Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VYŘEŠENO: Windows Vista, nefunkční windowsupdate

Včera jsem se s tím zlobil a nakonec vyřešil, takže popíšu pro případné podobně postižené.

Používám dualboot XP Home/32 a Vista Ultimate/64, 99% času jsem v XP. Po snad dvou měsících jsem nabootoval WV a chtěl se mrknout na případné aktualizace OS a Off2007. Jenže ouha, Windowsupdate se ani nenačetlo s hláškou, že služba není povolena. Prý ji mám povolit a restartovat.

Tento počítač - Spravovat - Služby
Kontrolou jsem zjistil, že služba povolena je (automaticky, se zpožděním). Zkoušel jsem službu zastavit a opět spustit, nic. Zkontroloval jsem i závislé služby (DCOM a ještě cosi), oboje taky povoleno. Takže restart. Po restartu žádná změna.

Zkusil jsem službu Microsoft Fix It, našlo chybu ve windowsupdate, opravilo. Výsledek: žádná změna, nefunguje.

Body obnovení nejsou, takže jsem přistoupil k obnově celé particie z Acronis TrueImage zálohy (staré pár měsíců). A výsledek (k mému překvapení): opět winupdate nefungopvalo.

Nakonec jsem vygooglil řešení.

- vypnout službu Windows Update (Tento počítač, Spravovat, Služby)
- přejmenovat adresář C:\Windows\SoftwareDistribution na C:\Windows\SoftwareDistribution.old
- zapnout službu Windows Update

Dal jsem restart a po něm už winupdate fungovalo. Možná by to šlo i bez restartu.

Adresář SoftwareDistribution se vytvořil nový, ten *old jsem smazal.

Třeba to někomu pomůže.

se obávám, že v threadu o winupdate sis vybral jednu z mnoha posaných metod, kterou ale ostatním tajíš a čekáš, že ostatní mají křišťálovou kouli a vidí ti na klávesnici.

administrator jsem

leda trt.
nevíš co to je běžící služba, jak se stopne, proč se někdy přejmenovává adresář SoftwareDistribution, co to je uac ve vista a výš, kdy máš a kdy nemáš administrátorská práva.
doučovat základy windows tě nebudu, to se snad dnes učí ve škole.

mam vista 64 bit notebook ktery dlouho nikdo nepoužival se vratil ze servisu s novou klavesnici na samotnem notasu neni nainstalovano nic krome zakladni vybavy a prohližečů, ze začatku nešlel ani prohližec kvuli špatně nastavenemu datu a času to je ale ted už v pořadku, snažil jsem se zapnout vyhledavani aktualic manualně protože windows defender zobrazuje varovnou ikonku a manualně jsem ho nemohl aktualizovat někde na offi strankach windowsu jsem se dočetl že by to mohlo mít spojeni s windows update a že bych nejdriv měl spustit to, pokusil jsem se ale dostal jsem chybovou hlašku že služba neběží a že musim restartovat PC což jsem udělal ale nic, pak jsem zkusil podle rady z internetu v nastaveni zakazat vyhledavani aktualizic a zkusit znova ručně s tim že to později vratim, chybovou hlašku jsem uz nedostal ale do ted kdykoliv kliknu na vyhledat aktualizace tak jen na sekundu ani ne problikne klasickej bar s vyhledavanim a konec, v historii aktualizaci nic neni a ani v obnovit skryte aktualizace nic neni, tak jsem se dostal jsem v konfiguraci systemu jsem zakazal windows update ale už se mi nepovedlo přejmenovat tu složku to je celá pravda nic netajim, nejsem genius a omlouvam se jestli tě moje tučné písmo urazilo

service pack 2 ano, přikladam screenshot s chybovou hlaškou + spuštěnym windowsupdate, bohužel netušim a nemam zpusob jak zjistit kdy tenhle notas naposled běžel v pořadku(několikrat prošel servisem) měl bych zkusit teda datum nastavit na nějakou zaměrně špatnou hodnotu ?
WvWlO

zkusil jsem jak jsi říkal změnit čas - reset - update (stále chybova hlaška že služba neni spuštěna i když ve službach spuštena byla) - změnit zpět (nemohl jsem provest synchronizaci přes internet všechny nabizene servery nešly takže jsem to musel nastavit ručně) - reset - znova zkusil update ale pořad stejná hlaška služba neni zapnuta ikdyž je

