Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem N96 - nefunkční mapy čili smrt Nokii na věčné časy! Neboli kdokoliv jiný forever!

Už roky vlastním telefon Nokia N96. Donedávna mapy fungovaly relativně bez problémů (že to občas spadlo, kupodivu pokaždé, když jsem navigaci nejvíce potřeboval, to je věc jiná), ale teď se mi mapy ani korektně nenačtou. Navigace nefunguje, trasa neustále není k nalezení, při výpočtu trasy padá celá aplikace, ulice a celé čtvrti mizí při větším zoomu a telefon za 14 000 Kč (tehdy) je vůbec celkem k ničemu. Jejich PC aplikace Nokia Suite se aktualizuje málem dvakrát denně a každá jejich novější verze této SW zrůdy je zbastlenější a horší než ta předchozí! Omlouám se za možné a opravdu nechtěné flame. Jen promlouvá má čerstvá a krušná zkušenost. Dneska jsem se hodinu motal v Práglu, poněvadž Nokia navigace mě poslala do pr**le, přestože jsem si včera za 80 Kč poctivě zakoupil měsíční licenci (a to jsem ještě před tím musel celé mapy přeinstalovat, protože aplikace nepovedená a výše zmíněná mě k dialogu pro zakoupení licence ani nepustila). Víte vy, kolik nervózních pražáků mě dnes vytroubilo, když jsem si opatrně a takticky hledal cestu z toho šíleného Sin City? To už je myslím na pováženou. Jsem citlivá povaha. Uvědomujete si, jak moc jsem frustrovaný a rozzlobený?!
Že N96 je jaksi "starší model" navíc poněkud "nevydařený model", je z mého hlediska jako uživatele věc vedlejší. Proč navigace v mém předraženém a nepovedeném telefonu řádně nefunguje, nadto když se tímto společnost Nokia tak moc chlubí? Opravdu se společnost Nokia tak usilovně chce zbavit svých letitiých zákazníků? Opravdu si myslí, že abych měl v telefonu funkční navigaci, koupím si nějakou tu jejich přihřátou dotykovou hračku?
ZAPOMEŇTE!
Pokud Nokia nemá v úmyslu velice rychle zprovoznit slíbenou funkci i na tomto modelu, s Nokií končím na věčné časy. Nestojím o jejich bezdotykové modely. Chci tlačítkový telefon s velkým diplejem a poctivou hardwarovou výbavou! Chci navigaci. A pokud mi ji Nokia odepřete, koupím si ji jinde, protože takhle funguje trh (což jim zjevně uniká).
Vždyť oni tenhle telefon ani nemájí v nabídce na těch jejich stupidních stránkách! Stydí se za něj, zřejmě.
A víte co. Kašlu na ně. Tohle už je na mě moc. Doufám, že zkrachují. Doufám, že je Samsung nebo kdokoliv jiný převálcuje a oni si to pak mohou jít hodit i s těmi jejich neschopnými šéfy na nejvyšší ráhno kapitalismu. Mám Nokie plné zuby! A věřte mi, že jim budu škodit, jak to jen půjde. Už nikdy značku Nokia NEDOPORUČÍM nikomu ze známých (což jsem dříve, já bl**c, nevím proč dělal). Kašlou na lidi, kteří je živí a platí. Já kašlu na ně.
Táhni do pekla, Nokie!

A nyní dotaz: Jaký telefon (proboha, tlačítkový) s kvalitní HW a SW výbavou zakoupit? A jakou navigaci?
Prosím nic od Nokie.

Děkuji za věcné rady a připomínky.

