Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě televizoru

Chceme si koupit nový televizor, ale v prodejně mají můj vyhlídnutý model pouze poslední kus, který je vystavený a běží zapnutý 8 hodin denně.
Manželka mi říká, že to je aspoň výhoda že už je odzkoušený ale já nevím jestli to spíš není na škodu že ten televizor už je "jetý"

Máme ho vzít?

Moje máti dělala kdysi prodavačku v elektru, a tam skutečně lidi byli spokojeni když dostali vystavený kousek (bez slevy!), přesně jak říkáš, že už je "odzkoušený". Já jsem to vždycky nechápal a s trochou nadsázky jsem tvrdil, že to je to samé, jako kdyby si chtěl někdo koupit žárovku a prodavač by mu nedal novou, ale vyšrouboval žárovku z osvětlovacího tělesa prodejny a tuto mu prodal.

Ten televizor tam jede 8 hodin denně, pokud tam byl vystavený 4 měsíce tak to máš cca 960 provozních hodin za sebou, tedy cca 10% životnosti TV je pryč.

Ještě větší hukot jsou TV v Tescu, tam běží 24 hodin denně, a celkem jsem se smál jak po roce vystavené kousky "výhodně" nabízeli se slevou, místo 12 tisíc stála 8. To že ta TV už měla za sebou cca 9000 provozních hodin nikde zmíněno nebylo. Taková TV už nemá hodnotu 12 tisíc, ale tak 3 tisíce.
Zajímalo by mě, jak bude probíhat reklamace takové TV. Zákazník si to koupí, v brzké době mu odejde obrazovka, dá to tedy na reklamaci, kde servisní technik zjistí, že TV má najeto 10 tisíc hodin a více, takže to je spíš "běžné opotřebení" než vada a tak záruku nemusí uznat.

Nemůžeš vědět jak dlouho v tom regále je, kdyby jsi napsal aspoň typ a značku aby se dala odhadnout doba po kterou je vyráběn. Ale máš 2 roky záruku tzn. koupit nový kus z krabice můžeš a doma ho dostatečně zahoříš. Obrazovky mají daný počet provozních hodin a pokud to tam jede 3-4 měsíce tak potěš koště.

Zase to nemůžeme dohánět do extrémů. Není neobvyklé, že u mě běží TV (spíše jako kulisa, často bez zvuku :) i 15 hodin denně, stejně jako monitor. A to již několikátým rokem, přitom nijaké postřehnutelné poškození nezaznamenávám (a to slepej nejsem). Ovšem to neznamená, že bych si koupil jetou TV. Určitě ne.

kvalita obrazovek všeobecně klesá, je to dáno i tím aby si spotřebitel kupoval nové zboží. Třeba stará TV Daewoo (obrazovka Orion) po 15 letech nejeví v obraze taky známky změn a naproti tomu TV s obrazovkou Made in UK po 5 letech na vyhození (nebo pouze provoz po tmě). Philips když dělal obrazovky v Německu (tak do 1995) ty jedou do dneška super, další co pak dělali u rýžových polí tak ty nestály za nic.

hlavně si ho nějak znač fixou nebo si zapamtuj sériový číslo....uvidíš že až doma vybalíš ten "nový" co přišel kvůli tobě bude mít znamínko.:-D. Já bych si ho taky nebral stejně jako nesnáším věci z reklamací /který můžete mít v pc aniž byste věděli/dějí se holt prasárny na tom světě...8-)