Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno poredte s antivirem

dobry den, za nedlouho budu mit novy NB ale bude v nem jen OS. tak vas chci pozadat o radu s tim, jaky si mam poridit antivir (ktery bude zdarma ke stahnuti). pripadne jastli nemate nejake tipy jak dobre ochranit pc pred viry. dekuji za odpoved

Co je zdarma je k ničemu, to si pamatuj např. parodie na antivirus s názvem Avast. Pokud chceš kvalitu tak NOD32 od Esetu. Nebo si ho stáhni na 30 dnů z www.eset.cz zdarma. Nerozumím, jak někdo dokáže vznést dotaz na základní věc, že by rád zadarmo. Vypadá to, jako si koupit koně a nemít na oves. Nic ve zlém. Další parodie je Smart Esential od Microsoft, ten dopadl na 29 místě z 30ti. Takže buď si 12x do roka stáhni NODa, nebo "nic" je lepší, alespoň si za ten rok našetříš to, co potom vyhodíš za servis v nějaké pc firmě.

Klidně si stáhni free verzi Avastu. Pravděpodobnost, že přijdeš do kontaktu se skutečným virem, je mizivá. A těch pár trojanů ti s klidem odchytí.

Pokud někdo něco ví o výpočetní technice, pokud někdo čte testy, recenze a mezinárodní virový buletin, tak by ti nikdy neměl doporučovat placebo, jako je avast. A tvrdit, že viry nejsou je, jako popírat holokaust :-) Takže zkus nod antivirus 5, smart security od esetu apod. Jsou to špičky. Pokud chceš mít pc pomalejší cca o 40%, dej si AVG. Pokud chceš mít každou chvíli viry, červy a hafo hoaxu, dej si Avast. Přečti si recenze, hodnocení, virový mezinárodní buletin a skončíš, jako většina světa u noda od esetu. To co tady čtu až na pár vyjímek jsou nesmysly lidí, co žijí v bio ilusion a spokojí se s málem. Hlavně, že je to grátis. Když je ti líto utrácet peníze za kvalitní produkt a spekulujes, stahuj si 30ti denní verze. Pak odinstaluj, restartuj pc, stahni znovu, vymysli si jakýkoli email pro aktivaci a zase jeď 30dnů. Ale nebudeš mít problém a žádný binec v pc.

Nejsem trouba, ani nejsem dealer esetu, ale dobrý odkaz, co jsi poslal.... Počtu si, proč ne. Každopádně, s tím xichtem Lábuse jsi nepřehlédnutelný. Také jsou nepřehlédnutelné tvé rady a holé věty v těch vláknech a to jsem teď prošel pár dní zpět. Jako kdyby jsi měl nutkání se ke všemu vyjadřovat, aniž by jsi o tom cokoli věděl. Prostě máš jen to nutkání, tam vždy něco napsat, co nemá hlavu ani patu či je to hovadina, nebo nesouvisí vůbec s tématem. Jako dítě, které musí být za každou cenu středem zájmu. Tak to na mne působí. Bez urážky. Pokud někdo napíše, co se ti nelíbí, nebo je v rozporu s tvým myšlením. Odpovíš, že je to blábol, nebo sarkasticky reaguješ, bez elementárních znalostí. Každopádně, ať vlezu na kterýko-li thread a ty odpovíš, tak mám pocit, že to nepíše nikdo při smyslech či musíš být jako ten Lábus stále vyhulený. :-) I když to je taky únik z reality, proč ne. Tak mnoho dobrých rad, ať se daří. Moderátore. Ať se Ti sem lidi vrací, když je rád shazuješ, za odlišné názory.

Nejsem trouba...

tak změň vyjadřování. odsud to tak bohužel vypadá.

a protože už z těch dětských prázdnin blbneš, máš domácí úkol:
- antivir působí spolehlivě proti čemu? (zahřívací kolo: proti virům)
- virů se v dnešní malwarové nákaze vyskytuje kolik procent? (ačkoli nejsem antivirová firma, tipnu si že pod 20%)
- ten zbytek je co? (to antivir nevzrušuje, nebo to neumí odstranit)
- to znamená že antivir je dobrý k čemu? (to je ten domácí úkol. buď na něj pyšný - primitivové ho nezvládnou)

přesně tak, nikdy nedoporučovat placebo.

pro to abych se zasmál mám na disku eset online scanner, je úžasný. vždy se mu nelíbí ty viry, které najde tak nějak všude.

