Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 hdd do pc

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu. Syn dostal počítač a já bych do něj ráda vložila hdd ze starého pc na kterém je nainstalován i operační systém. Musím tento hdd najít či změnit v biosu nebo si ho pc najde sám ? Předem moc děkuji za radu, v tomhle směru jsem úplný začátečník :-( Nerada bych přišla o data na něm, moc děkuji za pomoc

Nerada bych přišla o data na něm, moc děkuji za pomoc

V tom pripade by to mal robit niekto, kto vie co robi!

na kterém je nainstalován i operační systém

Ten ovsem na novom PC nepobezi, s tym treba ratat.

Musím tento hdd najít či změnit v biosu

HDD staci spravne pripojit.

Na tom novém je nainstalován XP Profesional, ten druhý z toho starého pc jsem si chtěla nechat spíš jako úložiště pro fotky, filmy atd.. Prostě to co mám teď, jen nevím jestli je nutné šťourat do biosu nebo si ho najde sám

Prostě to co mám teď, jen nevím jestli je nutné šťourat do biosu nebo si ho najde sám

Tazko radit niekomu, kto nedokaze citat s porozumenim.
BTW, bolo by dobre keby si uviedla velkost diskov a ich rozdelenie (oddiely), aby ti niekto mohol presne povedat, co urobit.

Chtělo by vidět, jak to máš nakonfigurované. Bude se zřejmě jednat o starou plečku s IDE diskem a IDE mechanikou - pak bych dal DVD drajv jako master na sekundární řadič, k němu disk ze starého PC na jednu kšandu coby slave (nebo opačně, je to jedno). Systémový disk nechat single či master (podle typu) na primárním řadiči.

80GB, tak to asi nebolo moc nove PC.
V tom pripade co disk, to oddiel. Ak som to dobre pochopil, ten "novy" si naformatovala na NTFS a nasledne nan nainstalovala system. Potom je to OK.

Ak je na starom disku stary system + data v kope, tak treba spravit zalohu dat (USBcko, externy disk alebo zapojit do PC, vytvorit si zlozku na "novom" disku a skopirovat to docasne tam), ked budu data "upratane" tak disk naformatuj na NTFS a potom uz len vytvor zlozky (filmy, hudba, obrazky) a skopiruj do nich data zo zalohy.

Podívat se, jak je připojen systémový disk a DVD mechanika, omrknout jejich jumper headery. Dle vlastní úvahy pak připojit "nový" disk na volný port (primary slave nebo secondary master/slave/single, popř. obojí cable select - záleží na již navěšené jednotce). Jo, a každý výrobce má jumperování disků řešeno jinak. Zdá se to jako magie, ale ve své podstatě je to dětsky jednoduché. Pokud ale tyhle termíny slyšíš poprvé v životě, nepouštěj se do toho a zakup USB boxík. Tam není co zmršit.

BIOS by si ho mal najst sam, ved ho zapoj a pozri do BIOSu, ci ho vidi
co pisal mif s tymi kablami, tak stare disky boli zapojene cez IDE kabel - to je taky siroky kabel. Na doske zvycajne boli dva konektory pre tieto kable a na kazdy kabel sa dali zapojit 2 zariadenie (CD mechanika, alebo HDD). Takze na jeden kabel zapoj ten novy disk a na druhy stary disk s CDckom

po zapnutí pc se detekují disky.
nejdřív s jediným diskem: měl by se vypsat na místě "primary master", je to vidět i v biosu.
pokud ne, zapojit na správný kabel: ide0 v základní desce, jumper na disku=master (různé disky to mohou mít jinak)
až je výpis v pořádku, potom přidat disk z jiného pc. kvůli rychlosti radši na stejný kabel s prvním diskem, slave (s jumperem nebo bez).
slavnostně zapnout.