohl pro lepší porovnání výsledků použít stejné operační systémy – 64b. VirtualBox totiž umožňuje běh 64b systémů pouze s podporou HW virtualizace.

quoted from
http://extrahardware.cnews.cz/vykonna-virtualizace -na-domacim-pocitaci?page=0,2