Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virus v PC

Mám problém s počítačovým vírom. Nachádza sa v pamäti Ram. Neviem ho odstrániť, už som skúšal všetko čo ma napadlo. Už neviem ako by som ten vír mohol odstrániť. Poradťe mi prosím.
Prikládám aj fotku čo mi vyskakuje eset1-jpg

V počítači mám dosť súborov, ktoré nemám nikde zálohované.

Tak o tie subory skor ci neskor prijdes, a to je iste nabeton, ked nezmenis pristup k zalohovaniu.
A inac rozmyslajuci clovek ma 2oddiely a data na druhom, prave preto aby mohol rychlo obnovit system.
Este mozes skusit nastartovat nudzak a pouzit bod obnovenia systemu z doby ked tam ten vir este nebol.

nastartovat do nudzoveho rezimu a tam dat prescanovat komplet cely disk. Ked to nenajde na disku eset tak aj inymi programami napr. superantispyware. Ked je nieco v pamati (aj po restarte Win - skusal si?) tak to musi byt aj na disku (ptz sa to po restarte do tej pamate natahuje prave z nejakeho disku)

Někdy nezabere F8. Zkus třeba F12 anebo jinou klávesu (podle základní desky a BIOSu). Po restartu PC chvíli počkej, nech proběhnout ty první informace, pak když se objeví obrazovka o BIOSu, tak mačkej klávesu - rychlost asi 5x za vteřinu. Když nenaběhne žádné menu, musíš restart PC opakovat.
Jak ten virus odstranit - zadej jeho název do Google a určitě nějaký návod najdeš. Tady ti nikdo víc nepomůže - musíš si odvirovat sám, anebo k tomu pozvat někoho znalejšího. Taky existuje web viry.cz

[m-lnmeb14.jpg][m-mha19rp7.jpg]

Po restartu se pomocí F8 dostanu do menu BIOSU, kde si můžu vybrat odkud chci bootovat, anebo jestli chci jít do BIOSu, ale není tam žádná možnost jít do nouzáku.
Pomocí F2 se dostanu do menu (obr. 1), kde se pomocí F8 dostanu do dalšího menu (obr. 2). Teprve z toho pak jdu do nouzáku (bez stisku žádného F8, jak mi tady líčíte). Ale je možné, že neznám pár základních věcí...

si dělej prdel z plastelíny.
jistěže ty máš speciální edici windows, ve které bill jen pro tebe přeprogramoval funkční klávesu pro start nouzového režimu - pro mě za mě třeba na h8.
ale určitě tuto tvoji verzi nemá tazatel.

(snad chápeš, že tato funkční klávesa nezáleží ani na biosu, ani na výrobci základní desky)

Tak mackaj F8 neskor (alebo vyber si tam harddisk a hned po potvrdeni enterom mackaj zas F8) a dostanes sa na vyber nudzaku.
P.S. inac to s tym F2 je zaujimavy postup ale funguje asi len u Win7 a je to bootmenu nie nudzak (a potom mackas F8 na ten nudzak t.j. furt je F8 pre nudzak a nic ine :)

Nouzový režim jde spustit nejen po startu přes F8, ale i z Windows (pokuď tedy nemáš systém nabouranej, pak pomůže zřejmě jen oprava z bootDVD nebo reinstal).

Spusť nabídku Start - do vyhledávání napiš "msconfig" , přejdi na kartu "Spuštění počítače", vlevo dole zatrhni "Bezpečné spuštění" (což je nouzový režim) a zvol možnost (minimální, atd.) a poté dej restart počítače.

Nespoléhal bych se jen na Antivir, ale projel bych PC ještě superantispyware portable:http://www.superantispyware.com/portablescannerhom e.html , případně MBAM: http://www.antivirovecentrum.cz/navody/malwarebyte s-anti-malware.aspx#13370139528421&height=30&width =260

Pro jistotu to projeď více nástroji- trojské koně často doprovázejí pomocníci, kteří ho zase stáhnou z netu. Nespoléhal bych se na to, že když antivir nehlásí škodnou, tak je systém čistý. Stáhni si Kaspersky rescue CD ( je zdarma a pro neznalé angličtiny má výhodu volby českého jazyka) CD si schovej- může se hodit tobě, nebo někomu můžeš pomoci. další výhoda KRCD je v tom, že se ze spuštěného CD dostaneš na net v případě, že Windows vůbec nenastartují- stáhneš si, co potřebuješ a můžeš na pc poradnu pro radu: http://www.zdarma.org/1781-kaspersky-rescue-disk-z achranny-disk-na-usb-nebo-cd-od-znameho-antiviru/

http://o106.com/odvirovani-pocitace-s-windows-boot ovatelna-live-cd-s-antiviry/

Ja porad nedovedu pochopit, proc tady doporucujete stazeni odjinud, nez primo z oficialniho webu. Kaspersky rescue CD ma lepsi stahnout tady http://www.kaspersky.cz/ke-stazeni/nastroje-na-odv irovani-PC/

Pisu o tom proto, ze pokud sem nahodou nekdo dojde s tim, ze stahl program treba ze stahuj.cz a chytl vira, tak se do nej pustite, ze je blbej a ze si ma stahovat vzdy u vyrobce. No a pak tady lidem doporucujete stazeni z neofiko stranek a delate to samy, co udelal on. Rozdil je v tom, ze on PC nerozumi. To ted nemyslim primo na tebe, ale obecne. Nekdy si toho v diskuzich vsimni.

Už jsem to někdy psal- odkazuju na stránky, kde je český popis a třeba i obrázkový návod aby měl tazatel na první pohled představu, co mu doporučuju. Když bude to Kasperskýho CD chtít stáhnout ze Stahuj, nebo Slunečnice, skončí stejně na oficiální stránce. Samozřejmě máš obecně pravdu.
Viděl jsem na You Tube návod na práci s Kaspersky Rescue CD, jenže anglicky... Ty problémy s viry a trojany se stále opakují a my píšeme stále totéž...možná by bylo dobré udělat opravdu polopatický obrázkový/video návod- jak spustit nouzový režim, jak vypálit boot CD/DVD, jak zkontrolovat, co se spouští po startu.. a na něj jen odkazovat