Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Realtek ovladač zvuku

Ahoj lidi mam problem se zvukem...Nefunguje mi .. a když nainstaluji potřebné ovladače tak nefunguje pořád... Upřesním vám to: V Ovladacich panelech zvuku mi ukazuje ze zvukove zarizeni neexistuje..tak jsem zkusil nainstalovat realtek ovladač WDM_R268 .. když jsem ho nainstaloval poprve, tak se problem vyresil a zvuk jel v poradku.. pote ale po vypnuti a zapnuti pc zvuk nejel...tak jsem ten ovladac nekolikrat preinstaloval ale nefunguje to...zkousel jsem obnovit system do toho dne kdy mi to jelo ale i tak to nefunguje...
je to divny.. po instalaci realteku PC jakoby nechape,ze tam je ten ovladac nainstalovany...a kdyz chcu napr. ze slozky realtek spustit soubor toho ovladace tak to nereaguje...Prosim poradte mi... zkusil jsem uz uplne vsechno!! :( dam to asi k odbornikovi ale to pujde nejpozdeji v pondeli takze chcu vyzkouset jeste neco :(

Zvukovou kartu mam na zakl.desce Gigabyte M68SM-S2L

A prosim, jestli rady budou obsahovat uz hlubsi vyznamy slov jako BIOS atd tak prosim aby to bylo podano aby to i zacatecnik jako ja pochopil :)
Moc dekuji

Všechno, co je na základní desce je "propojeno" a řízeno ovladačem/driverem chipsetu- proto se ten instaluje jako první a až po něm se instaluje ostatní..zvuková karta= audio . Odinstaluj Realtek ovladač, restartuj ( pro jistotu) a nainstaluj ovladač chipsetu ( obsahuje i jiné ovladače- síť a další) a potom znovu nainstaluj ovladač Audia/zvukové karty Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition) 5.10.0.6554 104.1 Mb

nemam ten chipset taky nejak odebrat kdyz uz ho mam nainstalovanej? (ale nebyl nainstalovanej jako prvni) ... ted jsem odinstaloval ten realtek ovladac takze ted mam nainstalovat ten chipset nebo ho mam nejak odstranit a az potom znova nainstalovat,?

Ideální je odebrat ( pravé tl. myši na zařízení a vybrat: odebrat )všechno v nouzovém režimu ( při spouštění PC se stiskne tl. F8 a vybere nouzový režim na obrazovce spouštění, která se objeví). V nouzovém režimu se totiž objeví všechny dříve instalované věci.. pak restart, nainstalovat/přeinstalovat Chipset a po něm ten 104,2 MB ovladač Realtek Azalia

ale kdyz jsem ve sprave pocitace klikl pravym na radice zvuku a dal "vyhledat zmeny hardwaru" tak se mi tam obevila vec s nazvem "nezname zarizeni" s zlutym vykricnikem a kdyz jsem klikl na nainstalovat hardware tak to chtelo nainstalovat hardware s nazve "dekodér closed caption"... ale instalace se nezdarila... ma to s tim nejakou souvislost?

Caption souvisí s videem, kamerou... zkus sem dát obrázek/screenshot Správce zařízení v nouzovém režimu, aby bylo vidět, co v systému zůstalo z předchozích instalací. Co máš za grafickou kartu?- ATI mívá pro grafiku ovladač její zvukové části, související s HDMI- možná se to nějak nemá rádo...

ok prectu si to diky za info :) a prosimte chtel sem se zeptat...predtsavuje velky problem to, ze sem v tom spravci zarizeni v radicich zvuku v nouzovem rezimu odstranil polozku "stare zvukove kodeky" a "zvukove kodeky" nebo tak neco? pocital sem prave s tim ze kdyz nainstaluji ten realtek ze se to tam automaticky hodi novy polozky ale neudelalo to...

To není problém..i když odstraníš vše, po restartu by se mělo vedle hodin vpravo dole objevit, že bylo nalezeno nové zařízení a instalují se ovladače a vše se nainstaluje znovu- kdyžtak tomu nabídneš umístění ovladačů ve složce, kterou sis stáhnul a rozbalila se ti- v ní by měla být složka XP...

Najprv instalujes to zo sekcie "IDE", potom preistotu aj zo sekcie Utilities ten "ULI integrated driver version 2.096", dobre je potom aj ten "ACPI driver for ATK 0110 virtual device", a az nakoniec instalujes zo sekcie Audio "SoundMax AD1888 Audio Driver V5.12.1.4520 for Windows 98/ME/2000/XP/2003."

A ked to napise nejaku chybu tak sem napises presne JAKU chybu to vypisalo.