Honza

Dík za podporu. Asi jsem se trochu zbytečně rozzlobil. Ale fakticky mám vztek. Nevěděl jsem, jak ho vyšťavit, tak jsem to napsal sem. šel bych si zatřílet na terč s velkým rudým nápisem Nokia přes střed, ale střelnici tady u nás zavřeli v šest (a stejně nemám na střelivo). Ještě bych se mohl jít ožrat, ale mám před výplatou. Nechci se nikoho dotknout (kromě společnosti Nokia), nechci být osobní a nemám v úmyslu někoho zrazovat od něčeho, čemu fandí. Já ale za sebe sama jedno vím: Můj další aparát nebude od této značky, byť věřím, že jejich nejnovější modely jsou superbezvadokonalostsama (tak jako tehdy model N96). Jako že já jsem já. Už nikdy.

Ahojky, jsem úplný analfabet na počítače a novou dobu celkově, ale po přečtení těchto stránek jsem ještě větší:-)
Pořídil jsem si taky starší N96 ( vím, že nikdy nebyla používaná, takže je jako nová...) a nevím, co s ní mám dělat...Je fakticky dokonalá, ale mapy mi v ní nejdou vůbec!!!Mám tam nainstalované ovi mapy (promiňte, jestli se vyjadřuji neodborně), ale kromě jednoho satelitního snímku mého bydliště jsem z té mapy nic nezískal!!! Nechápu to...přeinstaloval jsem mapy opět ze zálohového souboru a stále nic...Zjistil jsem, že v telefonu mám i hlasovou navigaci (jednotlivé hlasové příkazy ), ovšem o to mi ani nejde. Chtěl bych se pouze občas podívat na mapu jako takovou, ale nemám na co!!! Telefon je to opravdu vynikající, co se týče multimédií a kvalitního foťáku k tomu, obslužnost známá v nokiích-dovedená na tu dobu k dokonalosti, nicméně i ve starších modelech od nokie mi alespoň mapa jela (podotýkám, že navigaci nepotřebuji-mám dokonalého tom-toma do auta)...
Pokusíte se mi poradit, jak mám postupovat (laicky prosím), abych tam ty funkční mapy dostal???
Snažím se tam dostat cokoli, ale jelikož jsem asi fakticky blbec, tak netuším jak!!! Asi bych potřeboval něco ve stylu: připoj mobil přes USB, stáhni si odkaz tam a tam , zapni instalaci a restartuj mobil...Nevím, jestli jsem naivní, ale snad něco takového existuje:-)
Děkuji za případnou pomoc:-)
Váš analfabet:-))

1. chápu tě
2. musíš ale uznat, že N96 je skoro 4 roky starý mobil, a to je v dnešní době jako doba kamenná
3. obávám se, že poslední tlačítkový telefon je E52, ten ale na tom není, co se aktuálnosti OS Symbian týká, zrovna nejlépe. Nicméně pro něj bude navigace nejspíše dostupná v trochu vyšší verzi, než pro N96
4. chápu i požadavek tlačítek, to je ale (bohužel) anachronický požadavek...
5. poslední variantou je nějaký model z S40 řady, tam ale jsou mapy hodně ořezané a navíc aktualizace programu je možná jen upgradem firmware.
6. co vím, tak žádná mobilní navigace kvalitativně srovnatelná s Nokia Maps a "v ceně" mobilu neexistuje.

Jaktože ne? Označím si část mapy, kterou chci a stáhne se mi. Včera jsem tak stáhnul Prahu a můžu si v ní lítat bez netu jak chci. Jen jak říkám - v momentě, kdy chci použít hlasovou autonavigaci, to chce stále připojení na internet. Je jasné, že to nebude už stahovat mapy, takže data budou minimální, přesto bych to chtěl celé offline. :-)

Normalne zachovej chladnou hlavu. tvuj 4 roky stary mobil je zrejme vadny. Bud jen softwareovy problem, ale vzhledem ke stari nejspis i hardwareovy.
Kup si neco noveho, ale E52 radsi opravdu ne, navigace tam sice funguje bezchybne, ale me zase vytaci, ze s zadnym prohlizecem (ani vestavenym ani opera mobile) nejsem schopen zobrazit mapu pri nahlizeni do katastru nemovitosti (jakasi Marushka proste na symbianu nefunguje),
Zato jakykoli Android s Marushkou nema problem.