Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ASUS EEE PC 1015CX a WiFi na XP

Dobrý den
Mám tu ASUS EEE PC 1015CX http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1015cx-cerny-d34953 3.htm. Cpu do něj WinXP SP3 CZ a zasekl jsem se u WiFi. Už jsem pár balíčků ovladačů vyzkoušel a pořád se nějak nechytám. Pořád mám ve Správci zařízení žlutý otazník a vykřičník u "Síťový adaptér" a tomu se mi zatím nedaří vnutit žádný ovladač. Můžete někdo poradit co, případně jak mu vnutit ?

Výrobce uvádí pro tento kus pouze W7. Ty 4 balíčky ovladačů co tam pro Wifi nabízí jsem vyzkoušel. Instalace proběhne na první pohled úspěšně, ale wifi adaptér se mi nikde neobjeví a ve Správci dál straší ten Síťový adaptér. Musím dodat, že vlastně ani nevím jaké PŘESNĚ Wifi zařízení (výrobce, model) tam je.

wifi je na univerzální kartě pcie-mini či jak se jí říká - a výrobce během výroby může osazovat různé modely, proto různé ovladače.
používám proto diagnostický soft, který mi vypíše přesnou hw konfiguraci.
a samozřejmě u systémů s xp začínám instalací driveru chipsetu, jinak bych úspěšně nainstaloval prd.
ostatně by se slušelo ty nesprávné drivery zase odinstalovat ve správci zařízení.

Nakonec se zadařilo. Poté, co jsem si upřesnil, že tam je Atheros AR9485, už jsem celkem rychle narazil na neoficiální ovladače přímo pro XP z Atheros.cz a ty zabraly. Ta stránka mi čirou náhodou pomohla dneska ještě jednou, když mi s origo ovladačema (starší nb Asus a Atheros) haprovalo wifi připojení. Rádcům děkuji za postrčení.