Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průzkumník Windows nepracuje správně

Dobrý den,

dnes jsem zlehka odsával prach z vnitřku PC. Při zapnutí počítače jsem se již v BIOSu setkal s problémem, kdy mi byla doporučena automatická kontrola pevného disku. Zde se uskutečnila 2x oprava v indexovaných složkách a PC se zapnul. Všechno v pořádku, žádná ztráta, jenže: po pár vteřinách se mi spustilo "okýnko" s Průzkumníkem Windows, který prý přestal pracovat - po jeho ukončení/zavření mi zmizí spodní panel (takže se třeba nedostanu k nabídce "Start") a zároveň se mi nic nezobrazí po kliknutí pravým tlačítkem myši na ploše.

Nevíte, jak mám postupovat?

docela to spěchá, takže bych vám byl srdečně zavázán...

Je možné, že se problém vyřešil pouhým spuštěním PC v nouzovém režimu?

Spustil jsem (dle návodu) PC v nouzovém režimu a žádný problém z průzkumníkem nenastal, takže jsem restartoval do čistého režimu a žádný problém nenastal ani nyní...

No, tak teď na mě zas vykouklo (když jsem se hrabal ve složkách, cca 7 minut po spuštění PC) okno s Průzkumníkem Windows... Při načítání problémů jsem dal storno, průzkumník zmizel a vše funguje, jak má... Jen se teda obávám, že to bude dělat často...

Blbne to u té "pod"složky neustále... I po restartu, i bez náhledů. Když jí přesunu na plochu, jde otevřít normálně, ale když jí hodím zpět (klidně i přejmenovanou, nebo do nové "nové složky"), dělá to tentýž bordel...

Abych to ještě upřesnil:
Ve složce "Obrázky" mám složku "fotografie" a v ní dvě složky - "čisté fotky" a "upravené fotky". Ty "upravené fotky" blbnou... Kdykoliv otevřu složku fotografie (tzn. že je vidět složka "upravené fotky"), pokusím se rychle otevřít "upravené fotky", či jí přesunout jinam, spadne mi to... Když přesunu celou složku fotografie na plochu, jede to... Ovšem ani na ploše mi nejde ta pokažené složka vyjmout či hodit někam jinam...

A je to v háji... Průzkumník se mi spouští i v jiných složkách (asi náhodně)... Projel jsem dle návodu toto "Program Průzkumník Windows přestal pracovat" s výsledkem, že v nouzovém režimu nemám problém, v čistém ano. Dle č. 3 jsem PC projel antivirem a nic nebylo nalezeno... Díky č. 4 jsem si vzpomněl ale, že jsem ráno (možná ještě předtím než mi to blblo - nevím to jistě) aktualizoval ovladače ke grafárně, takže jsem chtěl "obnovit systém", ale nějak mi to nefunguje - viz. zde.

Poraďte mi, prosím, už jsem zoufalý...:.(

No, vždycky jsem měl...

Špatně jsem se vyjádřil, takže oprava: Chyba s průzkumníkem a následné spadnutí složky je častější a náhodné... Předtím mi padala složka s fotkama, teď je to složka s textovýma souborama...

Takže teď jsem ještě to obnovení systému kontroloval...
Ochrana systému pro místní disk zapnuta, ovšem:

Aktuální využití: 0 bajtů
Maximální využití: 0% (0GB)

Předpokládám, že to je špatně, takže se mi obnovovací body nevytvářely, co?

Áha - no, takže se už toho asi nikdy nezbavím...:-| Možná by to neblblo, kdybych v "možnosti složky a uspořádání" - "zobrazení" zaškrntul okýnko s výzvou "Vždy zobrazovat ikony, nikdy ne miniatury"... Jenže, vzhledem k tomu, že se věnuji grafice a fotografii, jsou mi právě tyto miniatury/náhledy velmi užitečnou věcí - bez nich bych byl vcelku k ztracený...:-(