Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xubuntu - mizí kurzor, podivná fičura nebo bug?

Při užívání Xubuntu mám drobný problém, no problém to ani není,ale znepříjemňuje mi to život.
Pokud najedu například na křížek, kterým se zavírá dailogové okno programu nebo prohlížeč, nebo cokoliv jiného, kurzor, šipka zmizí. Stává se to pravidelně, jako by se skrývala.
Pak pro zobrazení je potřeba s myší zase pohnout a ona se objeví. Klikat se dá, jen jak zmizí kurzor nemá člověk takovou jistotu kam klikne.
Je to normální? Je to fičura? Je to bug?
Dík

Fujitsu Siemens V5535.
No, je to plečka, ale já ho mám za patnáct set, takže mě to tak nesere. Baterka vydrží ještě hodinu a na filmy, office a pod je to pohodička.. Jen ten čipset mě trápí, proto jsem i utekl od widlí..
Co myslíš prosímtě tím zakázáním kompozitního serveru a čemu by to mělo pomoct?

Skus Lubuntu. To ma LXDE (najjednoduchsie) graficke prostredie a tam urcite ziadne 3D somariny nie su. Akurat je v Lubuntu live CD tusim chrome namiesto firefoxu (ale neviem zhlavy, ked si to ale nainstalis normalne na HDD tak mozes si tam v balickovacom softwari pridat firefox). A napr. porteus ma defaultne firefox a aj moznost odstartovat s LXDE aj live distribucia (ono porteus a slaxove distra inac ako live ani nie su :)

Dík za tip, ale už zůstanu asi u toho Xubuntu. Zas tolik mě to nesere, míň, než windows:)
Btw. má smysl uvažovat o xubuntu na acer aspire one ZG5 kde jsou pomalé i XP? Bude to lepší? Horší? Dá se to odhadnout? Nemám externí mechaniku, tak se mi s tím nechce laborovat a radši bych věděl, než se do toho pustím, zda to má vůbec smysl.
Díky

Jestliže na tom běhá Ubuntu Netbook remix, tak Xubuntu bude taky. Netbookové edice jsou přizpůsobeny hardware.
Ubuntu+XFCE= Xubuntu , UBUNTU+KDE= Kubuntu atd.. XFCE, KDE, a ostatní prostředí de dají doinstalovat a při spuštění si můžeš vybrat, jestli budeš mít XFCE, KDE, Fluxbox... prostředí/plochu

Ano, ano, tomu rozumím.

Jestliže na tom běhá Ubuntu Netbook remix, tak Xubuntu bude taky.

Díky, tak já to za nějakého dlouhého večera, až se mi povede sehnat nová netbooková klávesnice, zkusím..