Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BOOTMGR is missing – Windows 7

Dobrý den, dnes ráno jsem s úsměvem vstal, zapnul pc a úsměv se pomalu vytratil. Vyskočila na mne stará dobrá hláška „BOOTMGR is missing“. Již několikrát jsem se s tím trápil a reinstaloval kvůli tomu Windows.

Windows šel korektně spustit až na klasickou uživatelskou plochu pouze tak, že jsem dal instalační DVD do mechaniky a nespouštěl opravu ani nemačkal jakoukoliv klávesu při bootování = Windows 7 sám nastartoval bez jakéhokoliv vměšování. Jamile jsem ale DVD vyndal, tak při bootování se zobrazila opět „BOOTMGR is missing“

Zkoušel jsem to klasicky opravit přes vložené instalační DVD = Možnosti obnovení systému/oprava spouštění systému. Nakonec jsem si myslel, že jsem to opravil přes nastavení Hard Disk Boot Prioroty v Biosu a HDD s Windows 7 jsem posunul na 1. místo. Dnes jsem znova zapnul pc a znovu ta hláška. Podíval jsem se do Biosu do sekce Hard Disk Boot Priority a HDD tam ani nebyl! Tak jsem znovu restartoval pc a nechal DVD v mechanice a tentokrát tam HDD byl. Tak nevím, zda je HDD špatný nebo zda se mi něco hádá.

Lze to nějak zjistit?

* Jinak jsem to sepsal zde: http://mrpierc.jecool.net/blog/bootmgr-is-missing- windows-7-reseni (není myšleno jak reklama na blog, ale pro souvislost)

Tak přesně po týdnu dnes ráno opět BOOTMGR hláška. V Biosu nebyl vidět HDD se systémem. Jakmile jsem ale vložil DVD Win7 a restartoval, tak se v Biosu ihned objevil. Posunul jsem ho v Disk Boot Priority na 1. místo a systém šel spustit. Nelze této hlášce ale nějak zamezit. Takto nechci každý den spouštět PC :-)

Budu rád za jakoukoliv radu.

Dobrý den, opět se po čase hlásím. Přesně dnes jsem zapnul PC a zase se objevila hláška BOOTMGR. Opět jsem se podíval do Biosu a zjistil že systémový HDD tam není. Vložil jsem tedy instalační DVD s win7 a tentokrát jsem zkusil opravit. Napsalo to, že to nelze opravit. Vypnul jsem PC a znovu zapnul. Windows 7 bez problému najelo. A tak mě napadá, není náhodou HDD vadný a tím se projevuje jeho náladovost?

Jedná se o: HDD Seagate Barracuda 7200.14, 3,5" SATA III, 64MB - 1TB

Jednou za čas v PC ten HDD jakoby jemně cvakne (takové lup). Ale není to nijak znát na chodu PC, nic se nezpomalí, nic se nezasekne.
Ale třeba právě ten HDD může být vadný. Mám ho nějak otestovat?

Ten 1TB HDD pošlu zítra na reklamaci. Zatím jsem koupil další HDD na data (stejně jsem už neměl místo) a nainstaloval jsem na nový Win7. Měl jsem připojený i "Disk 0" (osobní data) a po čisté instalaci se opět objevilo BOOTMGR. Odebral jsem "Disk0" a instaloval znovu Win7, poté jsem připojil "Disk 0" a již bez BOOTMGR. A to mi asi napovídá, že tu dělá problém ten "Disk 0", protože je ve správě disků "aktivní" aniž by na něm byl systém. Takže mám nový HDD aktivní a "Disk0" také aktivní. V tom se to hádá.

Jak mám tedy HDD "Disk0" změnit jen na primární oddíl a aby byl NEaktivní? Tím bych mohl vyřešit problém...
A ještě se zeptám, zda po nastavení neaktivního disku neztratím data? :-)

úplně špatně. při instalaci nového systému tam nesměl být starý disk s hotovým zavaděčem w7 - buď s nižším číslem sata portu, nebo biosem přednastavený jako bootovací.
v normálním partition manageru bys viděl co ti tam vzniklo.

