Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude tento chladič stačit?

Zdravím,
bráškovi odešel box chladič z CPU a já nemám víc než 200,-
Má AMD Athlon 64 X2 5200+ který má Max. TDP 89W

Bude stačit tento chladič? http://www.alza.cz/zalman-chz-cnps7000v-al-d281318 .htm
Hraje na něm méně náročné hry jako League of Legends, Battleforge a Minecraft.

Box chladič celkem držel, ale někdy když je parní letní den, se PC přehříval a třeba 1 za den restartoval.

Opravdu nemám víc než 200,- a do výplaty je ještě dlouho, na PC ale přes prázdniny chce chodit :-)

Díky

Tak maličká větráček co je na tom chladiči doma nemám a vyhazovat za něj peníze? Nebude lepší právě ten levnější chladič?
Ten box byl z AMD Phenom II X4, takovej s měděnou základnou, pár heat-pipenama (či jak se tomu nadává) a pidi větráčkem, který je fakt nemotorně připevněn :-)
Hlučnej byl strašně.

Jako problém to není, ale je tu ta otázka, nebude o trochu lepší ten Zalman? Zas ty dvě stovky obětuju.

Nejsem si jist, zda ti můžou něco naúčtovat za obal, ale to fakt nevím. A zboží nesmí jevit známky používání, což asi nebude u tebe možný, jelikož tam nacpeš pastu a z tohoho chladiče to nepůjde dokonale vyčistit.

A vůbec - když chceš kupovat Gaiu, tak proč dočasně celej chladič? A to nemáš doma nějakej starej větrák, kterej bys tam dočasně připevnil?

Přečetl, přecejen místo větráčku za 100,- vemu ten zalman za 200,-. Mám ještě slevu 50,- tak se to i vyplatí.
Nemohu si dovolit lepší, sem naprosto bez peněz, teď jsem zaplatil dluhy a zbylo mi 800,- na 14 dní. To moc není, s tím Vás ale nebudu otravovat.
Ten Zalman vypadá jako ten Xigmatek Apache a ten na tom zle nebyl. Mě stačí to, že bude chladit a vystačí na ty hry co hraje, bez restartu kvůli teplotám.

tak by to mělo dojít každému

Já jsem totiž úplně blbý. Vůbec nechápu, že by se mohl CPU přehřívat kvůli blbě nasazenému chladiči, absenci termopasty (či naopak metráku termopasty), či vyfučenému médiu z pipek. Tak promiň, že jsem se odvážil reagovat. Už se to nestane.