Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus EEE Seashel 1215n - jak na recovery?

Ave. Dostala se mi do pracek tahle nádhera a marně gůglím, jak vyvolat tovární reinstalaci z recovery partišny. Na Esc a F9 to nereaguje (teda reaguje, ale je tam pouze volba OS), rec. partície tam fyzicky je. Jde o "zadřístaný" systém, nic jiného (žádné MBR úpravy, žádné přerozdělování disků ani cokoliv podobného). Když to bylo nové (měsíc a už to pobořil, tukan), instalace prej standardně proběhla z oné skryté PT. Nemáte tuhle krásu někdo? Nemáte tucha, jak tenhle "radikální řez" zpětně vyvolat?

Nedávno jsem to dělal, šlo to přesně podle návodu. Nejdřív se ale v BIOSu musí zrušit nějaká volba (skleróza, zapoměl jsem co to bylo). Zkusím pohledat a písnu.

Takže takhle:

2. Disable Boot Booster. The boot booster item in BIOS setup helps eee pc to boot quicker. Boot booster must disabled before using system recovery. Start the eeepc and press F2 Key on bootup to show post screen. Again press F2 key to enter Bios setup. Disable Boot Booster which is available under 'Boot' tab. Press F10 to save configuration and reboot

Já jsem někde našel tohle a podle toho jsem to dělal...

ASUS Eee PC Technical Updates

System recovery

Disable Boot Booster in BIOS setup before you perform system recovery from USB flash disk, external optical drive or hidden partition.

Ensure to connect your Eee PC to the AC power adapter before using F9 recovery to avoid recovery failure.

Using recovery partition (F9 Recovery)

1. Press <F9> during bootup.

Ensure to press <F9> only once during bootup.

2. Select the language you use and click to continue.

3. Click Recovery in the Recovery System dialog box to start the system recovery.

4. The system starts system recovery automatically and follow the onscreen instructions to complete the recovery process.

Tak to berte jako odstrašující příklad. Nepomohlo ani pomodlení se ke starým Bohům. Vyčistil jsem disk dočista do čista, přerozdělil, naformátil, nainstaloval nová okna (ID z nálepky prdele notesu prošlo). Nechcu to už nikdy vidět. Vyřešeno (nevyřešeno).

Sorry za exhumaci. Ještě jeden skromný dotaz: Ta mrcha má dvě grafiky (intelí GMA a nV ION). Jak, ku*va, mezi nima přepínat? Potřebuju, aby XBMC a PotP fungovaly pod DXVA s nVidií (GMA akceleruje asi tak, jak amputovaná noha) - sokolík to bude připojovat na HDMI domácího kina. Ovladače mám všecky, s HW problém není. Domine Deus omnipotens, za co mě trestáš... Slituje se někdo a poradí?

nVidia panely tu vůbec nejsou. Stahoval jsem drivery od notesu /Asusu/ (což mimochodem doporučuju každému uživateli NTB), mám v systrayi GMA a "EEE super hybrid engine" - tam je jen volba výkonu). O přepínání grafik ani ťuk. Kurva, jak já ten počítač nenávidím...

Takže si opět odpovím sám. Nejdřív se musí vlézt do ovl. panelů - nVidia. Tam následně aktivovat položku "3D Funkce". Tím vznikne na pravomyš plochy "Ovládací panel nVidia", v něm zvolit "3D zobrazení" a statečně si naklikat (volbou Přidat) aplikaci /její exe v Program_files/, kterou chcete akcelerovat ::). Po výběru preferovaného GPU si už aplikace šáhne na ten který adaptér. Tohle prostě nemohl vynalézt člověk. Lidstvo si vyhynout skutečně zaslouží...