Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade Notebooku HP Probook 4720s

Je nějaká možnost upgradu hardwaru u notebooku? Konkrétně bych potřeboval silnější procesor a chlazení. Při exportu videa z Adobe Premiere se často přehřejvá procesor a následně celej padne. Chladící podložka nemá téměř žádný efekt, větrák je vyčištěnej a minimální hardwarové požadavky jsou splněny i s menší rezervou.
Dík za odpověď

Notebook prostě není zamýšlený na trvalé 100% zatížení. Místa je tam tak málo, že s chlazením se toho moc vymyslet nedá a měnit procesor za výkonnější by bylo teoreticky možné (nějaký, který se do této řady notebooků montoval), ale vzhledem k tomu, že s chlazením je to už teď špatné to padá. Notebooky jsou spotřební zboží, koupíš si ho, pár let bude fungovat a pak koupíš nový, rychlejší.

Moznosti upgradu :
1)oficialni
pres servis - placena vymena CPU, stary ti zustane, novy do NTB
cena cca 5000kc a vic
Chlazeni za lepsi nelze vymenit

2)neoficialni
pres net , Aukro, spise ale eBay
cena neznama
kvalita a zaruka - problematicka