Z jakeho roku mas posledny update v ovl.panely - windows update? Je tam aj histora.
Jaky rok si nastavil? Skus 2013 alebo postupne znizuj od 2016 stale o rok az kym prestane pisat ze sluzba neni spustena.
A hlavne predtym skontroluj v sluzbach ze sluzba je spustena :-)
Robil som to asi pred pol rokom vista SP2.

historie aktualizací je prázdná přiložim obrazek s oknem kde by mělo byt kdy byla posledni aktualizace + historii aktualizaci, po telefonatu jsem zjistil že v jedne z minulych navštev servisu se měnil i hard disk a podle chybove hlašky windows defenderu(0xc8000247) jsem se dostal k těmto dvou diskuzim radicim použít intel driver update utility ale nejsem si jisty jestli to zkoušet - v jedne diskuzi to pomohlo v druhe ne a nastaly další problemy, pokusy s měněním času chci ještě zkoušet později
screenshoty: 2fI34
diskuze: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/ windows_7-windows_update/error-code-0xc8000247-can t-install-updates/198166df-9549-e011-8dfc-68b599b3 1bf5

https://www.sysnative.com/forums/windows-update/48 21-windows-update-not-working-error-code-0xc800024 7.html

Tak to uz nechaj hladat a ked to nevyhlada ani do 2-3hodin tak viz co sa pise uplne dole (rucne si stiahnes a nainstalis KB3205638 (rel. 13-Dec-2016); KB4012583 (rel. 14-Mar-2017); KB4015195 (rel. 11-Apr-2017); KB4015380 (rel. 11-Apr-2017), predtym zakazes update a restart, potom zas povolis update.)

chipset nainstalovany i storage manager (Version V8.9.0.1023 mám 64bit) zkoušel jsem po každe instalaci a pořad chybova hlaška 0xc8000247, jedna věc mi ještě nejde do hlavy proč když mam špatne datum se nemužu synchronizovat se serverem aby se nastavilo datum spravně přes internet ale když ho nastavim ručně podle mobilu tak najednou se synchronizovat můžu? asi to s tim nema spojitost a plácám ale radši řeknu každy detail

Datum uz nastav spravne hlavne mesiac a rok a kasli na synchronizacie to mozes uplne vypnut.
Tak teraz chod do ovl.panely-programy a ten intel matrix manager odinstaluj a restart. Najdi si tie SATA radice v spravci zariadeni, a skontroluj jaky ovladac pouzivaju, chces odinstalovat ten inteli (ten si asi mal aj predtym) a nech to pouziva standardny z windows.
Inac ja pouzivam intel rapid storage 11.1.0.1006 s vistou32 a update fungovalo. Alebo skus tento to je podla readme aj pre tvoj chipset (ICH9)
https://downloadcenter.intel.com/download/21854/In tel-Rapid-Storage-Technology-AHCI-for-Windows-XP-V ista-on-Intel-6-Series-Chipset-Based-Desktop-Board s
predtym odinstaluj ten matrix storage a restart.

v odinstalovat programy bohužel neni viz obrazek, pouze graphic accelerator driver a ten uz tam byl zitra se ho pokusim odstranit podle teto stranky https://answers.microsoft.com/en-us/windows/wiki/w indows_7-hardware/uninstalling-the-intelr-rapid-st orage-technology/e3c4b6d6-56ba-4ac5-be50-89843c9d9 b22
a zkusim pokračovat s tím rapidem přikladam i obrazek všech řadiču snad je jeden spravně
8Mhkv

mazat controller a windows fix it jsem zatim nezkoušel ale po tom co jsem nainstaloval intel rapid storage se vyhledavani aktualizací uspěsně spustil i se spravně zadanym datumem, momentalně stále ještě vyhledává (cca od 11:45 do 16:15)

ok windows update funguje, aktualizace se nainstalovaly všechny až na aplikaci internet explorer 9 ta nejde - asi proto že už nainstalovaná je; každopadně řešením bylo nainstalovat intel rapid storage + ty 4 updaty manualně, mockrát děkuji za všechnu tvou pomoc