C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\anup.exe	Win32/PSWTool.LsaDump.A aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\astlog.exe	Win32/PSWTool.AsteriskLogger.104 aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\awatch.exe	varianta infiltrace Win32/AdapterWatch.A aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\ChromePass.exe	varianta infiltrace Win32/PSWTool.ChromePass.A aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\Dialupass.exe	varianta infiltrace Win32/PSWTool.Dialupass.F aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\iepv.exe	Win32/PSWTool.IEPassView.NAE aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\mailpv.exe	varianta infiltrace Win32/PSWTool.MailPassView.E aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\mspass.exe	Win32/MPass.A aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\OperaPassView.exe	Win32/PSWTool.OperaPassView aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\pspv.exe	Win32/PassView.163 aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\PstPassword.exe	Win32/PSWTool.PstPassword.A aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\rdpv.exe	Win32/PSWTool.RDPassView.NAA aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\strun.exe	Win32/StartupRun.AB aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\VNCPassView.exe	Win32/PSWTool.VNCPassView.102 aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\WebBrowserPassView.exe	varianta infiltrace Win32/PSWTool.WebBrowserPassView.B aplikace
C:\portable_apps\programs\WSCCPortable\Data\NirSoft Utilities\WirelessNetView.exe	pravd?podobn? varianta infiltrace Win32/PSWTool.WirelessNetView.A aplikace

pochopitelně je takový krám naprosto bezbranný proti sofistikovanému malwaru, když ho nemá v databázy, na to jsou ty aplikace, které označil za infikované. díky, nechci placebo.

Dnes už klasické viry ani moc nefrčí a ty, co jsou, odchytí většina antivirů (nikdo si nedovolí vyrábět "děravý" - zkrachoval by).
Dnes frčí hlavně spyware. Na spyware jsou jiné programy (např. Superantispyware).
Důležité však je, nespoléhat se na nějaké "antiprogramy", ale chovat se rozumně. To základní:
* neklikat na internetu na každou blbost
* když vyskočí cedule s nějakým nápisem, kterému nerozumíš - nevíš, co se stane, neklikat na OK, ale vždy "cancel/storno/ne/etc."
* vykašlat se na všechny warezy atd - tam toho bývá nejvíc

Na škodnou můžeš použít MBAM: http://www.antivirovecentrum.cz/navody/malwarebyte s-anti-malware.aspx , PC můžeš také proskenovat on line scanerem: http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/online-s canner/?from=cz_google&utm_source=cz_google&utm_me dium=ppc&utm_campaign=aa30&utm_content=online_scan nebo jiné: viewtopic.php
Nebo si můžeš nainstalovat jako druhý systém, nebo jako virtuální nějakou linuxovou distribuci a chodit na net z linuxu.

Dva antiviry není moc dobrý nápad. Je to jako dát klíčky od auta dvěma řidičům, aby někam dojeli. Dojedou tak leda do první zatáčky a nabourají, jak se budou rvát o řízení. Přitom každý z nich samostatně, je řidič dobrý. :-)
Udělej to, co píše karel.

Jednou jsem byl u známé a snad ob minutu vyskakovala hláška nějakého security, ona to ani nečetla a odklikávala, "aby jí to neotravovalo", v počítači měla snad 8 trojanů, ale hlavně antivir nastavený na nějaké "supersecurity" a od toho byly ty hlášky ob minutu. :-)

Tipnul bych si, že v novém noteboooku budou Win7 ( a taky nějaká časově omezená verze Norton antiviru :-) ). Udělej si nejdříve zálohu nainstalovaného systému buď programem od výrobce, nebo po odinstalování trial verzí antiviru, Office a podobného balastu bitovou kopii zálohováním ve Windows. V případě poškození systému, nebo zavirování, které nezvládneš odstranit se zálohu dá rychle nehradit nefunkční Win.
Mezi antiviry jistě rozdíly jsou, ale ne tak zásadní, abys musel dlouze vybírat. Microsoft Security Essentials myslím stačí- zdarma, česky, neslyšel jsem, že by s ním někdo měl problém .