- odpoj disk co budeš reklamovat,
- připoj nový do nejnižšího čísla sata portu: podle popisu na desce nebo v manuálu.
- v biosu zkontroluj že disk vidíš: že na prvním místě z disků není usb čtečka, ani třetí hdd
- oprav zavaděč z dvd:

Po vadné instalaci win7 je potřeba nabootovat z instalačního DVD a dát opravit. Přejít do command a zadat toto:
bootrec /RebuildBcd
bootrec /FixMbr
bootrec /Fixboot
Zrestartovat a je to

předpokládám že po správné instalaci bootloadreru to na něj opraví značení aktivního oddílu.

edit:

zda po nastavení neaktivního disku neztratím data?

oprava jde normálním = bootovacím partition managerem. ten ovšem nedoinstaluje na nový disk chybějící bootloader.

ke ztrátě dat z disku nedojde. ale kdybych měl přísahat že ti věřím, že při tak jednoduché operaci nic nezformátuješ a nepřepíšeš, tak ti vůbec nevěřím.
naštěstí píšu že máš ten disk odpojit, a už nikdy ten vadný disk nepřipojovat v pořadí jako první.
ty ho tam připojíš stejně.

OK, jsem vůl. Nový HDD mám připojený na Channel 0, ten "disk 0" je na jiném channelu. Priorita bootování je nastavena na nový HDD. Nyní se HDD nehádají a vše jde. Zeptám se tedy, zda když opravím zavaděč z dvd dle tvého návodu, tak mám odpojit i na chvíli i "Disk 0". Po připojení Disku 0 bude pryč příznak "aktivní" ??? Chápu to správně?

1)
Odpojit "Disk 0", nechat jen nový HDD

2)
Po vadné instalaci win7 je potřeba nabootovat z instalačního DVD a dát opravit. Přejít do command a zadat toto:
bootrec /RebuildBcd
bootrec /FixMbr
bootrec /Fixboot
Zrestartovat a je to

3) tím se opraví bootloader, ale zmizí tím po připojení "Disk 0" příznak u něj "aktivní"?

To jsem si právě myslel. Já nyní nemám problém s bootováním, protože jak jsem již psal, poté jsem nový HDD dal na channel 0 a "Disk 0" odpojil a nainstaloval na nový HDD Win7. Od té doby bootloader nedělá problém. Mám tedy cenu podstupovat bod 2? Nebo ho pro jistotu provézt?

Jenže se potřebuji zbavit příznaku "aktivní" u "Disku 0", aby mi opět nezačal dělat problémy při připojení dalších disků atd.

1) potřebuješ aspoň jednou v životě po restartu zažít, že tvůj nový disk bootuje správně a je schopen samostatného života. proto musíš odpojit starý disk. tím pádem tě prozatím přestane zajímat příznak disku 0 - z odpojeného disku nic nezmizí.

já mám podezření, že jsi na nový disk (díky špatnému zapojení disků) vůbec bootloder nenainstaloval - to uvidíš po restartu že windows nenaběhnou, anebo v normálním partition manageru.
i správa disků by ti dva bootovatelné oddíly ukázala, ale nic jsi nehlásil.

takže nic nebootuje, nudná nebo žádná chybová hláška.
vrazíš tam dvd, restart, ...
teď se rozpomeneš, že jsi pořád nový disk nezapojil jako PRVNÍ. zas ten blbý krám vypneš, a KONEČNĚ ho zapojíš dobře.
2) zapneš, opravíš "bootrec"
po restartu windows naběhnou, nejspíš.
(nebo si "aktivní" na novém disku neopravily ... vrazíš boot partition manager, nastavíš prvnímu oddílu "active", ok, restart)

3) když ti to jede, vypneš krám, zapojíš nesprávný starý disk jako DRUHÝ.
zapneš krám, do biosu, zkonroluješ že druhý disk je vidět jako druhý (ve výpisu disků, v pořadí bootování nebo vůbec)
restart, naběhne to.

je možné že ještě stále mají oba disky nastavený aktivní oddíl. buď se to po restartu samo spraví, nebo to zmákneš partition managerem. na windowsí správu disků bych nespoléhal.

