Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dokonalá přeinstalace Windows 7?

Zdravim..
Přes rok používám 7mičky a už by potřebovaly přeistalovat.
Mám hdd rozdělen na dvě partition C, D a na té druhé mám oem instalaci Windows 7, případně mám ještě vypáleno recovery dvd.
Potřebuji mít dokonale čistej hdd, jak mám tedy postupovat?
Defragmentace bude asi zbytečná, jelikož Cčko i se systémem bude naformátováno. Dčko bych ale mohl vymazat až na istalačku. Potom spustim bios a buďto z hdd nebo dvd naistaluju systém. Po instalaci asi zase musim přepnout bootování z hdd ne? A nezůstanou po jednom zformátování Cčka ještě nějaké zbytky, které by mohly hdd zpomalovat?
Jsou mé myšlenkové pochody správné nebo je efektivnější cesta, jak postupovat?
Děkuji za každou reakci..

zachánit data z c:\users na d:
pokud nemáš product key na štítku, vyčti si ho z registrů,.
normálním partition managerem z bootovacího média zrušit bootovací ~100mb oddíl, i původní c: oddíl - a nechat tam prázdno, nic neformátovat.
vložit instalační dvd, nainstalovat w7 do volného místa.

Přes rok používám 7mičky a už by potřebovaly přeistalovat.

to je co za blbost? systém se reinstaluje tak co 5-8 let, nebo při zásadní obměně hw.

Pokud nejsou Windows nabourané, nebo beznadějně zavirované, tak není důvod dělat přeinstalaci. "Potřebuji mít dokonale čistej hdd" - to proč? Data na disku jej nezpomalují. Jak postupovat už jsi radu dostal. Výhodnější než recovery DVD je bitová kopie- to je přesný "otisk" nainstalovaného systému, který se zkopíruje na harddisk, což je rychlejší než instalace a zároveň je tento "otisk" v novějším stavu, než recovery.
Přepnout po instalaci zpátky boot místo z DVD na HDD je dobré, ale není to bezpodmínečně nutné. Při nastaveném boot z DVD PC bude sekundu hledat, jestli není v DVD mechanice něco bootovatelného a pak, když nic bootovatelného v mechanice nebude, spustí boot z HDD. U některých BIOSů se ani do nastavení nemusí a bootování se dá nastavit stisknutím příslušné klávesy- F9, F12 a podobně podle konkrétní desky ( někdy je ale nutné tuto funkci v BIOSu zapnout:-D )