Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace XP

Zdravím.Rád bych nainstaloval legální XP na notebook a předtím vymazal nelegální Win 7.Jak dostanu pryč ten starej operační systém?Když jsem zkoušel dát druhej operační systém na tento notebook,tak mi to nechce v Biosu spustit novou instalaci.I když dám jako první bootovat z CD/DVD.Jak na to?Díky.

Strcit tam originalne instalacne CD WInXP a nie nejaku palenu hovadinu (ktora zrejme neni bootovatelna). A mackat klavesu ked to pise zmacnkite klavesu pre boot z CD. A povolit v BIOSe USB legacy (keyboard) support. A overit si ze je CD mechanika funkcna (vo Win citat nejaky subor) a ze je v BIOSe zdetekovana.

Ked chces silou mocou mazat tak na UBCD je killdisk

tak mi to nechce v Biosu spustit novou instalaci

co to píše nebo kde se to zastaví?
předpokládám že bootovatelné cd poznáš / umíš ověřit na jiném pc.
novější ntb nemusí mít v biosu volbu ide módu pro sata řadič, pak bývá s instalací xp problém.