OK,

1) Protože mi zmizelo u nové HDD příznak aktivní, tak jsem stáhnul EaseUS Partition Master 9.1.1 Home Edition.
2) Nastavil přes něj nový HDD jako aktivní.
3) Sice mi naběhla BOOTMGR hláška, ale odpojil jsem Disko 0 HDD, vložil instalační DVD, opravil spouštění.
4) Nyní jsou oba disky aktivní a ten nový je bootovací.

Nyní to nedělá chybu. Jen jsem hledal u EaseUS Partition Master a nemohu najít, jak udělat ten Disk 0 jako neaktivní. Ale pokud tady karel psal, že to nevadí, tak se v tom raději hrabat nebudu.

1TB disk jsem dnes poslal na reklamaci, protože pokud mizel z Biosu, tak byl asi opravdu vadný.

* Tak jsem si dokázal nastavit Disko 0 jako neaktivní přes cmd:

1. Run command by going to Windows Start --> Run.

2. Strike "diskpart".

3. Strike "list disk" and then you will see a list of disks. I see disk0 and disk1 on my PC.

4. Strike "Select disk 1" in order to select the targeted disk.

5. Strike "list partition" and you will see the list of partitions on disk 1. (you can omit step3 and 4 if there was only one disk on your PC)

6. Strike "Select partition 1" and I selected the partition H: which is active.

7. Strike "inactive" - The active partition will be converted to inactive by Windows.

8. You're finished.

Děkuji za pomoc, opět budu chvíli testovat :-)

Poněkud se mýlíš v analýze příčin. Kterýkoliv disk v počítači může mít oddíl s příznakem aktivní a ničemu to nevadí. Pouze, pokud je ten který disk nastaven jako bootovací, tak se počítač snaží z něho botovat - a nenalezne-li na disku oddíl z tímto příznakem, ohlásí tobě tak důvěrně známou hlášku. A jestli je přitom na jiném disku nějaký oddíl s příznakem aktivní, je naprosto lhostejné. Tvůj výrok "kolize dvou "aktivních" pevných disků" je tedy mylný.

Ahoj, mam problem s bootmgr is missing. Win 7. Vrtal sem se v prevodu os na SSD. Spatne jsem si ulozil zalohu z recovery partition, ktera se dala ulozit jen jednou, ale nasel jsem, ze pokud se tahle partition oznaci na aktivni, zpristupni se soubor, kde se to da prepsat a ulozit recovery znovu. Nicméně jsem tu recovery partion nechal aktivni a po restartu to hlásí BOOTMGR is missing. Myslim, že by to mohlo být tím jak bios chce bootovat z téhle partition. Napadá mě řešení celý tento disk připojit na druhý pc pres usb a odaktivivat tu recovery partition. Nechtěl bych to ale zkazit jeste vic. Tu zalohu z recovery mam na dalsim hdd, ale nejde mi z nej taky bootovat, coz by melo, nebot to recovery je s tovarnim nastavenim. Diky za rady

Zdravím, ja mám troška jiný problém, mám naformátovaný HDD, vložil jsem ho zpět do PC a napsalo mi to Bootmgr chybí !
Jako mám dale postupovat v takovém případě ?
Zkoušel jsem dat mechaniku na 1. místo ale nefunguje to
ať tam nastavím cd nebo Hdd už jsem zkusil dokonce na druhém pc nainstalovat Win7 a už nainstalovaný připojit do zmiňovaného PC ale nefunguje to ani tak stále to piše BootMGR chybí. Už nevím co stím poradíte mi někdo dík