Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co to znamená ?

Pozeral som si stránky pre pánov a zrazu sa mi zablokoval počítač. Že aby som zaplatil pokutu, lebo inak bude zavedená voči mne trestné stíhanie. V hlavičke stránky je policajný zbor slovenskej republiky. V živote som o ničom takomto nepočul a ani nevidel to. Ako to možno odblokovať, ide predpokladám o dáky vírus. Nič mi na počítači nefunguje.

Změna kategorie, původně: Ostatní (host)

Na rozdiel od iných ransomwarov aktuálna hrozba ale nešifruje súbory užívateľa a počítač je možné odvíriť niektorým antivírusom alebo špecializovaným nástrojom, napríklad RogueKiller, z bootovacieho CD / USB prípadne z núdzového režimu Windows, alebo napríklad tiež manuálne z núdzového režimu obnovením uloženého predchádzajúceho stavu Windows.

Zdroj: article.php

tos tam liezol s tym skvelym "internet explorer samospustac virov" od MS, alebo jak sa ti moze zavirit PC prezeranim internetu. Zamysli sa trochu, stranky pre panov nie su problem, problem je v obsluhe :) (je to stejne jak u zenskych, problem je vzdy v obsluhe :D)

Stránky "pro pány" jsou kupodivu celkem čisté. To různé blogy, zpravodajské, atd., dokonce jednou Google označil za potenciálně nebezpečné (zavirované) stránky jedné fary. Toto je spíše problém zabezpečení systému a nepoužívání omezeného účtu.
Ale pokud jedinec stáhne soubor, rozbalí jej a ještě spustí soubor, jak je to u toho zlého Skype, pak píííííííííp...

Jen tak mimochodem, doplachtil mi do SPAM bordelu ČSOB "krasavec" - kupodivu ve zdroji byl mailer The Bat! a odkaz vedl kamsi na nějaký polský bordel...