Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to LAN ?

Dobrý den, dostal se mi od kamaráda pod ruce notebook, nabízí mi ho za celkem slušnou cenu a píše mi, že je vybavený modemem - LAN. To znamená, že se z jeho pomocí budu moct připojit k wifi síti ?
Jsem počítačový laik, takže budu rád, za každou smysluplnou radu, děkuji.
Kadlec

A ono je možné, že by ten počítač neutáhl třeba ovladače k tomu adaptéru, nebo jak si mám vysvětlit, že je možnost nefunkčnosti té karty v PC ?
Kdybych našel na internetu typ základní desky a tak podobně, pomohlo by mi to nějak ?

USB Wifi adaptéry majú vcelku intenzívnu komunikáciu prostredníctvom radiča USB, sežerou značné systémové zdroje.
U starých kusov je to mnhokrát na hrane reálnej použiteľnosti, postačí že je spustených viac služieb systému alebo softwaru na pozadí a bezproblproblémové fungovanie USB WiFi adaptéru je iba zbožné želanie.

Lepším riešením by bol PCMCIA adaptér, teda ak notebook PCMCIA obsahuje ...

Vcelku tento notebook není vhodný pre laika. Je to starý kus a vyžaduje selekciu instalovaných aplikací co sa týka verzí. Nové softwarové molochy sa na tento stroj vyslovene nehodia.

Internet na tom rozchodíš určite. Za pár stokorun, od ruky tak za 200.-, kúpiš hardware - Home Router ktorý vie fungovať v modu Wireles Client, prepojíš to LAN kablom s notebookom a je to.

Internet šel "rozchodit" aj pod DOS-om 6.0, ... :-D

Aby ses nedivil, kolik takový starý paměti stojí. Nový jsou dražší, než ten notebook a starý se blbě shání. A upozornění - nedáš tam ty samý paměti, co máš doma v PC, jsou tam notebookový, tj. jinej slot.

3 rozdilne veci
LAN = dratove pripojeni
wi-fi - bezdratove pripojeni
(3G)modem = bezdratove pripojeni pomoci tefonnich operatoru
(wifi)modem = zarizeni pro wi-fi
EDIT
99% notesu ma LAN
90-97% notesu ma wifi
20-40% notesu ma 3G modem

Asi měl na mysli WAN.
WLAN snad je zdůrazněním použití výhradně bezdrátové technologie. LAN nerozlišuje způsob propojení. Příkladem jsou běžné SOHO sítě, kde jsou jak desktop(y) spolu s notebooky, či jinými bezdrátovými klienty.

hlavně:
modem = modem (na komutované telefonní linky). V té době 100% obsazenost a nutnost v noteboocích.

"wifi modem" je nesmysl, modemy jsou v podstatě sériová point-to-point zařízení, wifi je naopak multipoint CSMA/CD ethernet.

nevím, co jste četli, ale já ve specifikaci vidím modem pomlčka LAN, takže to znamená, že tam je jak dial-up modem, tak ethernet konektor. Jak uvedeno výše, v té době naprosto běžná konfigurace. Ostatně můj T23 to má stejně, což mě ještě celkem nedávno v britském hotelu zachránilo.

On totiž jde RJ-11 dát do RJ-45 - liší se jen délka, vyzkoušeno při přemístění Edimax ADSL modem/router/switch trojkombinace. A prostřední pár je v případě 100Mbps instalace volný a v některých kancelářských instalacích se takto šetřilo - zásuvka byla pro obojí.
Ale ono je to jedno, dotyčný kouká po naprosto zoufalém krámu a pochybuji, že by do 1 500,- Kč sehnal něco aspoň trochu rozumného.