Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Není můj SSD disk příliš líný?

Zdravím,
v lednu jsem koupil 120GB OCZ Agility 3. Je to jeden z nejlevnějších SSD disků se SATA 6Gb/s, stál mě 4000, výbava je SandForce 2281, asynchronní paměti, MLC, má TRIM.
Udělal jsem na něj čistou instalaci 64 bitových Windows 7, vše fungovalo skvěle, změna rychlosti byla hodně výrazná. Nedávno jsem si začal uvědomovat, že už mě práce s plotnovým diskem ve škole a na notebooku nevytáčí tak, jako dřív, tak jsem udělal test rychlosti. Nastalo zděšení. SMART tvrdí, že je disk naprosto v pořádku, zabráno mám 52GB ze 112. Na disku je pouze systém a programy. Hry a data mám na plotnovém disku.
Aktuální stav je takový, že po pěti měsících používání je rozdíl proti plotnovému disku ve schopnosti obsloužit více požadavků najednou (otevřu Operu a Word ve stejnou chvíli a otevře se oboje rychle). V rychlosti startu systému ho porazí většina plotnových disků a při běžné práci v systému je rozdíl proti plotnovému disku nezaznamenatelný.
Přístupová doba bývala jedna čára lehce pod 0.1ms, teď už se šplhá k 0.2 a hodně i k 0.3.

Kompletní sestavu mám v podpisu.

Čím to je? U asynchronních pamětí jsem čekal rychlostní propad po zaplnění, ale takový? Vždyť v těch samých programech mi v sekvenčním čtení ukazoval přes 400MB/s a svižnost systému byla úplně někde jinde. Tohle je chcípák mezi SSD.

[http://pc.poradna.net/file/view/9456-cdm-png]
[http://pc.poradna.net/file/view/9457-hdtune-png]

Děkuju za odkaz. Pečlivě jsem si to celé pročet, ale ten člověk má jiný problém, než mám já. Jeho disk běží rychle a při dlouhém spuštění počítače se začne zasekávat. Můj disk se nezasekává, ale od zapnutí do vypnutí je pomalejší, než by měl být. Zapínám ho ve všední dny odpoledne a vypínám večer, o víkendu ráno a vypínám večer.

Firmware mám nejnovější 2.15 a aktualizace Windows mám. Aktualizoval jsem i ovladače desky.