Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nová klávesnice do 1000kč

Ahoj,
chtěl bych si koupit novou klávesnici a už mám vybrané dvě, tak bych chtěl znát Vaše názory :)

Microsoft Digital Media Keyboard 3000 USB CZ

www.alza.cz/microsoft-digital-media-keyboard-3000-usb-cz-d306377.htm

Genius GX Gaming IMPERATOR

www.alza.cz/genius-gx-gaming-imperator-d332579.htm

více se asi přikláním k té druhé.

-Cenu jsem si zvolil do 1000kč
-dále bych rád aby klávesnice měla nízké klávesy, což splňuje spíš ta od Microsoftu, ale ta druhá je taky nemá extra vysoké
-chci drátovou s USB
-nemusim mít moc multimediálních kláves, budou mi stačit Play/Pauza, Zvuk ON/OF...to by mělo stačit :D
-sice nevim jestli využiju ten levej sloupec kláves,ale jiný klávesnice se mi zatím moc nelíbily
-nepotřebuju žádný podsvícení

Do teď jsem měl :

www.czc.cz/genius-slimstar-220-pro-cerna/65128/produkt

a byl jsem spokojenej, ale znovu se mi jí už nechce kupovat.

Jak se Vám líbí ty co jsem zatím vybral ? nebo byste měli lepší návrhy ?
Díky za jakékoliv názory
:)

když je tma, tak mám stejně většinou rozsvícenou lampičku :D

Ale jak si tak čtu diskusi na CZC, tak tam někdo píše, že se z kláves sloupávaj popisky a taky na klávesách 1-10 nejsou vůbec popisky ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é, takže Microsoft vyřazuju :D docela se mi u ní líbí ta ergonomie, že jsou ty klávesy tak zaoblené :D ale ta absence ě,š,č,ř,ž,ý,á....mi bude vadit.
Takže to vypadá na tu Geniusku, leda by někdo přišel s něčím novým :)

Jedině Microsoft, pod rukama mi prošla spousta klávesnic a nic tak příjemného a tichého jako Microsoft jsem neviděl, mám už rok Microsoft Wired Keyboard 600 (to samé bez multimediálních kláves) a kdyby se dala ještě sehnat někde v rozumném obchodě blízko mého bydliště, tak si koupím druhou ke stolnímu počítači místo Logitechu.
Na klávesnici od Geniusu bych se asi vykašlal. Genius má svou nedobrou pověst, kamarád si koupil velmi podobnou na hraní a po roce je prakticky nepoužitelná, klávesy hodně ztuhly, pořádně nereagují, musí do ní klepat jak do psacího stroje.

Pokud chceš tu od Microsoftu, podívej se po modelu Wired Keyboard 600. Dá se najít za 220+ korun a je to to samé ošizené o multimédia- má to jen play/pauza, hlasitost a vypnutí zvuku.

Doporučuji Microsoft nebo se zkus podívat i na Logitech. Kup si co se tě bude líbit a vyhovovat, MS a Logitechem chybu neuděláš. Já mám Logitech deluxe 250 a naprostá spokojenost. pak mám bezdrátovku od hama s bezrámovou konstrukcí, sice je dobrá ale tu nedoporučuji.

Co se týče Logitech, tak jsem koukal na tuhle:
http://www.alza.cz/logitech-media-keyboard-k200-d2 01976.htm#prislusenstvi
ale přijde mi, že má zase docela vysoký klávesy.

Co máte všichni proti Geniusu ?

Přijde mi,že jsem projel už snad všechny klávesnice na CZC a Alze, ale jsem strašně vybíravej :D
Asi koupim tu Hamu:
http://www.alza.cz/hama-multimedialni-klavesnice-c erna-usb-ps2-d253723.htm

Nejvíc by se mi asi líbila ta Microsoft Wired Keyboard 600 jak psal Potkan007, ale tu tam nemaj :(

Ten Logitech se mi líbí.
Génius, Hama a jiné podobné značky mají na hovno zpracování. Levné plasty, nepřemýšlí nad konstrukcí prostě a sprostě to ňák smontují aby to drželo chvíli pohromadě. Ale mnohem hůř jsou na tom myši, ty ještě lakují a za měsíc se ošoupou. Jestli se těmhle značkám povede jeden model ze sta tak je to moc.

