Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení Disku

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak rozdělím disk ? Nechci teda nějak jeden pro windows apod., ale chci si udělat disk do, kterého budu moct instalovat moje programy apod.
Jak na to tedy?

programy se instalují výhradně na systémový disk. nemá žádný smysl je ukládat odděleně od registrů.
(výjimkou jsou hry - bezcenný kradený soft, na jehož existenci při obnově systému nezáleží)

windows dovoluje rozdělit disk maximálně na 4 primární oddíly. extended oddíl (rozdělený na více logických disků) je taky primární.
omezit poslední oddíl a vytvořit na konci nový proto vždy nejde - ale chybí tu alt+printscreen z diskmgmt.msc