Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťová karta nebliká, síť a internet nejde, ale ve správci zařízení "funguje správně"

Zdravím,
přicházím s tímto problémem a chtěl bych Vás požádat o Vaše znalosti a možnosti řešení (prosím, jen seriózní nápady - typy jako např. podívej se po fóru (již jsem hledal, nenašel a nemám čas ani hledat, musím pracovat a už jsem to hledal 2 hodiny), hozené linky (prosím jen citace nebo linky přímo směřující na daný text), reinstall windows, reklamace, vyhození z okna atp. hned z první fakt nepřijímám, to Vím také, že to tak můžu udělat :D).

Mám notebook DELL XPS 1530, kde je integrovaná síťová karta Marvell Yukon 88E8040 s nejnovějším ovladačem.
Ještě včera síťová karta fungovala v pořádku. Síť šla (hrálo se přes ní po lanu), internet taky (brouzdalo se po netu). Dnes jsem notebook zapnul, odpojil se následně od wifi, na kterou mě to připojilo automaticky a připojil UTP kabel do zdířky. Internet však nenaběhl.
- hlásí, Síťový kabel byl odpojen, i když je připojen
- síťový kabel je v pořádku - odzkoušeno na více PC a zařízení a i s jiným kabelem
- síťová karta nebliká ani nesvítí
- ovladače pro síťovku jsou odinstalovány a následně po restartu znovu nainstalovány
- vypětí nebo přepětí zde nenastalo
- ve správci zařízení je síťová karta normálně vidět a píše "Toto zařízení pracuje správně"
- reset protokolu TCP/IP také proveden
- přes wifi internet i síť jde
- odzkoušeno zakázání i povolení, změna ip adres i povolení získání adres
- v BIOSu je povolena (vyzkoušeno na způsoby: "povoleno" a "povoleno/s boot možností")

Z mého názoru síťovka funguje. Bios i Windows ji vidí, nedetekují žádné problémy, jen nevykazuje žádnou činnost (síťový kabel byl odpojen i když je připojen.) Spíš zde bude nějaký problém v registrech či v něčem. Vím,že jsem to už asi 2x řešil. Jednou tomu pomohl reinstall Windowsů a podruhé jsem to nějak vyšpekuloval, ale nyní si nevím rady :-/

Díky za každý užitečný a seriózní typ.
Pejpr

Jo, sorry, to jsem zapomněl zmínit:
Výpis z ipconfig/all:
Stav média: odpojeno
Přípona DNS podle připojení:
Popis: Marvell Yukon 88E8040 PCI-E Fast Ethernet
Fyzická Adresa: (nějaká klasická MAC adresa)
Protokol DHCP povolen: ano
Automatická konfigurace povolena: ano

necital som to cele ale ked je odpojeno tak bud je vadny kabel alebo to zariadenie do ktoreho je strcena druha strana kabla, alebo je odpalena sietovka (konkretne PHY), alebo je vypnuta v BIOSe. Az vylucis prvu a tretiu moznost (iny kabel, strcit do funkcneho routra alebo ineho PC napriklad, a skontrolovat BIOS) tak ostane uz len moznost druha.

Díky za odpověď,
ale kdybys to opravdu četl celé, tak všechny možnosti, co jsi psal, jsem už vyloučil.
Kabel = v pořádku (i jiné kabely)
Switch, WiFi, jiný PC a síťovka, Router a zdířky na nich (to druhé zařízení) = v pořádku
Bios, Systém = v pořádku/připojena
Odpálená síťovka = není (jela ještě včera bez známky poruch, ani vypětí sítě nebylo, až po dnešním nastartování přestala blikat, identifikovaná je všude dokonce i Biosu je ENABLED. Nicméně, jak jsem psal výše, s tímto problémem jsem se již setkal, ale zde si nevím rady. Minule pomohl reinstall windowsů, ale to nechci = to umí udělat každý blb.)

A není vadná... Vím, kdy je vadná a kdy ne... Kolikrát se mi stalo, když jsem opravoval PC přátelům a známým, že byl i problém se síťovkou, a nějak se to vyřešilo. Bohužel, vždy se to vyřešilo buď reinstallem windowsů nebo koupí nové síťovky, kdy jsme po (např.) roce přišli na danou závadu nebo přišlo na reinstall a pak vše jelo OK. Když je síťovka totálně nenávratně zničená, tak se nezobrazí ani v systému, někdy ani ne v biosu a hlavně to vypíše (nějakou, né třeba konkrétní ale...) ...závadu (systém, everio atp.)

Nicméně, chtěl bych poděkovat TOUCHWOODOVI, který napsal zajímavý nápad:
Vytrestat booka! Odříznout ho totálně od energie. Bez napájení a baterie.

Vyndal jsem tedy baterku a vypnul ho cca na 10 min. Nevím, zda-li po zapnutí pomohlo to, že jsem ještě jednou síťovku zakázal v BIOSu, restartoval, nechal načíst logon okno v systému a hned restartoval, povolil a nechal načíst, ale každopádně TENTO pokus byl úspěšný :-)

Děkuji TOUCHWOODOVI a i Vám všem, co jste mi poradili. Rady byly defakto úspěšné.

PROBLEM SOLVED

Díky ještě jednou :-)