Asi máš pravdu, na těch obrázcích nebyla vidět ta klávesa zesílení zvuku, tak jsem myslel že by to mohlo být Mute, ale asi tam je :-D

Mám tu další klávesnici:
od Gigabyte
http://www.alza.cz/gigabyte-gk-k6150-cerna-d195928 .htm#popis
Sice taky nemá Mute jako tamta, ale vypadá možná líp.
Nebo další :
zase od A4tech - ta vypadá jako od Notebooku, podle kláves, tak tu asi ne.
http://www.alza.cz/a4tech-kd-600l-cerna-d323696.ht m

Já už fakt nevim, chci nízký klávesy.
Teď se teda rozhoduju mezi Gigabyte a Hama
http://www.alza.cz/gigabyte-gk-k6150-cerna-d195928 .htm#popis
x
http://www.alza.cz/hama-multimedialni-klavesnice-c erna-usb-ps2-d253723.htm

Hama má Mute
Gigabyte velkej levý Shift.

přesně tu A4tech KD-600L zrovna mám a musím říct, že je to skvělá klávesnice, píše se na ní fakt dobře (píšu všemi deseti), protože má dost velká tlačítka (mě to vyhovuje), taky u téhle klávesnice je celkem rarita že má velkej levej shift, velkej backspace a enter. Jinak ty klávesy vypadají, že jsou hodně nízké ale zase maj hlubší stisk tak je to OK, možno by bylo dobře před koupí vyzkoušet či sedne. Na CZC je o něco levnějc http://www.czc.cz/a4tech-kd-600l-cz/100841/produkt ?q-category-id=9n62juquhcil5a0cud6rdednh2&q-c-0-pr oducer=sah7fla7po8d3e970p2clvokg9b.

Celkově mi přijde A4Tech jako firma přicházející z prázdna a přitom už má dlouholetou tradici. Nikdy jsem jim nevěnoval pozornost, občas měl někdo myš, nebo klávesnici od nich a teď si všímám, že na poli výrobců myší jsou velký hráč, spousta lidí je má, ale je to otázka pár let zpátky. Už i já jsem podlehl a po tom, co jsem dřel o stůl jednoho Logitecha za druhým jsem koupil myš A4tech F5 V-Track a zatím nelituju. Na cesty zatím Logitech zůstává, ale co já vím, třeba jednou...
Zatím jsem na té myši nepochopil kryt. Myš je "A4tech F5 V-Track", tak jak proboha napadlo výrobce chlubit se na vrcholu myši nápisem X7?

Mysi A4Tech jsem mel ke svymu prvnimu PC, bylo to XT slozeny na stole, nekdy v roce 1995, a v dobe kulickovych seriovych mysi to byla jedna z tech lepsich, takze minimalne u me ma dlouholetou tradici :) Nicmene bych se osobne bal, ze za tech skoro dvacet let z ni zbylo jen jmeno - jak se zda, tak se porad drzi.

Klávesnice Šikovný byly celkem populární a kvalitní v době, kdy klávesnice ještě vypadaly jako klávesnice. Teď bych asi vybíral z něčeho od značek Microsoft nebo Logitech. Je ale fakt, že výhodu klávesnic s tlačítky navíc a ještě k tomu umístěných na netradičních místech jsem nepochopil a nekupuju to. Stojí necelé tři stovky, přinejhorším ji vyhodíš.

Co máte všichni proti Geniusu ?

kladiva, krumpáče, buchary, baseballové pálky, nože, někteří i palné zbraně.

Já už nikdy NIC od firmy Genius nekoupím. Každý jejich "produkt" měl nějaké skryté, ale o to zásadnější vady - drahá USB klávesnice se zasekávala, bezdrátová HTPC klávesnice zase vyšťavila baterky za 6 dní (i když nebyla vůbec používána). Myši nevzpomínám, ty nevydrží ani měsíc, pak se jim vymačkají mikrospínače. Zadarmo jsou tyhle šity drahé.

edit: Mif promine, jediné co od Geniusu akceptuju, jsou/byly levné PS/2 klávesnice za 120Kč. Manželka má jednu už 5 let ;-)

...ruce...
Nože je škoda a použití palné zbraně jinde než na střelnici by se blbě vysvětlovalo. Na střelnici to nejde, kdo by uklízel ten bordel, ekoteroristům je trnem v oku neRoHS střely, zde je vidět, jací jsou to debilové...

Jinak třeba starší levné myši do PS/2 sice nic moc, ale ještě mám jednu někde v krabici, ale měl jsem rychlou náhražku za "odešlou" klávesnici, ale kam se hrabe kvalitou na obyčejnou Chicony. Nejistý stisk kláves - nutno přesně na střed, pak možná to reagovalo, atd...