Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytoření automatických dávek

Hezký den,

zkusím být v dotazu stručný, případné informace doplním tak, jak budou rádci potřebovat. ;-)

Cíl: vytoření CD/DVD, které po nabootování automaticky provede kontrolu souboru *.arc (= archivní záloha OS) a následnou obnovu dat na systémový oddíl C:.
SW: RDI.exe viz Additional information na www.virustotal.com, zdrojový soubor na www.uschovna.cz
RDI.exe však nefunguje pod DOSem. Funguje pod Win98 - ověřeno.

Nyní k cíli a dotazu - Jak byste vytvořili vše "dávkově" s požadavkem na nulový zásah "naivního uživatele"?
Ideální bude, když uživatel vloží CD/DVD do mechaniky, dojde k automatickému nabootování z CD/DVD a následně automaticky proběhne vytvořená "*.BAT" dávka. Pokud se vše podaří dostat do bootovatelného ISO, bude to výborné. :beer:
Předem děkuji za podnětné rady, které mne posunou dále.

Je vidět, že se vyznáš. Díky za tip.
Raději bych ale R-drive Image (= RDI), i když ten je také placený. To však nehraje roli. RDI ve verzi pro Win má GUI. RDI je přívětivější, má více funkcí, výborně zpracovaný PDF manuál v AJ.
Pokud někdo chce, klidně ten EXE testněte. Je to nezavirované. Jen jsem to vytáhnul z demo instalace.

edit 1: Chápu dobře, že Drive snapshot funguje na úrovni DOSu?
edit 2:Tak otestováno. Ano, DS funguje pod DOSem a umí vidět na NTFS diskové oddíly a to je pro mě základ.
Problém vidím v tom, že DS neumí na úrovni DOSu vytvářet zálohu diskového oddílu. Ve výpisu příkazů je jen kontrola a obnova. OS zálohuju výhradně mimo běžící OS. V tomhle směru je R-Drive Image jednoznačně lepším nástrojem, jen neběží pod DOSem. :-(
Začínám to vidět na testování s Mini Win XP zaváděnými přes Grub4DOS. Ještě vyčkám, zda se ozve další skalní jádro poradny, Pavel a ostatní ...

drive snapshot: záloha systému se dělá za běhu windows, používá k tomu windowsí funkci vss (volume shadow copy pokud je) - klidně voláním z plánovače úloh:
[http://pc.poradna.net/file/view/9029-dsnap-v-cmd-p  ng]
stejně tak obnovu systému lze spustit pod běžícími windows - přebootuje do modré startovní obrazovky a nahradí systém ze zálohy.

zkušenosti s obnovením v dosu* mám nulové - boot cd bylo pekelně pomalé, radši jsem to obnovil pod jinými windows.
*) bootovací cd má 7mb včetně dokumentace, asi není free stáhnutelné. pro tvoji potřebu by to muselo být na flashce, včetně záložního image, s nějakým startovním skriptem ... obdobně jako norton/symantec ghost.