Tak si spusti ten dementny pruzkumnik s ktorym to premenovavas cez pravy klik ako spravca. Ked uz si ten admin. Neviem ale co chces premenovavat, nekonecne windowsupdate sa riesi nainstalenim prislusnych KB rucne, tu ich mas vylistovane aktualne https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/ windows_vista-update/updates-not-working-it-has-be en-searching-for/92cd6922-17f6-4730-b46b-91a480b95 dd3?msgId=1ef00080-91e9-4ffa-a5a3-92f6ecd69c32

Mám stejný problém, ale fígl s přejmenováním adresáře nepomohl a při pokusu o nainstalování aktualizací podle výše uvedeného návodu mi to hlásí 0x80070422. Jaký vliv na to má AHCI jsem nepochopil, ale nedávno jsem se díval do Biosu a disk tam je jako IDE. Po přepnutí do AHCI PC nedokážye nabootovat do Windows, po přepnutí na IDE zase normálně nebootuje. Také jsem v daném návodu nepochopil, jak mohu vyhledávat v seznamu nainstalovaných aktualizací, když tam nemám žádné vyhledávací okénko nebo příkaz v menu a nefunguje ani CTRL-F. Má někdo nějaký nápad, na co se teď zaměřit?

Edit: Pokud to pomůže, jedná se o HP Pavilion a6240.cs: https://support.hp.com/cz-cs/product/HP-Pavilion-a6000-Desktop-PC-series/3548186/model/3605530, https://support.hp.com/cz-cs/product/hp-pavilion-a6200-desktop-pc-series/3548186/model/3605530/document/c01077641

mám dojem, že tím konfliktním (či opravujícím) ovladačem je "Intel Matrix Storage Manager Driver".
můžeš si zbytečně hrát s instalací, než tu vistí šlichtu pošleš na smetiště dějin.

normální postup:
w7 sp1 -> wuau do režimu manuálně -> ovladače -> sp2 rollupdate -> měsíční kumulativní security aktualizace.

a pro křísiče wuau tu mám poznačený odkaz:
http://pc.poradna.net/q/view/1442028-windows-update-dokola-hleda-aktualizace?page=r1641818#r1641818

net stop bits
net stop wuauserv
regsvr32 /u wuaueng.dll /s
del /f /s /q %windir%\SoftwareDistribution\*.*
del /f /s /q %windir%\windowsupdate.log
regsvr32 wuaueng.dll /s
net start bits
net start wuauserv
wuauclt.exe /resetauthorization /detectnow
pause

a pro křísiče wuau tu mám poznačený odkaz

znamená to snad, že to nutně souvisí s názvem ovladače intel?
jestli jsi aspoň zběžně četl reakce na nefunkční aktualizace, zjistil jsi, že mají více různých příčin - ty se neřeší jediným postupem.
dával jsi tu odkaz na krám, zkopíroval jsem ti odtamtud přesný název intelího ovladače, který za to v některých případech mohl.
je to dost pomalu?

sorry, ale vidím, že některé jedince musím po malých dávkách. zítra nashle.

Bože, to nemůžeš aspoň jednou napsat normální postup bez toho, abys zbytečně rýpal a nutil člověka řešit problém jako detektivku několik dní?! 3-[

Edit: Začínám mít dojem, že to všechno může souviset s výměnou desky IPIBL-LA https://support.hp.com/my-en/document/c01077641 za IPIBL-LB https://support.hp.com/au-en/document/c01324212. U LA je Northbridge: Intel G33, Southbridge: ICH9R, u LB je jenom Intel G33 a ten Intel® Rapid Storage Technology se uvádí právě u ICH9R. Je to čím dál, tím zamotanější a medvěd se uložil k zimnímu spánku ... :-/

Tak AHCI režim jsem u disku dle rady XoXoChanel a MS návodu z https://pc.poradna.net/questions/2696993-kde-najit-drivery-na-ipibl-lb-a-zprovoznit-ahci zprovoznil, ale mezitím mi při těch různých experimentech z nabídky zmizela služba Windows Update, takže jakékoliv pokusy o její použíti generují hlášku, že služba není k dispozici.

Jak zase dostat službu Windows Update do seznamu služeb a jaký krok provést pak - script vymazání složky SoftwareDistribution nebo ruční instalaci 3 chybějících aktualizací?, popřípadě nejdříve jedno a pak druhé a v jaké posloupnosti?

