Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba souboru registru

Ahoj lidi,mám opravdu velkej problém s mím druhým PC s OS Windows XP.Jednoho dne jsem ho spustil a oběvila se mi modrá obrazovka s nápisem :

STOP: c0000218 {chyba souboru registru}
Registr nemůže zavést podregistr (soubor):
\\SystemRoot\\System32\\Config\\SOFTWARE
nebo jeho protokol nebo alternativní kopii.
Soubor je poškozen, nebyl nalezen nebo do něj nelze zapisovat.
Zahajování výpisu fyzické paměti RAM
Výpis fyzické paměti je dokončen.
Požádejte o pomoc správce systému nebo skupinu technické podpory.

Po několika sekundách obrazovka s nápisem zmizí a celý PC se sám restartuje a toto se zobrazí znova,a takto neustále dokola.Prosím moc pomocte mi někdo s tímhle.Vyznám se v tom asi jako pokročilý začátečník, tak bych vás chtěl požádat abyste každou radu detailně vysvětlili.Přikládám fotku a jsem vděčný za jakoukoliv pomoc.

automatické ničení registrů windows - "to není chyba ale feature" - © bill gates

už to tu bylo bill-krát:
- potřebuješ v jiném pc připojit tvůj disk,
- přidat si práva pro skupinu "administrators" k adresáři "c:\system volume information",
- v něm si projít adresáře s body obnovení (restore points), chceš poslední nebo předposlední funkční:
[http://pc.poradna.net/file/view/9145-sys-vol-info-  png]
- zkopírovat poškozenou část registrů do C:\WINDOWS\system32\config, ve tvém případě:
_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE -> C:\WINDOWS\system32\config\software (soubor bez přípony)
- vrátit disk do tvého pc, nastartovat.

pokud máš na druhém pc windows home, zapomeň na to, ty ani zobrazit práva neumí.

Doporučuji postupovat podle odkazu, co Ti dal Karel hned v první odpovědi. Postup je sice delší, ale zato je napsanej dostatečně srozumitelně a (snad) i blbovzdorně. Už jsem jej několikrát využil (pro sebe i známé), vždy k plné spokojenosti.

dovolil bych si ten microsoftí návod komentovat:
nemá cenu přepisovat zastaralými hodnotami celý registr, stačí jen část "software", co ti hlásí poškození.
z konzoly zotavení potřebuješ zkontrolovat aktuálnost zálohy:

> dir c:\windows\repair\software
23.12.2011  18:50        16 527 360 software

> dir c:\windows\system32\config\software
18.04.2012  07:38        18 612 224 software

je vidět že přepsáním člověk o nějaké informace přijde - nemusí korektně fungovat poslední doinstalované aplikace. nebojácní už mohou spustit:

copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software

a restartovat.