Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD Athlon X2 5400+ Black Edition soc.AM2/AM2+ na ALiveSATA2-GLAN (bude fungovat?)

dobry den
planujem si kupit procesor AMD Athlon X2 5400+ Black Edition soc.AM2/AM2+ na maticnu dosku ALiveSATA2-GLAN
lenze podla stranky http://www.asrock.com/mb/VIA/ALiveSATA2-GLAN/?cat= CPU mi pasuju iba procesory s takym cislom modelu aky najdem tam
a kedze procesor ktory kupujem ma cislo modelu ADO5400DOBOX a na stranke nieje, chcem sa spytat ci mi vobec nepojde alebo by stacil update biosu
dakujem za odpoved

Ten tvůj CPU má jádro Brisbane:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%20X2%2 05400+%20-%20ADO5400IAA5DO%20%28ADO5400DOBOX%29.ht ml
CPU s tímto jádrem tam v CPU supportu je uveden model 5200+ a vyžadovaná verze BIOSu pro CPU s tímto jádrem je minimálně P2.40 nebo P2.50.
Pokud CPU vlastníš, proveď se současným CPU FLASH BIOSu na poslední verzi P2.60 a zkus to.
Na 95% to bude fungovat (ještě by mohl být zádrhel v nastavení násobiče, vzhledem k tomu, že se jedná o BLACK EDITION).

no kupujem ho z bazaru od jednej osoby...bios som updatoval asi pred troma dnami s tymto cpu ktory mam teraz...je to verzia 2.59 alebo 2.60...to je uz jedno lebo 2.60 je na usb a 2.50 az po 2.59 je na cpu
takze by na 95% mal ist
a ten zadrhel v nastaveni nasobice sa da vyriesit v nastaveniach biosu?
dakujem

Vzhledem k tomu, že v manuálu na straně s číslem 33:
http://europe.asrock.com/downloadsite/manual/ALive SATA2-GLAN.pdf
je možnost "Multiplier/Voltage Change" "Auto/Manual" a při volbě "Manual" jde násobič nastavovat ručně, tak se pravděpodobnost funkčnosti zvyšuje k 98%. Přinejhorším by mohl být detekován jako 5200+ s násobičem nastaveným o krok níže než je oficiálně doporučený (2700MHz místo oficiálních 2800MHz).

plany poplach...ajtak dakujem...uz som isiel ze ho vyberiem a dam naspet stary a ked som vyberal chladic tak sa mi snim vytiahol aj procesor...to znamena ze bol zle zapojeny a tak som skusil dat este raz a opatrne..(predtym ho montoval starsi brat) a spustil som a uz ide vsetko ako ma...