Takže nakonec stačilo zaregistrovat službu wuaueng.dll příkazem regsvr32 wuaueng.dll /s, jelikož jsem ji předtím odregistroval příkazem regsvr32 /u wuaueng.dll /s z výše uvedeného skriptu. Pak jsem nainstaloval Balíček kontroly Windows Update pro Vindows Vista 32Bit alias aktualizaci KB947821 z https://download.microsoft.com/download/6/E/F/6EFA2958-EF2B-4DD1-B3BC-B891CB7C83DC/Windows6.0-KB947821-v35-x86.msu, který mi poradil XoXoChanel a restartoval PC. Po restartu jsem aplikoval skript:

net stop bits
net stop wuauserv
regsvr32 /u wuaueng.dll /s
del /f /s /q %windir%\SoftwareDistribution\*.*
del /f /s /q %windir%\windowsupdate.log
regsvr32 wuaueng.dll /s
net start bits
net start wuauserv
wuauclt.exe /resetauthorization /detectnow
pause

Nechtělo mi to smazat C:\Windows\windowsupdate.log (předtím to šlo bez problémů) a C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\Windows\WindowsUpdate.log, tak jsem skript přerušil a PC restartoval, skript zopakoval a C:\Windows\windowsupdate.log smazat šel. Na ten druhý odkaz jsem kašlal a také jsem ignoroval chybovou hlášku u net stop wuauserv, jelikož jsem danou službu neměl zaregistrovanou, takže jsem ji nemohl mít ani spuštěnou.

Poté jsem z https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-update/updates-not-working-it-has-been-searching-for/92cd6922-17f6-4730-b46b-91a480b95dd3?msgId=1ef00080-91e9-4ffa-a5a3-92f6ecd69c32&auth=1 nainstaloval KB3205638 a restartoval PC. Po restartu jsem ignoroval hlášku, že nebyla spuštěna služba oznamování událostí a ze stejného odkazu pak nainstaloval KB4012583, KB4015195, KB4015380 a jelikož mám IE9, tak i KB4014661, byť jsem to všechno otvíral a spouštěl přes Firefox.

Po každé instalaci jsem udělal restart PC a po poslední aktualizaci a restartu jsem normálně přes Ovládací panely spustil Windows Update a dal vyhledávat aktualizace. Hledalo to strašně dlouho a vypadalo to, že se tím vším nic nevyřešilo, ale po cca 20 hodinách!!! to konečně našlo 41 povinných a 1 volitelnou aktualizaci, které po mém odsouhlasení nainstalovalo s následným restartováním a zaktualizováním PC.

Díky všem za pomoc, hlavně XoXoChanelovi za zprovoznění AHCI i KB947821 a ledovému brtníkovi za nulovací skript!!! :-)

Nemám zálohu, tudíž jsem to musel vyřešit jinak. :-D

Respektive mám asi rok starou zálohu, takže ty nejstarší a nejcennější věci pro případ nějakého ransomware mám, ale není to varianta pro případ okamžitého přeinstalování systému. Vždy, když si vzpomenu na zálohování, tak se rozhodnu nejdříve vyčistit a zaktualizovat systém a většinou narazím na nějaký problém, pro který to zálohování zase odložím. Ale už by to po 1.5 roku fakt chtělo novější verzi ... :-[

Intel® Rapid Storage Technology

kromě ssd disků a podpory sw raidů je to k ničemu.
nebýt konfliktů v uzavřeném wintel světě, nikdo by si na tento ovladač ani nevzpomněl. sdružení wintel nevysvětlilo, co tento ovladač látá nebo obchází, že kvůli tomu mohou selhat i zbytečné automatické aktualizace.
přeinstaluj driver, po něm zkus ten čístící/startovní skript.

tvůj byznys má zítra volno, neuvažuješ o instalaci normálního systému?

To není tak jednoduché, nejdříve jej musím pořádně zazálohovat, pak do něj vrátit IPIBL-LA, kterou jsem mezitím sehnal, koupit a vyměnit chladič procesoru, koupit SSD a nainstalovat na něj čistý systém, který doplním datovým HDD. Na tu výměnu desky a chladiče zatím nějak nemám čas a ani odvahu. :-/

SUPER !!!! celý deň som skúšal všetko možné a beznádejne.. :( už som bol z toho zúfalý a potom natrafím na tento článok a problém odstránený behom 5 minút. !!! Ešte raz ste super, Ďakujem,.:-) môžem isť na :beer: